Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 04 MAYIS 2021

  Pek çok kurum, Covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla eğitimin karşılanabilirliğinin uluslararası öğrenciler için önemli bir konu haline geldiğini kabul etti. ICEF Monitor tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu, üniversitelerin akademik olarak yüksek başarılı öğrencileri ödüllendirmeye, çevrimiçi başlatılan kurslar için indirimler sunmaya ve yeni ücret ödeme yapıları sunmaya yöneldiğini gördü.

  BURS YURT DIŞI EĞITIM
 • 04 MAYIS 2021

  ABD'deki bazı üniversiteler, ABD hükümetine F-1 öğrenci vizelerinin başvurusu ve işlenmesinin öncelik haline gelmesini talep eden bir yazı yazmıştır. Kurumlar ayrıca, vize için yüz yüze görüşmelerden feragat edilebileceği veya internet üzerinden yapılmasına izin verilebileceğini umduklarının altını çizdi.

  ÖĞRENCI VIZESI ABD F-1 VIZESI
 • 15 NISAN 2021

  QS tarafından yayınlanan yakın tarihli bir rapor, uluslararası öğrencilerin yüzde 50'sinin yurtdışına gitmelerine izin verilmeden önce gerekli olan aşılardan yana olduklarını ortaya koydu. Anket 153 ülkeden 2 bin 500'ün üzerinde öğrenci tarafından yapıldı ve öğrencilerin yüzde 65'inin aşı olmaya açık olduğunu söyledi.

  YURTDIŞI EĞITIM QS ANKETI
 • 13 NISAN 2021

  ABD'de uluslararası eğitimin geliştirilmesine odaklanan NAFSA, eğitim ve kampüs tekliflerini uluslararasılaştırma çabaları için bir dizi ABD kurumunu kabul etti. Kapsamlı uluslararasılaşmanın kazananlarından ikisi Austin'deki Texas Üniversitesi ve Florida Uluslararası Üniversitesi idi.

  ABD AMERIKA ÜNIVERSITELERI AMERIKA
 • 12 NISAN 2021

  ABD'deki Rutgers Üniversitesi, öğrencilerden kuruma kaydolmadan ve 2021 sonbaharında kampüse dönmeden önce aşı kanıtı sağlamalarını isteyen ülkedeki ilk üniversite oldu.

  AMERIKA ÜNIVERSITELERI AMERIKA
 • 12 NISAN 2021

  Dünyaca ünlü itibara ve prestijli derecelendirmelere sahip ABD kurumları, 2021/22 akademik yılı için uluslararası öğrenci başvurularındabir artış gördü. ABD Göçmenlik ve Gümrük Muhafaza Dairesi tarafından yakın zamanda yayınlanan bir rapor, öğrencilerin QS ve Times Higher Education gibi üniversite sıralama listelerinde daha yüksek olan ABD kurumlarını tercih ettiklerini gösterdi.

  AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA ÜNIVERSITELERI