Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Finans

MBA Eğitiminde Öğrenciler İçin Dünyanın En İyi Bursları

MBA Eğitiminde Öğrenciler İçin Dünyanın En İyi Bursları

Yurtdışında MBA yani işletme yüksek lisans eğitimi almaya karar veren öğrenciler, yeni mezunlar ya da profesyoneller için en önemli konulardan biri öğrenim ücretleridir. Çoğu öğrenci bu eğitimin gerekli olup olmadığı konusunda kararsız kalırken, yöneticilik pozisyonlarında mezunlar için daha kazançlı ve parlak bir kariyer sunan MBA programları, bugün dünyanın en pahalı eğitimleri arasında yer alır. Bu da öğrencilerin bu alanda finansal destek arayışına girmelerine neden olur. Bugün Amerika, Avustralya, İngiltere, Almanya, Fransa gibi ülkeler, dünyanın en iyi üniversitelerinde burslu MBA eğitimi alma imkanı sunar. Gelin, ayrıntılara birlikte göz atalım.

 

1-University of Manchester Business School - Inspirational Leaders Scholarships

 

2004 yılında kurulan University of Manchester, İngiltere’nin en iyi devlete bağlı araştırma üniversitelerinden biridir. Bilim ve teknoloji odaklı eğitim kurumu, işletme okulunda eğitim alacak tüm dünyadan uluslararası öğrencilere Inspirational Leaders Scholarships, MBA bursları sunar. Merit tabanlı burslar için en yetenekli adayları arayan üniversite, ilham veren liderlik vasıfları olan en az 6 yıllık mesleki deneyim, olağanüstü kariyer ilerlemesi gösteren ve kişisel başarılara sahip adayları seçer. Burslar için tam zamanlı MBA programına kayıt olmanız gerekliyken, GMAT testi yerine burslar için MAT-Manchester Admissions Test sonucu zorunludur. Finansal destekler, öğrenim ücretinizin %15 ile %60 arasındaki bir kısmını karşılar. 

 

2-Melbourne Business School - MBS Scholarships in Australia

 

Yurtdışında burslu üniversite okumak istiyorsanız, Avustralya’nın en önemli işletme okullarından biri olan Melbourne Business School, MBA eğitimi alacak uluslararası öğrencilere 20.000$ değerinde burs imkanı sunar. 1955 yılında dünyanın en iyi öğrenci şehirlerinden biri olan Melbourne’de kurulan MBS, Avustralya’nın ilk MBA eğitim programlarının gelişimine öncülük etmiş, özel bir işletme okuludur. Her yıl, yetenekli bireyler için erişilebilir olan finansal destekler; sağlıktan sosyal hizmetlere, eğitimden spora, sanattan çevreye kadar çok çeşitli alanları kapsar. 

 

3-ESMT Berlin - Women’s Academic Scholarships

 

2002 yılında kurulan The Europen School of Management and Technology-ESMT Berlin, Almanya’nın en iyi özel işletme okullarından biridir. Berlin merkezli ESMT, ülkenin önde gelen 25 global şirket ve kurumları tarafından kurulmuştur. Tam zamanlı ve executive MBA programlarına sahip okul, her alanda mükemmelliğe odaklanırken, girişimci liderler yetiştirmeyi hedefler. ESMT, her yıl yüksek lisans işletme programına kayıt olan tüm ülkelerden iki kadın adaya en düşük 10.000€ değerinde finansal destek sunar. Adayların burslara kabul için tam zamanlı MBA programına kayıt olmaları, 650 puanın üzerindeki yüksek GMAT puanları, lisans düzeyinde akademik mükemmellikleri en önemli kriterler arasındadır. 

 

Yurtdışında eğitim almak istediğiniz üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek; başvuru gereklilikleri, program çeşitliliği ve merak ettiklerinizi öğrenebilirsiniz.

4-London Business School - MBA Scholarships 

 

İngiltere’de yer alan ve 1964 yılında kurulan London Business School, dünyanın en iyi MBA okulları arasında ilk 10’da yer alır. Her yıl, MBA eğitimi için üniversiteye başvuruda bulunan uluslararası öğrencilere finansal destekler sunan London Business School, geniş yelpazede burs çeşitliliğine sahiptir. Burslar, adayların öğrenim ücretlerinin tamamını ya da bir kısmını karşılayabildiği gibi okula başvuran öğrenciler otomatik olarak ödül için dikkate alınırlar. 

