Yurtdışında Ceza Kanunu Eğitimi

BU BÖLÜM HAKKINDA

  • BU BÖLÜM HAKKINDA
  • BENİM İÇİN UYGUN BÖLÜM MÜ?
  • KARİYER SEÇENEKLERİ
  • BAŞVURU VE EĞİTİM SÜRECİ
  • DOĞRU ÜNİVERSİTEYİ SEÇMEK
Criminal Law

Ceza hukuku, işlenen suçların cezalandırılması ve toplum içinde güvenli bir ortam oluşturulmasını sağlayan hukuk branşıdır. Ceza hukuku, mağdurların zararlarının tazminatla karşılanmasını sağlayan medeni hukukun aksine daha çok suçluları hapis cezasına çarptırmakla yükümlüdür.

1000 yılı aşkın süredir medeni hukuk ve ceza hukuku birbirinden ayrı incelenmektedir. Yasal düzenlemeler günümüzde toplumun refahı ve insanların güven içinde yaşamaları için çok önemlidir, bu da suçların cezalandırılması ile mümkündür. Bu cezalar her zaman yargı yetkisi içinde verilmektedir.

Bu bölümde ceza hukukunun yapısı ve yaptırımlar hakkında bilgi edineceksiniz.

BENİM İÇİN UYGUN BÖLÜM MÜ?

Ceza hukuku, adalet sisteminin nasıl işlediğini öğrenmek isteyen öğrenciler için en uygun bölüm. Suç işleyenlerin neye göre cezalandırıldığını merak ediyor musunuz? Yasal düzenlemelerin topluma yararlarını merak ediyor musunuz? O zaman ceza hukuku tam size göre.

Bölüm derslerinden en iyi şekilde verim alabilmek için hukuka ilgi duymanız, bunun yanında çalışkan ve azimli olmanız da gerekmektedir. Adalet sisteminin tarihçesini ve evrimini öğrenirken bir yandan da geçmiş davaları da inceleyeceksiniz.

KARİYER SEÇENEKLERİ

Hukuk mezunu öğrencilerin bu alanda bulabileceği pek çok iş var. Ceza hukuku bölümünden alacağınız lisans ya da yüksek lisans diplomaları ileride avukat ve ya savcı olarak kariyer yapmanıza yardımcı olur.

Başlangıçta yıllık maaşınız biraz düşük olabilir (18,911 pound) ancak ceza hukuku alanında çalışan saygın şirketlerde yüksek maaş karşılığında çalışma şansınız da var. Maaş miktarları ülkeden ülkeye değişir. Ayrıca, ceza hukukundan mezun olmanız bu alanda iş bulmak zorunda olduğunuz anlamına gelmez. Öğrendiğiniz becerileri polis departmanları, muhasebe, gazetecilik ve bankacılık gibi mesleklerde rahatça kullanabilirsiniz.

BAŞVURU VE EĞİTİM SÜRECİ

Üniversitelerde ceza hukuku bölümleri çok fazla talep görmektedir, bu da giriş şartlarını önemli ölçüde etkilemektedir. Lisans başvurularında üniversiteler öğrencilerin önceki derslerinden en az 3 tane A-derecesi almış olmalarına önem verir. Yüksek lisans başvurusu yapan öğrencilerin de aynı şekilde iyi bir dereceyle lisans programından mezun olmaları gerekiyor. A-derecelerinin hukuk, ekonomi, İngilizce ve tarih bölümlerinde olması tercih edilir.

Lisans için, uluslararası hukuk eğitimi en aşağı 3 yıl sürer, hukuk sektöründe iş deneyimi kazanmak isteyen öğrenciler eğitimlerini bir yıl kadar uzatabilirler. Lisans eğitimi veren prestij sahibi üniversiteler, öğrencilerin hukuk alanında sorular içeren LNAT sınavlarına girmesini ister. Medeni hukuk eğitimi almak isteyen öğrenciler için yüksek lisans programları da mevcuttur. Eğer lisans eğitiminizi hukuk alanında görmediyseniz Hukuk Yüksek Lisans Derecesi programlarına katılabilirsiniz. Böylece ileride uzmanlık eğitimi programlarına katılmanız mümkün olur. Ana dili İngilizce olmayan öğrenciler, İngilizcelerinin yeterliliğini kanıtlamak adına IELTS sınavına girerek en az 6.0-6.5 puan almalılar. Yeterli puan alan öğrenciler rahatlıkla başvuru yapabilecektir.

DOĞRU ÜNİVERSİTEYİ SEÇMEK

Dikkat etmeniz gereken bir diğer faktör de eğitim ücreti ve üniversitenin kabul şartlarıdır. Ceza hukuku okumak için başvuru yapmadan önce istediğiniz üniversitenin kabul şartlarını yerine getirebileceğinizden emin olun. Ceza hukuku eğitiminizin minimum dört yıl ya da daha fazla sürebileceğini düşünerek bütçenizi mutlaka hesaplayın. Eğitim ve konaklama ücretlerini karşılayabilecek misiniz? Yine de, maddi anlamda zorluk çekiyorsanız burs olanaklarını araştırmalısınız.

Ceza hukuk rekabetin bol olduğu bölümlerden biridir, bu nedenle gitmek istediğiniz üniversiteyi doğru bir şekilde belirlemeniz çok önemli, özellikle de ileride avukat olarak çalışmak istiyorsanız. Yüksek lisans eğitimine ve uzmanlık programlarına devam etmek istiyorsanız prestij sahibi bir üniversiteye gitmek size iş deneyimi kazandıracak ve mezuniyet sonrası başvuracağınız yerlerde avantaj olarak size geri dönecektir. Cambridge, Oxford, Durham, University College of London, Kings College London, Nottingham, Glasgow, Exeter, Bristol gibi üniversiteler başvuran öğrencilerin LNAT testlerine girmelerini de şart koşar. City University de yüksek lisans eğitimi ile adını duyurmuş bir üniversitedir.

Bunların dışında sizi eğitim süresi boyunca mutlu edecek bir yer seçmelisiniz, özellikle evinizden uzakta yaşayacaksanız. Zamanınızı en verimli şekilde kullanmalısınız. Bu nedenle, gitmek istediğiniz üniversitenin akademik donanımının yanında bulunduğu kültürel çevrenin de sizi mutlu edeceğinden emin olmalısınız.

Orada hangi Ceza Kanunu kursları var?

1

Ceza Muhakemesi Prosedürleri

EĞİTİM SEVİYESİ Lisans / Yüksek Lisans

Ceza Kanunu bölümünü okumak için ilk 10 ülke

1
211
Amerika Birleşik Devletleri
2
210
Birleşik Krallık
3
131
Hollanda
323 Görüntüleme 4 adet bölümü görüntüle
4
32
Kanada
5
9
Avustralya
6
154
İrlanda
7
90
İtalya
8
134
Yeni Zelanda
9
114
Malezya
10
84
Hong Kong