Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Eğitim Lokasyonları

Amerika'nın En İyi 5 Öğrenci Şehri

Amerika'da eğitim
15109

Amerika’da Eğitim… Peki Ama Hangi Şehirde?

 

Amerika Birleşik Devletleri, bünyesindeki binlerce üniversite ve milyonlarca öğrencisi ile dünyanın en önemli eğitim destinasyonlarından biri. Her yıl milyonlarca öğrencinin eğitim almak için geldiği Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en iyi üniversiteleri barındıran şehirleri sizin için bir araya getirdik.

 

Amerika'daki üniversitelerin resmi broşürlerini buradan indirin.

 

Boston

 

Boston

 

Massachusetts Institute of Technology ve Harvard Üniversitesi, dünyanın en önemli ve saygın üniversiteleri arasında yer alıyor. Bu iki üniversite dışında Boston Üniversitesi ve Brandeis Üniversitesi gibi önemli üniversitelerin de bulunduğu Boston, eğitim almak için Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en önemli şehirlerin başında geliyor. Farklı kültürlerin bir arada yaşadığı kozmopolit yapısı ile Boston, ekonomisinin büyüklüğü açısından Amerika Birleşik Devletleri’nin altıncı büyük şehri. Bu sebeple sadece eğitim için değil, çalışma ve yaşam açısından da pek çok seçenek sunuyor.

 

New York

 

NewYork

 

Frank Sinatra’nın da dediği gibi, “If I can make it there, I'll make it anywhere, It's up to you - New York, New York…” Evet, dünyanın en önemli şehirlerinden birinde eğitim almak, dünyanın en önemli çalışma alanlarından birinde bulunmak bulunmaz bir fırsat. New York da, eğitim için gelen öğrencilere sınırsız olanaklar sunuyor. Columbia Üniversitesi ve New York Üniversitesi gibi sadece Amerika Birleşik Devletleri’nin değil, dünyanın en önemli üniversitelerinden bazılarının yer aldığı New York’ta yaşamak bile başlı başına ufuk açıcı deneyim olabilir sizin için. Şunu da belirtelim ki, Columbia Üniversitesi Gazetecilik Bölümü, giriş için istediği minimum 8.5 IELTS sonucu ile dünyada en yüksek IELTS sonucu isteyen bölüm olma özelliğini sürdürüyor.

 

San Francisco

 

SanFransisco

 

Dünyanın en prestijli okullarından bazıları olan Standford Üniversitesi ve University of California, Berkeley’in yer aldığı San Francisco, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en kozmopolit şehirlerin başında geliyor. Bunun yanı sıra dünyanın teknoloji merkezi olan Silicon Valley, teknoloji dünyasının en önemli şirketlerini de barındırıyor. Her kesimden öğrencinin kariyer hedeflerini süsleyen Facebook, Google, Apple, Microsoft, LinkedIn, Netflix gibi teknoloji şirketlerinin yer aldığı Silicon Valley eşsiz kariyer fırsatları sunuyor.

 

Chicago

 

Chicago

 

Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli kültür, finans, ticaret ve eğitim merkezlerinden biri olan Chicago’da Chicago Üniversitesi, Nortwestern Üniversitesi gibi saygın okullar bulunuyor. 2014 yılında 50 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Chicago, caz, blues ve gospel müzik geleneğiyle öne çıkıyor. “Rüzgarlı Şehir” olarak bilinen Chicago turistler için benzersiz deneyimler sunarken öğrencilere de iyi bir eğitimin yanı sıra dünyaca ünlü şirketlerde çalışma ve staj imkanı tanıyor.

 

Los Angeles

 

LA

 

10 şeritli otobanları ile arabasız yaşamanın neredeyse imkansız olduğu Los Angeles, dünya sinema sektörüne Hollywood ile yön verirken doğal güzellikleri ve iklimi ile de Amerika’nın en yoğun nüfuslu şehirlerinden biri olmayı sürdürüyor. Bünyesinde bulunan California Üniversitesi (UCLA) ve California State Üniversitesi ile öğrenciler için son derece ayrıcalıklı bir eğitim vadediyor. Tokyo ve New York’tan sonra dünyanın üçüncü büyük ekonomisine sahip olan Los Angeles, Amerika’nın en büyük üretim merkezidir aynı zamanda. Sadece teknik bilimler değil, sanat eğitimi almak için de dünyadaki en iyi şehirlerden biri olan Los Angeles, American Film Institute Conservatory, American Academy of Dramatic Arts gibi okullarıyla da sanat eğitiminde ayrıcalıklı bir yere sahip.

 

Amerika'daki üniversitelere sorularınızı gönderin

 

Study in the USA

Ücretsiz

'Amerika'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Amerika'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al

Bölüm ara

Amerika Birleşik Devletleri
Yüksek Lisans
YAZAR HAKKINDA

Amerika'da eğitim

İstanbul’daki kariyerini geride bırakarak 2014’te Londra’ya taşındı. Dünyada yazılmış her şeyi okuma gibi imkansız görünen bir hayali var. Henüz yolun başında sayılır, ama denemeye devam ediyor.