Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 13 TEMMUZ 2021

  Eğitim sağlayıcısı Navitas tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, öğrencilerin birden fazla eğitim hedefini düşünmeye ve mümkünse çalışmalarına online olarak başlamaya giderek daha fazla teşvik edildiğini göstermiştir. Bir yedekleme planına sahip olmak, özellikle pandeminin neden olduğu belirsizlik bağlamında çok önemli kabul ediliyor.

  YURTDIŞI EĞITIM YURTDIŞI ÜNIVERSITE YURT DIŞI EĞITIM
 • 12 EYLÜL 2021

  IDP Connect anketine katılan 4.000 uluslararası öğrencinin yarısından fazlası her iki dozda da Covid aşısı aldıklarını söylüyor. Yüzde 36'sı da mümkün olan en kısa sürede aşı olmaya istekli olduklarını ifade etti.

  COVID-19 QS ANKETI YURT DIŞI EĞITIM
 • 12 EYLÜL 2021

  Bir QS anketine katılanların yarısından fazlası, üniversitelerin öğrencilerin kampüse girmesine izin vermeden önce aşı pasaportu istemeleri gerektiğini düşünüyor. Bu ankete 3.853 aday ve mevcut uluslararası öğrenci katılmıştır.

  COVID-19 YURTDIŞI EĞITIM QS ANKETI
 • 11 EYLÜL 2021

  Bazı uluslararası öğrenciler, ülkeye uçuşların olmaması ve artan maliyetler nedeniyle öğrenimleri için ABD'ye girmekte zorlanıyor.

  ABD AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA ÜNIVERSITELERI
 • 17 TEMMUZ 2021

  UCLA, UC San Diego ve UC Berkeley, Kaliforniya'dan daha fazla öğrenci kaydetmek amacıyla daha az uluslararası öğrenci almayı planlıyor. Bu karar, yılda yaklaşık 900 uluslararası başvuru sahibinin kaybı olan üniversitelere devlet dışı kayıtlarda yüzde 7'lik bir düşüş görecek.

  AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA ÜNIVERSITELERI
 • 17 TEMMUZ 2021

  ABD hükümeti, ABD öğrenci vizelerine belirli dönem sınırları koyma planlarını geri çekti. Bu öneri, ABD'deki uluslararası öğrenci programlarında iki ila dört yıllık sınırlar görecekti. Çalışma süresine ilişkin mevcut kurallar yürürlükte kalır.

  ABD VIZESI AMERIKA ÖĞRENCI VIZESI AMERIKA'DA EĞITIM