Temel Bilgiler
Kanada: Üniversiteye Başvuru

Kanada'da Düşük Ücretli Eğitim Veren Üniversiteler

Yurtdışı eğitim için mükemmel bir ülke mi arıyorsun? Kanada, uygun eğitim ve yaşam ücretleri ile seni bekliyor! Kanada üniversiteleri ve Kanada üniversite fiyatları hakkında merak edilenleri araştırdık.

Kanada'da Düşük Ücretli Eğitim Veren Üniversiteler

Günümüz teknoloji ve internet dünyasında yurtdışında öğrenim görmek öğrenciler için artık daha kolay ulaşılabilir bir olgu haline gelmiştir. Bundan 10 yıl önce çoğumuzun gözünde büyüttüğü yurtdışı eğitim olanakları ve yabancı üniversiteler, bugün İngilizce bilgisi olan herkesin rahatlıkla erişebildiği bir durumdur. Kanada, bu açıdan bakıldığında dünyanın en iyi ve yüksek kalitede üniversitelerine, uygun ücretlerle başvurabileceğiniz imkanlar sunar. Her ne kadar Montreal, Toronto ve Vancouver gibi öğrenci şehirlerinde nispeten daha pahalı yaşam ve eğitim koşulları ile karşılaşsanız da öğrenci değişim programları, uzaktan eğitim seçenekleri, lisans öğrencilerine burs, doktora öğrencilerine ise araştırma fonları ile destek veren birçok üniversite vardır. Yazımızda Kanada üniversite fiyatları en uygun Kanada üniversiteleri ve kolejlerine yer verdik. Keyifli okumalar! 

 

1. Memorial University of Newfoundland

 

Newfoundland Memorial Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversiteler arasında yer alır. 1925 yılında kurulan eğitim kurumu, özellikle işletme, mühendislik ve tıp gibi alanlarda ülkenin en kapsamlı ve kaliteli eğitim veren üniversitelerinden biridir. Dört ana kampüs, zengin kütüphaneler, modern konaklama seçenekleri, Bruneau Araştırma Merkezi ve Okyanus Bilimleri Merkezi ile Memorial Üniversitesi, 18.000’in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapar.

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 20.790 Kanada Doları

 

Kanada'da üniversite okumak için uygun seçenekleri mi araştırıyorsun? Hemen Kanada'daki tüm üniversitelere bu linkten ulaşarak kendin için en doğru seçeneği araştır. Peki, Kanada'da eğitim alabileceğin tüm bölümlere tek sayfadan ulaşmak ister misin? Linke göz at. 

 

2. Brandon University

 

1889 yılında Manitoba eyaletinde kurulan Brandon Üniversitesi, ülkenin sayılı sanat, müzik ve bilim eğitimi veren okullarından biridir. Çevre Bilimi Laboratuvarları, Mikro Analitik Tesisi, zengin lisans ve lisansüstü program çeşitliliği ile dikkat çeken üniversite; öğretim ve araştırmada mükemmellik, çevresel sürdürülebilirlik, akademik özgürlük gibi değerleri ile öğrencilerini araştırmaya, yeni fikirlere ve yaratmaya teşvik eder ve burslarla destek verir. Kanada üniversite fiyatları en uygun okullardan biri olan Brandon Üniversitesi, lisans bursları ve eğitim ücretleri aşağıdaki gibi:

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 19.000 Kanada Doları

 

3. Concordia University of Edmonton

 

Kanada’da ücretsiz üniversite okumak biraz zor olabilir, ancak eğitiminizi burslarla herhangi bir ücret ödemeden masrafsız çıkartabilirsiniz. Bu açıdan 1921 yılında kurulan Edmonton Concordia Üniversitesi, uluslararası öğrenciler için iyi bir seçenek olabilir. Alberta bölgesinde yer alan eğitim kurumu, hükümet tarafından finanse edilir. Sanat, bilim ve işletme başta olmak üzere 5 fakülte ile kaliteli lisans ve lisansüstü programlar sunan üniversite; Kanada’nın önde gelen yenilikçi ve girişimci bilimsel araştırmacılarını yetiştirir. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Öğrenim ücreti yıllık, 22.899 Kanada Doları ve üzeridir.

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

4. Athabasca University

 

Kanada üniversite fiyatları en uygun okullardan bir diğeri olan Athabasca Üniversitesi, online/uzaktan eğitim konusunda uzmanlaşmış Kanada’nın ilk kamu üniversitelerinden biridir. 87 farklı ülkeden ve Kanada’dan 40.000’den fazla öğrenciye kapılarını açan üniversite, 90’a yakın lisans ve lisansüstü derecesi ile diploma ve sertifika program seçenekleri sunar. Eğitim kurumu, özellikle yeni fikirlerin ve araştırmaların yaygınlaştırılması amacıyla öğrencilerini hem uzaktan eğitim hem de örgün eğitim sisteminde aktif olarak burslarla desteklerken, aynı zamanda kariyer rehberlik hizmetleri ile hedefleri mezuniyetten sonra kariyer edinmek olan öğrencilere çalışma koşulları, iş imkanları, özgeçmiş hazırlama, mülakat gibi konularda yardımcı olur. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 10.620 ile 17.580 Kanada Doları 

 

5. Saint-Paul University

 

Kanada’da düşük ücretli eğitim veren üniversiteler arasında yer alan Saint Paul Üniversitesi, 1848 yılında ülkenin başkenti Ottawa şehrinde kurulmuştur. Hem Fransızca hem de İngilizce dillerinde eğitim veren okul, farklı ülkelerden gelen öğrenci nüfusu, akademik ve kişisel başarıya yardımcı olmayı amaçlayan hizmetleri ve kampüs yaşamı ile göz doldurur. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 17.760 Kanada Doları

 

Kanada'da ücretsiz üniversite okumak ister misin? Hemen Kanada'da burs başvurusu yapabileceğin üniversitelere göz at! Aynı zamada sitemizden yurtdışı bursları hakkında daha fazlasını öğrenebilirsin

6. University of Manitoba

 

Manitoba’da 1877 yılında kurulan eğitim kurumu, batı Kanada’nın ilk üniversitesidir. 25.000’den fazla öğrencisi ve 100 farklı ülkeden gelen uluslararası öğrenciyle zengin bir kampüs ortamı sunan Manitoba Üniversitesi, özellikle hukuk, tıp ve mühendislik başta olmak üzere çok çeşitli lisans ve lisansüstü dereceler sunar. Üniversite ayrıca 20’den fazla araştırma merkezi ve kurumla doktora araştırmalarına yönelik imkanlar verirken bulaşıcı hastalıklar, nüfus ve toplum sağlığı, sürdürülebilir tarım gibi konularda ödüllü öğretim üyelerine sahiptir. Okulun Kanada üniversite fiyatları aşağıdaki gibidir:

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 17.800 ile 29.900 Kanada Doları arasında

 

7. The University of Winnipeg

 

Winnipeg Üniversitesi, dinamik ve canlı kampüs hayatı, farklı kültürlerden insanları birbirine bağlayan küresel şehir merkezi ile sanat, işletme ve ekonomi, eğitim, kinesiyoloji, bilim ve lisansüstü çalışmalar fakülteleri ile benzersiz lisans ve lisansüstü programlar sunar. 130 yıldan fazla tarihi ile Kanada’nın köklü eğitim kurumları arasında yer alan üniversite, akademik mükemmelliği ile göz doldurur. Halkla ilişkiler, BT güvenlik, finans, pazarlama gibi konularda kariyer hedefli tam ve yarı zamanlı kurslar, sertifika ve diploma programları sunar. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 16.245 ile 20.599 Kanada Doları arasında

 

8. University of Prince Edward Island

 

Kanada üniversite fiyatları, Amerika ve İngiltere’ye bakıldığında daha uygun gelirken, seçeceğiniz üniversitenin bulunduğu şehri, konaklama ve ulaşım seçeneklerini iyi değerlendirmenizde fayda var. Bu açıdan bakıldığında Prince Edward Island Üniversitesi, eğitim ücreti ve uluslararası öğrencilere sunduğu mevcut 11 bursu ile göz doldurur. 1969 yılında kurulan üniversite, aralarında sanat, bilim, eğitim ve veterinerlik fakültelerinde lisans, yüksek lisans ve mesleki programlar sunarken işletme, bilgisayar bilimleri, diyetetik ve fizik gibi konularda co-op programlarına sahiptir. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 14.480 Kanada Doları

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

9. Universite de Saint-Boniface

 

1818 yılında Kanada’nın Manitoba eyaletinde kurulan üniversite, Fransızca eğitim veren özel bir eğitim kurumudur. işletme, bilim, sanat ve eğitim konularında zengin lisans programları ile dikkat çeken Saint-Boniface Üniversitesi aynı zamanda iş idaresi, sanat, bilim, sağlık gibi konularda sertifika, diploma ve lisansüstü derecelere sahiptir. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 11.825 ile 13.530 Kanada Doları arasında

 

10. University of Northern British Columbia

 

Kanada’nın batısında muhteşem manzaralara sahip British Columbia eyaletinde kurulan üniversite, bölgenin en iyi ve küçük eğitim kurumları arasında yer alır. Sanat, tıp, fen ve güzel sanatlar konularında lisans ve lisansüstü programları ve kültür çeşitliliğine sahip kampüs yaşamı ile göz dolduran Northern British Columbia Üniversitesi, Kanada’da eğitim ücretleri düşük olan okullar arasında yer alır. 

 

 • Üniversitenin yurtdışı bursları seçeneklerine bu linkten ulaşabilirsiniz.
 • Ortalama öğrenim ücreti yıllık, 23.818 Kanada Doları

 

Kanada'da düşük ücretli eğitim veren Kanada üniversiteleri hakkında yeterince bilgi aldığımıza göre sitemiz üzerinden daha fazla araştırma yapmak isterseniz ideal kalifikasyonunuzu ve üniversitenizi bulmak için kurs eşleştirme aracımızı kullanabilirsiniz.

 

Bölüm ara

Kanada
Lisans