 

5-INSEAD - MBA Scholarships for Developing Countries

 

Yurtdışı yüksek lisans bursları arayan uluslararası öğrenciler için Fransa’da yer alan özel bir işletme okulu olan ve 1957 yılında kurulan INSEAD, MBA eğitimi veren üniversiteler arasında ilk sıralardadır. Üniversite, ihtiyaç tabanlı yani öğrencinin mali durumuna göre olan ve merit tabanlı yani akademik başarı, milliyet, liderlik yeteneği ve cinsiyete göre olan burslar olarak iki kategoride verilir ve değeri 10.000€ ile 40.000€ arasında değişir. 

 

6-SDA Bocconi School of Management - MBA Scholarships

 

İtalya’nın lisans ve lisansüstü eğitim veren en iyi özel üniversitelerinden biri olan Bocconi University, her yıl MBA eğitimi almak isteyen yabancı öğrencilere, SDA Bocconi School of Management okulunda yurtdışı yüksek lisans bursları sunar. 1902 yılında Milano şehrinde kurulan okul zengin iş imkanları ile dikkat çekerken, Avrupa’nın da en iyi MBA programlarına ev sahipliği yapar. 25.000$ değerindeki finansal destekler, tüm dünyadan öğrencilere açıkken profesyonel kariyer ve akademik başarı kabul edilmek için en önemli koşullar arasındadır. 

 

7-HEC Paris - Eiffel Scholarships in MBA

 

1881 yılında kurulan HEC Paris, uluslararası bir işletme okulu olarak Fransa’da kurulmuştur. Fransa Dışişleri Bakanlığı tarafından desteklenen Eiffel burs programı ile Fransa’da yüksek öğretim imkanı sunan üniversitelere başvuruda bulunan öğrencilere burslar sağlanır. HEC Paris, her yıl MBA eğitimi almak için başvuruda bulunan öğrencilere 1.100€ değerinde aylık yardım, seyahat, sağlık sigortası ve kültürel faaliyetler için de ek ödenek sunar. Adayların tam zamanlı MBA programlarına kayıt olmaları yeterlidir. 

 

8-Harvard University - Boustany Foundation MBA Scholarships

 

Dünyanın en iyi üniversitelerinden biri olan Harvard University, her yıl tüm dünyadan uluslararası öğrencilere öğrenim ücreti için 47.500$ değerinde burs sağlarken, konaklama ve seyahat için de finansal destekler sunar. Burs programından faydalanmak için üniversitenin MBA programına kayıt olmanız, akademik mükemmellik ve GMAT puanınız gerekir. Her yıl 31 Mayıs olan son başvuru tarihinden önce başvuru yapmanızda fayda var.

 

9-RSM - MBA  Diversity Scholarships

 

1973 yılında kurulan Erasmus University Rotterdam, MBA eğitimi almak isteyen öğrencilere Rotterdam School of Management okulunda yurtdışı yüksek lisans bursları sunar. Finansal destekler, öğrenim ücretlerinizin bir kısmını karşılar. Başvurular için adayların tam zamanlı bir MBA programına kayıt olmaları, GMAT puanları, özgeçmişleri ve akademik başarıları gerekli şartlar arasındadır. 

 

10-Brunel University London - MBA Scholarships

 

İngiltere’de yer alan Brunel University London, yurtdışı yüksek lisans bursları arayan tüm dünyadan öğrencilere finansal destekler sunar. 1966 yılında kurulan okul, Birleşik Krallık’ta yer alan en iyi kamu araştırma kurumlarından biridir. Üniversite, her yıl MBA eğitimi alan yabancı öğrencilere 11.000£’un üzerinde kısmi öğrenim ücreti sunar. Tam zamanlı 30 ve yarı zamanlı 20 burs için adayların akademik şartları yerine getirmeleri gerekir. 

 

MBA hakkında merak edilenler için yazılarımıza göz atın;

Yurtdışında MBA Okumak için 7 neden

MBA’yı burslu okumak ister misiniz?

MBA eğitimi için en iyi ülkeler

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA