Temel Bilgiler
İtalya: Bölüm Rehberleri - Okunması gerekenler

İtalya’da Öğrenim Görebileceğiniz 3 Konu Alanı

share image
5088

Eğer tam olarak ne okumak istediğini bilen öğrencilerdenseniz o zaman arama butonumuza tıklayarak İtalya’da sizin için en iyi öğretim programını bulacağınızdan eminiz! Ancak ne okumak istediğinden emin olmayan çok sayıda uluslararası öğrenci gibiyseniz o zaman yalnız değilsiniz. Hangi yoldan gideceği konusunda kararsız olmak aslında öğrenciler arasında çok yaygın bir durumdur. Size nereden başlayacağınız konusunda fikir vermek için İtalya’da ilgi çekici 3 alanı ele aldık. Ne bekliyorsunuz! Okuyun ve öğrenin!

 

Mimarlık

 

İtalya’da Mimarlık okumak, tüm zamanların en harika mimari unsurları hakkında bilgilenmek için harika bir fırsattır. İtalya, Forum ve Kolezyum gibi binlerce yıl korunmuş yapılarla ve dünyanın en baş döndürücü kiliselerinden bazılarıyla doludur.

 

Ayrıca Politecnico di Milano, mimarlık alanındaki lisans programıyla QS Dünya Üniversiteleri İtibar Sıralaması’nda dünyada 14 sırada yer almaktadır. Bu üniversite aynı zamanda uluslararası öğrencilere başarı bursu vermektedir. Eğer mimariyle ilgileniyorsanız, bu üniversiteyi kesinlikle araştırmalısınız!

 

Tıp

 

Giderek daha fazla sayıda İtalya üniversitesi tamamen İngilizce eğitim verilen tıp programları sunmaya başlamaktadır ve bu da uluslararası öğrencilere İtalya’da tıp derecesi alma imkânı tanır. Universita degli Studi di Milano gibi belirli üniversiteler, mezunların tüm Avrupa genelinde tıp alanında çalışabilmeleri için Avrupa Tıp Doktorluğu Derecesi verir.

 

İtalya’da tıp okullarının ücretleri, özellikle Amerika Birleşik Devletleri ve Birleşik Krallık’a kıyasla genellikle daha uygundur. Ancak İtalya’da öğrenim harçları size biraz pahalı görünse bile daima, özel bağışçılar ve İtalyan hükümeti aracılığıyla sunulan mali yardımlara ve burslara başvurabilirsiniz.

 

Fizik ve Astronomi

 

Söz konusu lisansüstü programlar olduğunda İtalya’yı geçmek zordur. Eğitim alanında sahip olduğu uzun yenilik tarihi, İtalya’ya diğer ülkelerin rekabet edemeyeceği bir miras bırakmıştır. Fizik ve Astronomi alanında bir dereceyle birleştiğinde bu tarihi ortam, sizi kariyer yarışında akranlarınızın önüne taşıyacaktır. QS Dünya Üniversiteleri İtibar Sıralaması’nda 22. sırada yer alan Sapienza University of Rome’da veya dünya genelinde Fizik ve Astronomi alanında 30. sırada yer alan University of Pisa’da alacağınız yoğun, araştırma-odaklı eğitimle gurur duyacaksınız.

 

>> İtalya'daki tüm üniversiteleri buradan araştırın!

Bölüm ara

İtalya
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

author image

2014 yılında Hacettepe Üniversitesi İngilizce Mütercim Tercümanlık Bölümü lisans programından mezun oldu. Lisans döneminde T.C. Dışişleri Bakanlığı’nda, mezuniyetinin ardından da İngiltere ve İspanya’da dünyanın önde gelen çeviri şirketlerinde staj yaptı. En büyük hayali Güney Amerika kıtası başta olmak üzere İspanyolca konuşulan bütün ülkelere seyahat etmek ve bu süreçte İspanyolca dilinde de çeviri yapabilecek yeterliliği kazanmaktır.