Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 06 MAYIS 2021

  IDP Connect anketine göre, ankete katılanların yüzde 43'ü çalışmalarına yalnızca yüz yüze öğretime geçebildikleri takdirde online olarak başlayacaklarını söyledi. Ancak yüzde 31, şahsen öğrenene kadar erteleyeceğini söyledi.

  COVID-19 YURTDIŞI EĞITIM ONLINE EĞITIM
 • 06 MAYIS 2021

  Bir IDP Connect anketi, uluslararası öğrencilerin yüzde 55'inin yurtdışında tam eğitim deneyimi için mümkün olan en kısa sürede aşı yapmaya istekli olduğunu ortaya koyuyor. Anketin önceki bir yinelemesi, öğrencilerin yüzde 92'sinin kampüs içi eğitim için karantinaya almaya istekli olduğunu gösterdi.

  COVID-19 YURTDIŞI ÜNIVERSITE YURT DIŞI EĞITIM
 • 06 MAYIS 2021

  ABD'de öğrenim görmek isteyen Çinli öğrenciler, yüksek talep nedeniyle Çin'deki ABD büyükelçiliklerinde vize randevusu almak için mücadele ediyor. Bu, öğrencilerin sadece randevu almak için Singapur gibi komşu ülkelere seyahat etmelerine yol açtı.

  ABD AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA
 • 06 MAYIS 2021

  Covid kısıtlamaları nedeniyle ABD'ye seyahat edemeyen F-1 veya M-1 vizesi olan öğrenciler, şu anda Çin, Brezilya, İran, Güney Afrika, Birleşik Krallık, İrlanda veya Avrupa Schengen bölgesinden ise National Interest Exception (NIE) kullanarak giriş yapabilecekler. Kalifiye olmak için, öğrencilerin 1 Ağustos 2021'de veya sonrasında akademik programlarına başlamaları gerekir.

  ABD VIZESI AMERIKA ÖĞRENCI VIZESI AMERIKA
 • 04 MAYIS 2021

  Pek çok kurum, Covid-19 salgınının ortaya çıkmasıyla eğitimin karşılanabilirliğinin uluslararası öğrenciler için önemli bir konu haline geldiğini kabul etti. ICEF Monitor tarafından yayınlanan bir rapora göre, bu, üniversitelerin akademik olarak yüksek başarılı öğrencileri ödüllendirmeye, çevrimiçi başlatılan kurslar için indirimler sunmaya ve yeni ücret ödeme yapıları sunmaya yöneldiğini gördü.

  BURS YURT DIŞI EĞITIM
 • 04 MAYIS 2021

  ABD'deki bazı üniversiteler, ABD hükümetine F-1 öğrenci vizelerinin başvurusu ve işlenmesinin öncelik haline gelmesini talep eden bir yazı yazmıştır. Kurumlar ayrıca, vize için yüz yüze görüşmelerden feragat edilebileceği veya internet üzerinden yapılmasına izin verilebileceğini umduklarının altını çizdi.

  ÖĞRENCI VIZESI ABD F-1 VIZESI