Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Amerika Birleşik Devletleri ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

SON GÜNCELLEMELER

 • 14 KASIM 2020

  Öğrencilerin ABD'de ne kadar süre kalabileceğini sınırlayacak 'kalış süresi' mevzuatında önerilen değişiklik, politikacılardan, eğitim kurumlarından ve derneklerden, üniversitelerden ve halktan önemli geri bildirimler aldı. Bu, ABD İç Güvenlik Bakanlığı'nı önerilen değişiklikleri kaldırmaya teşvik etmek için.

  AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKAN ÜNIVERSITELERI AMERIKA
 • 27 EKIM 2020

  ABD hükümeti tarafından getirilen ve uluslararası öğrencilerin ülkede kalabilecekleri süreyi sınırlamayı amaçlayan yeni önerilen bir politika, yüksek öğretim kurumları ve kuruluşları tarafından sorgulanmaktadır. Yeni kural, mevcut sürenin sonunu getirecek kalma politikasıdır.

  ABD AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA
 • 19 EKIM 2020

  Kısa süre önce uluslararası öğrencilerin ilgi ve esenliğine odaklanan yeni bir organizasyon başlatıldı. Öğrenci Gelişimi İçin Küresel İttifak, amaçlarının özellikle Covid-19 salgını bağlamında olumlu öğrenci sonuçları sağlamak olduğunu belirtiyor.

  COVID-19 YURT DIŞI EĞITIM YURTDIŞINDA EĞITIM
 • 10 EKIM 2020

  ABD'deki Rutgers Üniversitesi'ndeki The Define American öğrenci organizasyonu, Covid-19 salgınından etkilenen öğrenciler için bir acil durum fonu başlattı. Bu, özellikle uluslararası öğrenciler ve federal hükümet yardım fonlarından dışlanan belgeleri olmayanlar için geçerlidir.

  ABD AMERIKA'DA EĞITIM AMERIKA ÜNIVERSITELERI
 • 10 EKIM 2020

  ABD İç Güvenlik Bakanlığı, öğrenci vizelerinin süresinde değişiklik yapılmasını önerdi. Özellikle, öğrenci vizesi (F) ve değişim ziyaretçi vizesi (J) olanlar, yeni planlar kapsamında belirli bir süre için kabul edilecek.

  ÖĞRENCI VIZESI AMERIKA'DA EĞITIM ÖĞRENCI VIZESI AMERIKA
 • 10 EKIM 2020

  StuDocu tarafından, özellikle kurumların derecelendirilmesinde öğrencilerin deneyimlerine odaklanan dünya üniversiteleri için yeni bir sıralama tablosu yayınlandı. 2020 sıralaması, dünya çapında 1.500 üniversiteden 100.000 öğrenciyi içeriyordu.