Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

SON GÜNCELLEMELER

 • Yakın zamanda yapılan bir QS araştırması, uluslararası öğrencilerin 2020 yılında çevirimiçi olarak öğrenim görmeye veya çalışmaya başlamalarına açık olduklarını ortaya koydu. Öğrencilerin %60'ından fazlası çevrimiçi öğrenmeye ilgi duyduklarını, %43'ü ise 2020'de eğitimine başlayacaklarını söyledi.

 • Uluslararası Eğitim Enstitüsü tarafından yakın zamanda yapılan bir araştırma, ABD'deki üniversitelerin ve ülkedeki uluslararası öğrencilerin koronavirüs pandemisinden nasıl etkilendiğini ortaya koydu. Bu, daha esnek kabul prosedürleri, ek öğrenci destek hizmetleri ve öğrenci refahını içermekte ve birçok uluslararası öğrencinin eğitime kampüste devam etmek istediğini ortaya koymaktadır. 

  YURT DIŞI EĞITIM
 • Kanada üniversitelerinin %50'den fazlası, koronavirüs (Covid-19) pandemisinin zorluklarına uyum sağlamak için, derslerinin ve programlarının yapısını hibrit bir öğrenme modeline uyarlamaktadır. Hibrit model, öğrencilerin çevrimiçi öğrenmeye başlamasını ve daha sonraki aşamalarda, kampüste eğitime geçmeyi amaçlamaktadır.

  KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA KANADA ÜNIVERSITE BAŞVURUSU
 • Dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler COVID-19 üzerine araştırma yapmaya devam ediyor. Hastalığın yönetimi, virüsün mutasyon süreçleri ve olası aşıların geliştirilmesi de dahil olmak üzere, bir dizi önemli gelişmeleri aktarmaya devam ediyorlar.

 • ABD'deki üniversiteler uluslararası öğrencilerin başvurularında% 3'lük bir artış gözlemledi. 'Enstitüler Konseyi' son anketlerindeki yükseliş eğilimini açıkladı.

  AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA ÜNIVERSITELERI
 • Kanada hükümeti öğrenim hayatı sonrasındaki çalışma izni için, yeterlilik kriterlerini revize etti. COVID-19 nedeniyle Kanada'da öğrenimlerine başlamak için seyahat edemeyen uluslararası öğrencilerin, süreçlerini etkilememek için, programlarının % 50'sini online olarak devam etmelerine izin verdi.

  KANADA KANADA ÜNIVERSITE BAŞVURUSU