Temel bilgiler
Malezya: Finans - Okunması gerekenler

Malezya’da Eğitiminizi Finanse Etmek

4343

Malezya'daki uygun fiyatlı harç ücretleri öğrencileri cezp eden şeyler arasındadır. Üniversite öncesi eğitimi yılık 2,290 ABD doları ile 3,230 ABD doları arasındadır.

Bakalorya programlarının fiyatları kolej tipine ve eğitim konusuna göre değişir. Malezya'daki özel üniversiteler genellikle en ucuz programları sunarken yabancı üniversitelerin şube kampüsleri daha pahalı olabilmektedir. Örneğin bir işletme derecesi bir Malezya özel üniversitesinde 8,570 ila 11,430 dolar arasında tutarken yabancı bir üniversitenin şube kampüsünde 24,000 dolara kadar tutabilmektedir.

Yaşam Giderleri
Malezya'da yaşam giderleri daha uygun olup kampüs içi veya dışı konaklama fiyatları oldukça uygundur. Konuma ve oda standardına göre, tek kişilik bir odanın ortalama aylık kirası öğrenci başına RM300 ila RM450 (86 -129 ABD doları) arasındadır. Yemek ve ulaşım gibi diğer gerekli masraflar da aylık RM700 ila RM950 (200 - 270 ABD doları) arası tutabilir.
Bir öğrencinin Malezya'da toplam ortalama yaşam gideri yıllık RM12,000 ila RM17,000 (3,430 - 4,860 ABD doları) arasında tutar. Bu rakam örneğin yaşam giderleri 16,430 ABD dolarını bulabilen Avustralya'daki bir öğrenciye göre çok daha düşüktür.

Eğitiminizi Finanse Etmek
Yabancı öğrenciler Malezya'da tam zamanlı eğitim alırken, göçmenlik şartlarına bağlı olarak yarı zamanlı olarak çalışma iznine sahiptir (7 günden uzun sömestr tatillerinde haftada en fazla 20 saat).
Fon imkanları çeşitli olmakla birlikte bir yabancı öğrenci olarak burs kazanma imkanınız vardır. İlgilendiğiniz kurumun web sitesini inceleyip sunduğu hizmetlere bakmakta fayda vardır çünkü çoğu kurum web sitesinde burs olanaklarını listelemektedir.

Study in Malaysia

Ücretsiz

'Malezya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Mazlezya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

E-KİTABINI AL

Bölüm ara

Malezya
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA