Temel Bilgiler
Kanada: Finans - Okunması gerekenler

Kanada İçin 3 Yüksek Eğitim Bursu

Kanada’da eğitim almak için bir burs mu arıyorsunuz? Araştırmaya nereden başlamalısınız? İşte yola çıkmanızı sağlayacak 3 eğitim bursu..

Yurtdışı burs
14278

NSERC Lisansüstü Bursları

Eğer Doğa Bilimleri ve Mühendislik alanında devam ediyorsanız, “Natural Sciences and Engineering Research Council of Canada (NSERC)” – “Kanada’nın Doğa Bilimleri ve Mühendislik Araştırma Konseyi’nin” size yardımcı olabileceğini bilmelisiniz.

 

NSERC, Kanada şirketlerinin araştırma ve eğitime katılımını sağlayarak doğa bilimleri ve mühendislik alanlarında araştırmalar yapılmasını sağlayan bir devlet organıdır.  NSERC çeşitli lisansüstü bursları sağlamaktadır. Bu bursların güzel yönlerindne bir tanesi de,  bursları her hangi bir Kanada üniversitesi için kullanabilmeniz. Bu da size esneklik ve bir çok seçenek tanımaktadır.  Bursların değeri, yıllık $21,000’dır. (2 ya da 3 yıl için). Bir Kanada üniversitesş ya da NSERC’nin kendisi aracılığıyla doğrudan başvuru yapabilirsiniz.

 

NSERC Lisansüstü Bursları hakkında daha fazla bilgi için...

 

 

“Canadian Rhodes Scholars Foundation” – “Kanadalı Rodos Alimler Vakfı” Bursları

 

Eğer Oxford Üniversitesi mezunuysanız, Canadian Rhodes Scholars Vakıf Bursuna başvurarak bir Kanada Üniversitesinde okuyabilirsiniz.  Ama, lisans eğitiminizi zaten Oxford’da aldıysanız, Master (Yüksek Lisans) programınız için Kanada’daki en iyi üniversitelerin birinde devam edebilirsiniz.

 

‘Rhodes Scholars’ ismi, Oxford’da burslu okuyan uluslararası öğrencilere verilen bir adlandırmadan gelmektedir.

 

Her bir burs, yıllık yaklaşık $16,000 Kanada Doları, artı öğrenim ücretleri ve yolculuk harcı sunmaktadır.  Belli bir başvuru formu olmasa da, özgeçmişinizi, kişisel bilgilerinizi ve tavsiye mektubunuzu ve iki tane referans sunmanız gerekmektedir.  Başvurunuzun başarılı olup olmadığı akademik esaslar, ders dışı faaliyetleriniz ve karakteristik özelliklerinize göre değişecektir.

 

 

Canadian Rhodes Scholars Foundation hakkında daha fazla bilgi için…

 

 

Vanier Canada Graduate Scholarships - Vanier Kanada Yüksek Lisans Bursları

 

Eğer doktora okumayı planlıyorsanız, Vanier Kanada Yüksek Lisans Bursu size yardımcı olabilir. Burs, ünlü Kanadalı asker, diplomat ve ülke Genel Valisi, Tüm General Sayın George Philias Vanier tarafından ismini almıştır.  Burs, özellikle Sosyal Bilimler, Beşeri Bilimler, Doğa Bilimleri, Mühendislik ve Sağlık bölümlerinden mezunların  yüksek doktora yeteneklerini Kanada’ya çekmeyi hedeflemektedir.

Adaylarda bilimsel başarıların yanı sıra güçlü liderlik yetenekleri aranmaktadır. Yılda 150’nin üzerinde burs verilmektedir ve her biri yıllık burs CAD$50,000’a kadar çıkmaktadır. (3 yıllık burslar için)

 

Vanier Kanada Mezunler Bursu hakkında daha fazla bigi için...

 

Bölüm ara

Kanada
Yüksek Lisans
YAZAR HAKKINDA

Yurtdışı burs

Digital Content Editor for Turkish Market of Hotcourses