Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Her Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama

Her Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama

Gelişen mobil teknolojisi ile birlikte, günümüzde neredeyse her şey için bir uygulama varken, bundan en çok da öğrenciler fayda sağlıyor. Zira, yoğun eğitim dönemleri ve bazen de okurken çalışmak zorunda kalmaları, onları her geçen gün daha pratik ve hızlı olmaya itiyor. Size, öğrencilik hayatını kolay, güvenli, eğlenceli ve ucuz hale getiren ve istediğiniz her ortamda ulaşılabileceğiniz mobil uygulamaların olduğunu söylesek! Gelin, öğrenciler için not almak, zamanında uyanmak, yabancı dil öğrenmek, formda kalmak gibi çok sayıda alternatiflere sahip en faydalı mobil uygulamalar hangileri birlikte göz atalım.

 

1. Evernote

 

Çoğu telefonda hazır halde gelen, ama birçoğumuzun aktif olarak kullanmadığı EverNote, ne işe yarar? Evernote, notlarınızı değişik formatlarda (yazı, fotoğraf, ses dosyası vb. gibi) online olarak internet üzerinde tutarak, bu notlara PC, MAC, Cep telefonu, e-posta, tarayıcı arayüzü, pda, twitter gibi değişik platformlardan ulaşmanızı ve notlarınızın farklı platformlarda senkronizasyonunu sağlayan bir hizmettir.

 

 

Yani telefonunuzdan yaptığınız yazı, not alma, ses kaydı, fotoğraf çekimi gibi aktiviteleri tüm platformlarda ulaşmanızı sağlıyor. Görüşmem acaba kaçtaydı, aldığım notlara nasıl ulaşabilirim, veri kaybı yaşama gibi sorunlara elveda demek istiyorsanız ve her şeyi anında hatırlamak istiyorsanız, hemen EverNote kullanmaya başlayın!

 

2. Benchprep

 

Online eğitim son yıllarda oldukça popüler! Eğitimlere bir tıkla ulaşma şansı artık telefonlarınızda. Benchprep, size 600’ü üzerinde eğitime telefonunuzdan ulaşma fırsatı veriyor. Yurt dışında birçok okulda öğrenciler arasında popüler olan uygulamada Türk kullanıcılara yönelik pek içerik olmasa da yurt dışı eğitim düşünüyorsanız uygulamayı mutlaka indirip kurslara katılabilirsiniz.

 

3. Dragon Dictation

 

Dragon Dictation, derste yazılı not tutma konusunda sorun yaşayan öğrenciler için harika bir uygulama! Kaydedilen sesi yazıya çeviren uygulama ile birçok kaydı rapor formatına dökebilirsiniz. 4 saate kadar ses kayıtlarını text formatına çeviren program İngilizce dilinde hatasız sonuçlar veriyor. Türkçe dil desteği henüz olmasa da yurt dışında eğitim almayı düşünen öğrenciler için derslerde çok yararlı olabilecek bir uygulama!

 

4. Canva

 

Canva, grafik tasarım konularında hizmet veren, 10 milyondan fazla kullanıcısı olan online ve ücretsiz bir uygulamadır. Hem grafik tasarım konusunda kendini geliştirmek isteyenlerin hem de öğrencilerin özellikle cv oluşturma ve sunum hazırlama araçlarının çok faydalı olduğu uygulama, ayrıca Türkçe olarak da kullanılabiliyor. İlk olarak 2012 yılında Melanie Perkins tarafından kurulan Canva, bugün gelişmiş arayüzü ile profesyoneller ve yeni başlayanlar için sınırsız imkanlar sunan bir uygulamadır!

 

IDP Education ile yurtdışı eğitim sürecini planlamak ister misin? Sitemiz üzerinden doluracağın form ile uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık desteği alabilirsin. Hemen linke tıkla, uzmanlarımız sana ulaşsın

 

5. Pomodoro

 

1980'lerde Francesco Cirillo adlı biri tarafından geliştirilmiş olan Pomodoro Tekniği, o zamandan beri çalışmakta sıkıntı çeken bir çok insanın kullandığı ve olumlu sonuç aldığı bir çalışma sistemi. Bu tekniğin temelinde kısa süreli çalışma seansları ve bu seansları takip eden mini molalar yatıyor.

