Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Finans

Öğrenciler İçin Kaçırılmayacak 15 Yurt Dışı Burs

Yurtdışı eğitim almak isteyen öğrenciler için bütçe en önemli konulardan biridir. Peki, bütçenize katkısı olacak finansal imkanlardan nasıl faydalanabilir, öğrenci burs başvurusu nasıl yapabilirsiniz?

Öğrenciler İçin Kaçırılmayacak 15 Yurt Dışı Burs

Yurtdışı eğitim almak istiyor, ancak üniversite öğrenim ücretleri ve yaşam masrafları konusunda ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Günümüz şartlarında, yabancı bir ülkede okumanın ne kadar zor olduğunun ve eğitiminiz için ciddi bir bütçe ayırmanız gerektiğinin farkındayız. Bu açıdan sizin için özellikle önümüzdeki yaz ve sonbahar aylarında karşılaşacağınız öğrenci burs başvurusu detayları ve burs veren kurumlar hakkında harika bir yazı hazırladık. Böylelikle üniversite burs başvuruları ne zaman, yurtdışı yüksek lisans bursları hangileri, burs başvurusu nasıl yapılır, üniversite öğrencilerine burs sağlayan ülkeler hangileri gibi çok sayıda soruya yanıt bulabilir ve öğrenci burs başvurusu için hazırlanabilirsiniz.

 

1. Bristol University Think Big Scholarships - İngiltere

 

İngiltere’nin en iyi eğitim kurumlarından biri olan University of Bristol, lisans ve master derecelerinde eğitim almak isteyen tüm dünyadan öğrencilere tıp, veterinerlik ve diş hekimliği hariç tüm alanlarda öğrenci burs başvurusu imkanı sunuyor. Üniversite bursları, öğrencilere lisans programları için 6.500£ ile 13.000£, yüksek lisans programları içinse 6.500£ - 13.000£ ve 26.000£ arasında burs desteği sunmaktadır. Yurtdışı lisans bursları ve yurtdışı yüksek lisans bursları bir yıl süreyle verilecektir ve başvurularınızı paylaştığımız linklerden yapabilirsiniz. Bristol Üniversitesi Think Big Bursları hakkında ayrıntılara makalemiz üzerinden de ulaşabilirsiniz. 

 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurtdışı bursları hakkında bilgiler, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

2. Adelaide Global Academic Excellence Scholarships - Avustralya

 

University of Adelaide, Avustralya’da lisans ve yüksek lisans derecelerinde eğitim almak isteyen öğrencilere burs veren kurumlar arasında ilk sıralarda yer alır. Küresel akademik mükemmellik bursu, hem lisans hem de yüksek lisans derecelerinde 6.8 ortalamanın üzerinde sahip ilk yıl öğrencilerine verilir. Fakülte başına iki adet verilecek olan burs değeri, öğrenim ücretinize %50 indirim sağlıyor. Burs başvurusu yapmanıza gerek yoktur ve otomatik olarak size sağlanır. Ayrıntılı bilgiye resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

 

 

3. Great Scholarships in UK for International Students - İngiltere

 

Burs veren kurumlar arasında ilk sıralarda yer alan Birleşik Krallık Hükümeti, British Council ile birlikte İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilere yüksek lisans programlarında burs başvurusu imkanı sunuyor. Great Scholarships, 14 ülkeden gelen ve aralarında Türkiye’nin de olduğu uluslararası öğrencilerin bir yıllık yüksek lisans eğitimi süresince öğrenim ücretlerine 10.000£ destek alma fırsatı sunar. Burs başvurusu yapabileceğiniz ev sahibi Birleşik Krallık ülkeleri arasında İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda yer alır. Öğrenci bursları için bu linkten ayrıntılara göz atabilirsiniz. 

