Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

IELTS Sınavı Nedir?

IELTS sınavı için hazırlanıyor ve bunu yapmanın uygun, güvenilir ve etkili bir yolunu mu arıyorsun? Cevap, elinin altında kolayca ulaşabileceğin yeni IDP IELTS app olabilir.

IELTS Sınavı Nedir?

İngilizce konuşulan bir ülkede yurtdışı eğitim almak istiyorsan yurtdışı üniversitelerin sunduğu hemen hemen her programda IELTS puanı gerektiğini bilmen gerekir. Bu açıdan, doğru IELTS puanına sahip olmak, dünyanın en iyi üniversiteleri ve bölümlerine girmek için İngilizce dil yeterliliğini kanıtlamanın en iyi yollarından biridir. Bugün IELTS sınavı puanı, aynı zamanda hükümetler ve meslek kuruluşları tarafından göçmenlik ve çalışma amaçlarıyla da kullanılır. 

 

Peki, IELTS sınavı için nasıl hazırlanabiliriz? İşte tam da bu noktada IELTS sınavına hazırlanırken yardım alacağın harika bir uygulama seni bekliyor. Yazımızda, IDP tarafından sunulan yeni IELTS app nasıl kullanılır, IELTS sınavı nedir ve IELTS app ne işe yarar senin için araştırdık.  

 

IELTS sınavı nedir?

 

Yurtdışında üniversite okumak isteyen bir öğrenci olarak pek çoğumuz IELTS sınavı nedir, sorusunun cevabını merak edip internet üzerinden araştırmışızdır. Uluslararası İngilizce Dil Test Sistemi - The International English Language Testing System yani IELTS, ana dili İngilizce olmayanlar için standartlaştırılmış bir İngilizce dil yeterlilik testidir.

 

Avustralya, Kanada, İngiltere, Amerika, Yeni Zelanda gibi İngilizce konuşulan ülkelerde çalışmak, yaşamak ya da eğitim almak isteyen uluslararası adayların İngilizce dinleme, okuma, yazma ve konuşma becerilerini test eden IELTS sınavı, bugün IDP IELTS Australia, British Council ve Cambridge English'in de aralarında olduğu sağlayıcılar tarafından ortaklaşa yönetilir. IELTS İngilizce Testinin Faydaları Nelerdir? bilmek ister misin?

 

IDP IELTS ile iş, eğitim ve göçmenlik hedeflerinize ulaşmak artık daha kolay! Hemen IELTS sınavı kaydınızı oluşturun, ücretsiz 'IELTS' online eğitim seminerlerine katılın ve IELTS'e hazırlanın. Daha fazlası ve IELTS başvuru adımları için IDP IELTS sitesine göz atın

 

IELTS app nedir?

 

Yurtdışında üniversite okumak isteyen uluslararası bir öğrenci olarak muhtemelen IELTS sınavı nedir az çok biliyorsundur. Çoğumuzun aşina olduğu IELTS, genellikle yurtdışı eğitim başvuru sürecinin en önemli parçalarından biridir. Yurtdışında eğitim almaya hazırlanırken dengede tutman ve uğraşman gereken çok şey varken, IELTS sınavına kayıt yaptırmak, sınava hazırlanmak ve sınava girmek zorunda olmanın çok zaman aldığını düşünebilirsin. İyi haber şu ki artık basit, kullanışlı ve güvenilir bir çözüm var! IDP IELTS uygulaması.

 

Yurtdışı eğitim için IELTS sınavı gereklilikleri hakkında IDP IELTS yanınızda! Hemen IELTS başvuru, en iyi üniversiteler ve bölümler hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

IELTS sınavı uygulaması ile neler yapabilirsin?

 

IELTS uygulaması, IELTS sınavı yolculuğunu olabildiğince kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Uygulama, profilini ve hedeflerini sıraya koymanıza olanak tanıyan kişiselleştirilmiş bir gereçtir. Bu, elde etmek istediğin IELTS puanı veya en çok geliştirmek istediğin IELTS becerisi olabilir. 

 

Uygulama daha sonra sana özel olarak hazırlanmış öğrenme materyalleri ve kaynakları sunar. Bu, test günü için en iyi hazırlık anlamına gelir. Ayrıca 150'den fazla makaleye, 400 video ve web seminerine, ayrıca IELTS uzmanlarının görüşlerine erişebileceksin. Bu, hem özgüvenini hem de IELTS puanını artırmada büyük bir fark yaratabilir. IELTS ya da Bilgisayarlı IELTS, Hangi Sınava Girmeli? ya da Dünyanın En İyi Üniversiteleri İçin IELTS Puanı Kaç Olmalı? merak ediyor musun? Ayrıntılara linkten göz at. 