 

 

Kısa süreli çalışma seansları 25 dakika sürüyor, ardından 5 dakika süren mini bir mola veriliyor. Bu bir seans ve moladan oluşan 30 dakikalık bölüm 1 pomodoro'ya denk geliyor. Toplamda 4 pomodoro tamamladığınızda, yani 2 saat sonunda 25-30 dakikalık uzun bir mola veriyorsunuz. Bu uygulama ile tekniğin detaylarına ulaşıyorsunuz ve çalışma saatlerini ayarlayarak sizi kısa molalar için mobil uygulamanız uyarıyor. Uygulamayı kesinlikle indirin ve deneyin!

 

6. My Study Life

 

My Study Life ile tablet, akıllı telefon ve bilgisayarlarınızdan okulunuz ile ilgili her türlü ders programı, sınav ve etkinlik planlamasını yapabilir ve hatırlatmasını isteyebilirsiniz. Çoklu kullanıcıya da açık program yurt dışında bir çok okulda yaygın olarak kullanılmaktadır. Özellikle görev takibi özelliği ile kaydettiğiniz ödev ve sınavları size hatırlatıcı aracılığı bildirmesi unutkan öğrenciler için ilaç gibi! Ben düzene ve plana önem veririm diyorsanız hemen bu uygulamayı akıllı telefonunuza indirin.

 

7. MyFitnessPal

 

Spor, sağlıklı bir yaşamın vazgeçilmez unsurlarından biri! Sağlıklı bir çalışma sistemi oluşturarak başarılı olmak istiyorsanız, günlük aktivitelerinizin arasına mutlaka spor egzersizlerini ekleyin. Sporun yanında formunuz için aldığınız gıdalara da dikkat etmelisiniz. MyFitnessPal, tüm spor aktiviteleri ve egzersizleri planlayarak beslenme alışkanlıklarınızla değerlendiren bir program. Aldığınız gıdaların kalorileri ve enerji miktarları sonucu ne kadar günlük aktiviteye ihtiyaç duyduğunuz ve spor programınızı planlayan mobil uygulama, telefonunuzda mutlaka olmalı.

 

8. LinkedIn

 

Dünyanın en büyük profesyonel ağı olan LinkedIn, kariyeriniz için hayati önem taşıyan bir mobil uygulama. LinkedIn’de oluşturacağınız profille beraber dünyadaki bir çok yönetici ve işadamı ile bağlantı kurma imkanına sahip olacaksınız. Size tavsiyemiz, LinkedIn’de tartışma gruplarına katılmanız ve profilinizi sürekli güncellemeniz olacaktır.

 

9. Spotify

 

Müzik ruhun gıdasıdır, derler. Bu teori, ders çalışırken daha da motivasyonunuzu arttıracak bir unsur olarak ortaya çıkıyor. Spotify, barındırdığı müzik türleri ve albümlerle çalışmanız esnasında size eşlik edecek bir dost! Özellikle “ Motivational Songs” bölümü, ders çalışırken sizi hem mutlu edecek hem de motivasyonunuzu arttıracak alternatiflerle dolu.

 

10. TED

 

İlk olarak 1984 yılında, Teknoloji, Eğlence ve Tasarım’ın bir araya geldiği bir konferans olarak başlayan TED, bugün bilimden işletmeye, sanattan küresel sorunlara kadar her konudaki fikirlerin dünya ile paylaşılmasına yardımcı olan mükemmel bir kaynaktır. 110’dan fazla dilde videoların yer aldığı uygulamanın en sevilen yanı, dünyanın en ünlü girişimcileri, iş insanları ya da bilim adamlarının başarı hikayelerini sizinle paylaşıyor olmasıdır. 

 

Yurtdışında eğitim almak istediğiniz üniversitelerin broşürlerini indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında bilgi almak ister misiniz? Ayrıntılar ve ücretsiz e-kitap indirmek için linke tıklayın!

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

En iyi 7 ücretsiz online eğitim sitesi

Yabancı dil öğrenmek için 7 mobil uygulama

İngilizce öğrenebileceğiniz ücretsiz online eğitim siteleri