 

 

4. University of New South Wales International Scholarships - Avustralya

 

Avustralya’da burslu lisans ya da yüksek lisans eğitimi almak ister misiniz? O halde ülkenin en iyi eğitim kurumlarından biri olan University of New South Wales, tam size göre bir burs başvurusu sunuyor. Sınırlı sayıda olan üniversite bursları, öğrenim ücretinizin tamamını ya da öğrenim ücretine karşılık gelecek yıllık 20.000$ ödenek sunar. Online öğrenci burs başvurusu için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

 

 

5. Winnipeg President’s Scholarships for World Leaders - Kanada

 

Yurtdışı eğitim tercihiniz Kanada ise size harika bir haberimiz var! University of Winnipeg, lisans ve yüksek lisans derecelerinde herhangi bir bölümde eğitim alacak uluslararası öğrencilere 53 adet burs sunmaktadır. Üniversiteye başvuran ilk yıl öğrencileri, 5.000$ değerinde finansal bir destek alıyor. Başvurular için üniversitenin burs sayfasına buradan göz atabilirsiniz. 

 

 

6. International Ambassador Scholarships at University of West London - İngiltere

 

University of West London, İngiltere’de lisans ve yüksek lisans programlarında eğitim alan öğrencilerine 100 kadar öğrenci burs başvurusu sunmaktadır. Burs başvurusu yapan adayların, akademik seçkinliğe sahip olması gerekirken Eylül 2023’te eğitime başlayacak olan lisans öğrencileri ilk eğitim yılı için 5.000£ ve lisansüstü öğretim için 2.000£’a kadar öğrenim ücreti indirimi alırlar. Üniversitenin burs haberleri için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

  • Burs başvurusu tarihi: 11 Temmuz 2023

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz

 

7. Glasgow International Leadership Scholarships - İskoçya

 

İskoçya’nın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Glasgow, Birleşik Krallık’ta yurtdışı yüksek lisans bursları arayan öğrencilere finansal destekler sunan burs veren kurumlar arasındadır. Programa başvuruda bulunan yüksek akademik mükemmelliğe sahip öğrenciler, 10.000£ değerinde öğrenim ücreti indirimine sahip olurlar. Öğrenci burs başvurusu için daha fazlasına bu linkten göz atın

 

 

8. Nottingham Trent University International Scholarships - İngiltere

 

Nottingham Trent University, İngiltere’de burs başvurusu yapmak istiyorsanız uluslararası ilişkiler, insan kaynakları yönetimi, biyomedikal bilimi gibi çok çeşitli programlarda burs veren kurumlar arasındadır. Üniversite bursları, eğitiminizin ilk yılı için öğrenim ücretinizin %50’sine kadar bir indirim sağladığı gibi eğitim alacağınız bölüme göre 3.000£ ile 4.000£ arasında değişen burs ücretleri de bulunmaktadır. Ayrıntılar için bu linkten ulaşabilirsiniz

 

  • Burs başvurusu tarihi: 1 Mart - 12 Nisan ve 3 Mayıs 2023

 

9. University of Sussex Chancellor’s International Scholarships - İngiltere

 

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden olan Sussex Üniversitesi, tam zamanlı yüksek lisans programlarına başvuran uluslararası öğrencilere 5.000£ civarında finansal destek sağlar. Burs başvurusu yapabilmek için Sussex Üniversitesi’ne başvuruda bulunmuş ya da kayıtlı bir öğrenci olmak, olağanüstü bir akademik başarı ve araştırma potansiyeli geçmişine sahip olmak gerekir. Üniversite bursları için resmi web sayfasına göz atın

 

  • Öğrenci burs başvurusu tarihi: 26 Nisan 2023

 

10. UCL Global Undergraduate Scholarships - İngiltere

 

İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden biri olan University College London, lisans derecesinde eğitim alacak dünyanın her yerinden öğrenciler için yurtdışı burs imkanı sunuyor. Burs başvurusu yapacak öğrencilerin düşük gelirli geçmişe sahip olmaları gerekirken burs değeri, tam öğrenim ücretinizi ve yaşam masraflarını karşılar. Ayrıntılar için üniversitenin resmi web sitesine göz atabilirsiniz. 

