Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 13 TEMMUZ 2021

  Eğitim sağlayıcısı Navitas tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, öğrencilerin birden fazla eğitim hedefini düşünmeye ve mümkünse çalışmalarına online olarak başlamaya giderek daha fazla teşvik edildiğini göstermiştir. Bir yedekleme planına sahip olmak, özellikle pandeminin neden olduğu belirsizlik bağlamında çok önemli kabul ediliyor.

  YURTDIŞI EĞITIM YURTDIŞI ÜNIVERSITE YURT DIŞI EĞITIM
 • 17 TEMMUZ 2021

  Bazı önde gelen İngiltere üniversiteleri, kırmızı liste ülkelerinden gelen öğrenciler için otel karantinası masraflarına yardımcı olmayı kabul etti. Örneğin Royal Holloway, University of London, uygun öğrencilere karantina masrafları için GSYİH 1.500'e kadar ve Covid testleri için GSYİH 150'ye kadar geri ödeme yapacak.

  INGILTERE ÜNIVERSITELERI INGILTERE BIRLEŞIK KRALLIK ÜNIVERSITELERI
 • 17 TEMMUZ 2021

  Avustralya'nın New South Wales eyaleti, kilit altında kalırken, küçük uluslararası öğrenci gruplarını geri döndürme planları duraklatıldı. Devlet, Covid vakalarını azaltmaya öncelik verdiği için karantinanın sona ermesi için bir tarih belirlenmedi.

  COVID-19 AVUSTRALYA AVUSTRALYA EGITIM
 • 17 TEMMUZ 2021

  Kanada, başvuru sahipleri için vize işlem sürelerini azaltmayı amaçlayan Student Direct Stream'i 2018'de tanıttı. Yıllar içinde bu listeye başka ülkeler de eklendi. Brezilya ve Kolombiya dahil edilecek en son ülkelerdir.

  KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA KANADA VIZE BAŞVURUSU
 • 17 TEMMUZ 2021

  İngiliz üniversiteleri, Hintli öğrencilerden gelen başvuru sayısında geçen yıla göre yüzde 30'luk bir artış gördü. Bunun İngiltere'nin yeni mezun rotasının bir sonucu olabileceği ileri sürülmektedir.

  INGILTERE ÜNIVERSITELERI INGILTERE ÖĞRENCI VIZESI
 • 17 TEMMUZ 2021

  Avustralya hükümeti, 14 Temmuz'dan itibaren ülkeye uluslararası gelenlerin sayısını yarıya indirmek istediğini açıkladı. Sidney pilot programının devam etmesi beklenirken, gelecekteki uluslararası öğrenci alımları konusunda belirsizlik var.

  AVUSTRALYA ÖĞRENCI VIZESI AVUSTRALYA'DA ÜNIVERSITE OKUMAK AVUSTRALYA'DA EĞITIM