Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Her Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama

En İyi 10 Üniversite Mobil Uygulaması
24266

Mobil teknolojiler hayatımızın her alanında artık bize hizmet veriyor. Yemeğimizi mobil uygulamadan söylüyoruz, tatilimizi telefonlardan planlıyoruz, haberlere mobil olarak anlık ulaşabiliyoruz. Mobil dünyanın her geçen gün gelişmesi eğitim ve iş uygulamalarının gelişimini de tetikleyerek hayatımızı kolaylaştırıyor. Bizi takip eden öğrenciler için telefonunuzda olmazsa olmaz 10 mobil uygulamayı değerlendirdik!

 

1. Evernote

 

Evernote yapımcıları uygulamayı “ harici beyniniz “ olarak tanımlıyor. Peki bir çok telefonda hazır halde gelen ama birçoğumuzun aktif olarak kullanmadığı EverNote ne işe yarar? Evernote notlarınızı değişik formatlarda (yazı, fotoğraf, ses dosyası vb. gibi) online olarak internet üzerinde tutup, bu notlara PC, MAC, Cep telefonu, e-posta, tarayıcı arayüzü, pda, twitter gibi değişik platformlardan ulaşmanızı ve notlarınızın farklı platformlarda senkronizasyonu sağlayan bir hizmettir. Yani telefonunuzdan yaptığınız yazı, not alma, ses kaydı, fotoğraf çekimi gibi aktiviteleri tüm platformlarda ulaşmanızı sağlıyor. Görüşmem acaba kaçtaydı, aldığım notlara nasıl ulaşabilirim, veri kaybı yaşama gibi sorunlara elveda demek istiyorsanız ve her şeyi anında hatırlamak istiyorsanız hemen EverNote kullanmaya başlayın!

 

2. Benchprep

 

Online eğitim son yıllarda oldukça popüler! Eğitimlere bir tıkla ulaşma şansı artık telefonlarınızda; Benchprep size 600’ü üzerinde eğitime telefonunuzdan ulaşma fırsatı veriyor. Yurt dışında birçok okulda öğrenciler arasında popüler olan uygulamada Türk kullanıcılara yönelik pek içerik olmasa da yurt dışı eğitim düşünüyorsanız uygulamayı mutlaka indirin kurslara katılın!

 

3. Dragon Dictation

 

Dragon Dictation derste yazılı not tutma konusunda sorun yaşayan öğrenciler için harika bir uygulama! Kaydedilen sesi yazıya çeviren uygulama ile birçok kaydı rapor formatına dökebilirsiniz. 4 saate kadar ses kayıtlarını text formatına çeviren program İngilizce dilinde hatasız sonuçlar veriyor. Türkçe dil desteği henüz olmasa da yurt dışında eğitim almayı düşünen öğrenciler için derslerde çok yararlı olabilecek bir uygulama!

 

4. Canva

 

Canva, grafik tasarım konularında hizmet veren, 10 milyondan fazla kullanıcısı olan online ve ücretsiz bir uygulamadır. Hem grafik tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyenlerin hem de öğrencilerin özellikle cv oluşturma ve sunum hazırlama araçlarının çok faydalı olduğu uygulama, ayrıca Türkçe olarak da kullanılabiliyor. İlk olarak 2012 yılında Melanie Perkins tarafından kurulan Canva, bugün gelişmiş arayüzü ile profesyoneller ve yeni başlayanlar için sınırsız imkanlar sunan bir uygulamadır!

 

5. Pomodoro

 

1980'lerde Francesco Cirillo adlı biri tarafından geliştirilmiş olan Pomodoro Tekniği, o zamandan beri çalışmakta sıkıntı çeken bir çok insanın kullandığı ve olumlu sonuç aldığı bir çalışma sistemi. Bu tekniğin temelinde kısa süreli çalışma seansları ve bu seansları takip eden mini molalar yatıyor. Kısa süreli çalışma seansları 25 dakika sürüyor, ardından 5 dakika süren mini bir mola veriliyor. Bu bir seans ve moladan oluşan 30 dakikalık bölüm 1 pomodoro'ya denk geliyor. Toplamda 4 pomodoro tamamladığınızda, yani 2 saat sonunda 25-30 dakikalık uzun bir mola veriyorsunuz. Bu uygulama ile tekniğin detaylarına ulaşıyorsunuz ve çalışma saatlerini ayarlayarak sizi kısa molalar için mobil uygulamanız uyarıyor. Uygulamayı kesinlikle indirin ve deneyin!

 

 

6. My Study Life

 

Bu uygulama ile tablet, akıllı telefon ve bilgisayarlarınızdan okulunuz ile ilgili her türlü ders programı, sınav ve etkinlik planlamasını yapabilir ve hatırlatmasını isteyebilirsiniz. Çoklu kullanıcıya da açık program yurt dışında bir çok okulda yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle görev takibi özelliği ile kaydettiğiniz ödev ve sınavları size hatırlatıcı aracılığı bildirmesi unutkan öğrenciler için ilaç gibi! Ben düzene ve plana önem veririm diyorsanız hemen bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

 

7. MyFitnessPal

 

Spor sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri! Sağlıklı bir çalışma sistemi oluşturarak başarılı olmak istiyorsanız günlük aktivitelerinizin arasına mutlaka spor egzersizlerini ekleyin. Sporun yanında formunuz için aldığınız gıdalara da dikkat etmelisiniz. MyFitnessPal tüm spor aktiviteleri ve egzersizleri planlayarak beslenme alışkanlıklarınızla değerlendiren bir program. Aldığınız gıdaların kalorileri ve enerji miktarları sonucu ne kadar günlük aktiviteye ihtiyaç duyduğunuz ve spor programınızı planlayan mobil uygulama telefonunuzda mutlaka olmalı.

 

8. Spotify

 

Müzik ruhun gıdasıdır derler ya bu ders çalışırken daha da motivasyonunuzu arttıracak bir unsur olarak ortaya çıkıyor. Spotify barındırdığı müzik türleri ve albümlerle çalışmanız esnasında size eşlik edecek bir dost! Özellikle “ Motivational Songs” bölümü ders çalışırken sizi oldukça gaza getirebilir.

 

9. LinkedIn

 

Dünyanın En Büyük Profesyonel Ağı olan LinkedIn kariyeriniz için hayati önem taşıyan bir mobil uygulama! LinkedIn’de oluşturacağını profille beraber dünyadaki bir çok yönetici ve işadamı ile bağlantı kurma imkanına sahip olacaksınız. Size tavsiyemiz LinkedIn’de tartışma gruplarına katılmanız ve profilinizi sürekli güncellemeniz!

 

10. Dropbox

 

Size tavsiye edeceğimiz son mobil uygulama; hayatınızdan bellek, harici disk gibi taşınabilir aygıtları çıkaracak bir uygulama! Son yıllarda popülerliğini hızla artıran bulut depolama servisleri arasında önemli bir yere sahip olan Dropbox, bilgisayarlar ile birlikte akıllı telefon ve tabletlerde kullanılabilen bir servistir. Tüm dosyalarınızı, fotoğraflarınızı, notlarınızı ve görsel medya kaynaklarınızı tek bir yerde toplayarak istediğiniz her platformdan ulaşabilirsiniz. Belleğimi unuttum veya harici hard diskimi kaybettim sorunlarına bire bir çözüm!

 

Bu yazılarımıza da göz atın...

En iyi 7 ücretsiz online eğitim sitesi

Üniversitede nasıl iyi not alınır?

 

Yurtdışındaki üniversitelerin broşürünü indirin!

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

En İyi 10 Üniversite Mobil Uygulaması

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.