Temel Bilgiler
Kanada: Bölüm Rehberleri - Okunması gerekenler

Kanada'da Okumak İçin 3 Bölüm

Yurtdışında Okunabilecek Bölümler
9969

Kanada'da hangi bölümler okunmalı?

 

Kanada'nın Animasyon ve Mühendislik öğrencileri için neden ideal bir yer olduğunu ögrenin..

 

Amerikan rüyasini duymuşsunuzdur, hemen hemen herkes bir gün Amerika'ya gitmeyi hayal ediyor. Fakat şuanda her gün daha fazla uluslararası öğrenci artarak, güney sınırındaki komşularının alternatifi olarak Kanada'da okumayı tercih ediyor.

 

(Hem daha da ucuz bir alternatif olduğundan) Kanada kurumlarının hangi bölümleri başarılı bir kariyer sağlayabilecek kadar güçlü ve aynı şekilde dünya üzerindeki diğer popüler eğitim yerleri nereler? Aşağıdan ulaşın..

 

Animasyon

 

Kanada, Amerika'nın dünyaya hakim olan film ve televizyon endüstrisinde önemli bir rol oynamakta, ve aynı şekilde Toronto ve Vancouver gibi şehirlerinde, film çekimleri için yer sağlamaktadir. Kanada ayni zamanda animasyondaki bazi liderlerin produksiyonluğunu da yapmaktadir.

 

Sheridan Koleji, animasyon ve beslenme mezunları verme konusunda en iyi okul. Ayrıca, sanat alanında da Banff Centern tavsiye edilen bir okul. Bu alanda çalışma şekli olarak, freelance çalışabilir ya da Toon Boom gibi, Oscar ödülü almış önemli filmlerle birlikte calışmış kişilerin yer aldığı, daha geniş müşteri kapasiteli ajanslarda çalışabilirsiniz.Fakat, Toy Story ya da The Lion King gibi bir jenerasyonun kalbini esir alan yeni bir baş yapıtı anime etmek istiyorsanız Kanada'da alınacak bir egitim bu yönde atılacak en doğru adım!

 

Kanada'daki Animasyon Bölümlerini Gör

Yurtdışındaki Animasyon Bölümlerini Gör

 

Bilgisayar Mühendisliği

 

Blackberry'nin Kanada'dan çıktığını biliyor muydunuz? Evet, doğru! Hatta, IMAX ve Flatscreen teknolojisinin kökleri de Kanada'dan.

 

Kanada'da, bilgisayar mühendisliği ve teknoloji alanında ilginç şeyler yapan bir tek Silicon Valley değil! Waterloo Üniversitesi de, Microsoft ve Google gibi önemli isimlere, bilgisayar mühendisliğinden mezunlar göndermesi ile meşhurdur.

 

Kanada'daki Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerini Gör

Yurtdışındaki Bilgisayar Mühendisliği Bölümlerini Gör

 

Petrol Mühendisliği

 

Petrol mühendisliği, kendi ürünlerinin imalatları bu ürünlere bağlı olan endüstriler için önemli derecede etkili olan yağ, doğal gaz ve diğer hidrokarbon ürünlerinin üretimi ile ilgilenmektedir.

 

Özellikle Calgary Üniversitesi, Dalhousie Üniversitesi ve Alberta Üniversitesi, mükemmel finansman sağlama(fon bulma) fırsatları ile petrol mühendisliği alanında güçlü bir ihtibara sahiptir. 

 

Kanada'daki Petrol Mühendisliği Bölümlerini Gör

Yurtdışındaki Petrol Mühendisliği Bölümlerini Gör

 

 

Şuna bir göz at...

Bölüm ara

Kanada
Yüksek Lisans
YAZAR HAKKINDA

Yurtdışında Okunabilecek Bölümler

Digital Content Editor for Turkish Market of Hotcourses