Uluslararası Öğrenci Haberleri

Aday ve halihazırdaki uluslararası öğrenciler için en son haberler ve tavsiyeler. Eğitim yolculuğunuz hakkında sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

SON GÜNCELLEMELER

 • 15 KASIM 2020

  Önceden yerleşmiş veya yerleşik statüdeki İsviçre vatandaşlarının yanı sıra AB ve AEA öğrencileri, Birleşik Krallık'ta 2021/22 akademik yılı için ev ücreti statüsüne ve finansal desteğe erişebilecek. Bu duyuru, Birleşik Krallık 2020'nin sonunda AB'den çıkışa doğru ilerlerken Birleşik Krallık Üniversiteleri bakanı tarafından yapıldı.

  INGILTERE'DE EĞITIM INGILTERE BIRLEŞIK KRALLIK
 • 14 KASIM 2020

  Öğrencilerin ABD'de ne kadar süre kalabileceğini sınırlayacak 'kalış süresi' mevzuatında önerilen değişiklik, politikacılardan, eğitim kurumlarından ve derneklerden, üniversitelerden ve halktan önemli geri bildirimler aldı. Bu, ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nı önerilen değişiklikleri kaldırmaya teşvik etmek için.

  AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKAN ÜNIVERSITELERI AMERIKA
 • 13 KASIM 2020

  Kanada'daki üniversitelerden uluslararası öğrenciler için ayrıntılı ve kapsamlı Covid-19 hazırlık ve güvenlik planları geliştirmeleri istenmiştir. Bununla birlikte, birikmiş işler nedeniyle bu planların Kanada hükümeti tarafından onaylanması için geçen sürenin uzunluğunda hayal kırıklıkları var. Bu, uluslararası öğrencilerin geri dönmesinde bazı gecikmelere neden oldu.

  COVID-19 KANADA ÜNIVERSITELERI KANADA
 • 13 KASIM 2020

  İngiltere hükümeti, İngiltere'de 5 Kasım Perşembe'den 2 Aralık 2020 Çarşamba gününe kadar uygulanacak yeni kilitleme önlemlerini açıkladı. Kısıtlamalar, tüm gerekli olmayan mağazaların kapatılması, sınırlı seyahat, sosyalleşme ve spor faaliyetlerinin sınırlarını içerecek. Ancak üniversiteler ve kolejler açık kalacaktır.

  COVID-19 INGILTERE'DE EĞITIM INGILTERE
 • 03 KASIM 2020

  Erasmus yurt dışı eğitim burs programı, özellikle Covid-19 pandemisinin ışığında öğrencileri desteklemek için daha fazla esneklik, hareketlilik ve yenilikçi çözümler getirmeyi amaçlamaktadır. Bu, Erasmus + uygulamasının daha fazla kullanımını ve kurumlar ile üniversitelerde online öğrenme bileşenlerinin dahil edilmesini desteklemeyi içerir.

  COVID-19 ONLINE EĞITIM ERASMUS PROGRAMI
 • 02 KASIM 2020

  Atanmış Öğrenim Kurumu (DLI) statüsü verilen kurumlar artık Kanada hükümeti tarafından izin verilen öğrencileri kabul etmektedir. Kabul, daha önce Covid-19 kısıtlamaları getirildiğinde olduğu gibi öğrenci vizesinin verildiği tarihe bağlı değildir.

  COVID-19 KANADA HÜKÜMETI KANADA