 

  • Burs başvurusu tarihi: 24 Nisan 2023

 

 

11. UEA International Development Full Fees Scholarships - İngiltere

 

Öğrenci burs başvurusu sunan en iyi ülkelerden biri olan İngiltere’de eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere University of East Anglia, School of International Development Fakültesi aracılığıyla üniversite bursları sunuyor. Tam zamanlı bir yüksek lisans derecesinde eğitim alacak AB üyesi veya olmayan üniversite öğrencilere burs veren kurumlar arasında yer alan UEA, yüksek lisans burs başvurusu için öğrencilerine 19.800£ değerinde öğrenim ücretini karşılayan bir ödenek sunar. Ayrıntılar için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

  • Öğrenci burs başvurusu tarihi: 30 Nisan 2023

 

12. University of Sydney International Scholarship - Avustralya

 

Öğrenci burs başvurusu yapabileceğiniz en iyi üniversitelerden biri de Avustralya’da yer alan Sidney Üniversitesi’dir. Yüksek lisans ve doktora derecelerinde Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilere burs başvurusu imkanı sunar. Burs değeri, yıllık 37.207$ civarındadır ve öğrenim ve yaşam ücretlerinize destek sağlar. Üniversite bursları için bu linkten ayrıntıları inceleyebilirsiniz. 

 

 

13. Tongarewa Scholarship at Victoria University of Wellington - Yeni Zelanda

 

Yeni Zelanda’da eğitim almak isteyenlere öğrenci burs başvurusu imkanı sunan Victoria University of Wellington, dünyanın her yerinden herhangi bir konuda lisans ve master programlarına kabul almış ilk yıl öğrencilerine burslu okuma imkanı veriyor. Burs değeri, 5.000 ve 10.000 Yeni Zelanda doları olarak derecenize göre değişiklik gösterirken bir seferliğine öğrenim ücretinize destek olarak sunulur. Üniversite burs başvuruları için ayrıntılara bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 

 

14. Griffith Remarkable Scholarship  - Avustralya 

 

Dünya çapında burs veren kurumlar arasında yer alan Griffith University, tam zamanlı bir lisans ya da yüksek lisans programına kayıt olan tüm dünyadan uluslararası öğrencilere öğrenim ücretlerinin %50’sini karşılayan üniversite bursları desteği sunmaktadır. GPA not ortalamanızın ve İngilizce dil yeterliliğinizin bursa hak kazanmanızda önemli rol oynadığını unutmamanızda fayda var! Burs başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız, bu linke göz atabilirsiniz. 

 

  • Öğrenci burs başvurusu tarihi: 15 Nisan ve 4 Ağustos 2023

 

15. University of Auckland International Student Excellence Scholarship - Yeni Zelanda

 

Burs veren kurumlar arasında bir diğeri ise Yeni Zelanda’nın en iyi üniversiteleri arasında yer alan Auckland Üniversitesi’dir. Lisans ve yüksek lisans derecelerinde okumak için başvuran uluslararası öğrencilerine 10.000$’a kadar üniversite ücretine karşılık gelecek şekilde %50 burs indirimi sunar. Öğrenci burs başvurusu için ayrıntılara bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 

Dünya çapında yurtdışı eğitim almak isteyen öğrencilerin burs başvurusu yapabilecekleri finansal destek imkanları hakkında yeterince bilgi aldığımıza göre sıra geldi üniversite ve bölüm seçimi yapmaya: Hotcourses Turkey İle Yurt Dışı Bölüm ve Üniversite Seçimi Nasıl Yapılır?, Mükemmel Bir Bölüm Araştırma Yöntemi Şimdi Sizinle!, Hangi Bölüm Mezunları Ne Kadar Kazanıyor?

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Lisans