 

IELTS app ile sana en uygun saat ve tarihte IELTS sınavı için rezervasyon yaptırmana da olanak tanır. Ayrıca uygulama, bildirimlerle sınav tarihini sana hatırlatırken, böylece test gününü kaçırmamanı sağlar.

 

Aynı zamanda IDP IELTS uygulaması, IELTS sınavı sonrasında ne yaptığını, nasıl bir sonuç elde ettiğini öğrenmekten endişe ediyorsan bununla da ilgilenir. Test sonucunu, hazır olur olmaz alır, e-posta, mektup bekleme veya çevrim içi oturum açma endişesini ortadan kaldırır. Sonuçlarını doğrudan uygulamadan da paylaşabilir, böylelikle başvuru yaparken faydasını görebilirsin. IELTS’e Hazırlanırken En Sık Yapılan Hatalar hangileri?

 

IELTS sınav tarihleri ne zaman?

 

IELTS sınavına girmeyi mi planlıyorsun? IDP IELTS uygulaması ile sınav tarihlerine kolayca ulaşabilir, rezervasyon yaptırarak IELTS sınavı için kayıt yaptırabilirsin. IELTS sınav tarihleri, yıl boyunca mevcuttur ve IELTS sınavı tarihini kendine uygun zaman için de planlayabilirsin. Yurtdışı eğitim başvurularının yapıldığı zamanlarda test rezervasyonlarının bir ay önceden dolabileceğini unutma! Bu nedenle IELTS sınav tarihleri için erken kayıt yaptırmak önemlidir. Bilgisayar üzerinden yapılan IELTS sınavı, haftanın 7 günü ve günde 3 defaya kadar olabilmektedir. Kağıt tabanlı IELTS sınavı çoğu durumda ayda 4 defaya kadar mevcuttur. 

 

Sitemize üye olarak IELTS sınavı gereklilikleri, dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

IELTS sınav ücreti ne kadar?

 

IELTS sınavı dünyanın pek çok ülkesinde uygulanabildiği gibi IELTS sınav ücreti de ülkeler arasında değişiklik göstermektedir. Bu açıdan IDP’nin sana en yakın sınav merkezinden IELTS sınav ücreti ve gerekenleri öğrenebileceğin gibi 2022 yılı için güncellenmiş sınav ücretleri aşağıdaki gibidir:

 

  • IELTS Life Skills – 2.200 TL
  • Kağıt üzerinden ya da Bilgisayarlı IELTS UKVI – 2.290 TL

 

IELTS mobile app nasıl çalışır?

 

Uygulamayı indirdikten sonra, neyi başarmak istediğini belirtmek için kısa bir test yapacaksın. Sorulacak sorulardan bazıları şunlardır:

 

• Hangi IELTS puanını hedefliyorsun?

• Hangi becerilere hazırlanıyorsun?

 

Cevaplarına bağlı olarak, IELTS sınavı için hazırlanmana yardımcı olacak benzersiz bir dizi kaynak ve materyal alırsın. IELTS mobile app, tercih ettiğin öğrenme stiline uygun hizmet sunar. Belki video ile daha iyi öğrenir ya da en iyi uygulama olarak eski sınav kağıtlarını okuyup çözmeye çalışırsın. Tercih senin. IELTS'de Yüksek Puan Almak İçin İpuçları rehberimize hemen göz atabilirsin.

 

Uygulama, nasıl hazırlandığını kişiselleştirmen için birçok seçenek sunar. Bunlar şunları içerir:

 

• Örnek test soruları

• Ücretsiz kurslar

• Olaylar

• Hazırlık kontrol listesi

 

Tüm bunları IELTS sınavına kaydolmadan önce veya sonra yapabileceğini unutma! Bu, uygulamanın sağladığı esnekliğin avantajıdır.

 

IDP IELTS uygulamasını nereden edinebilirim?

 

IELTS uygulaması, IELTS sınavına girebileceğiniz tüm ülke ve bölgelerde indirilebilir. Almak hızlı ve basittir. Sadece Apple App Store veya Google Play Store'a gidin ve IDP IELTS uygulamasını arayın. Uygulamayı gördüğünde, yükle veya indir'i tıkla. Ardından IELTS yolculuğuna başlayabilirsin.

 

IDP IELTS app, en uygun beceri düzeyinde sınava güvenle hazırlanmana olanak tanır. Sürecin stresinin çoğunu alabilen bir araç ve kaynaktır. IELTS sınavı hakkında ihtiyacın olan her şeyin tek bir yerde olduğunu bilmek içini rahatlatacaktır. En önemlisi, IDP IELTS uygulaması yurtdışında eğitim hayalini gerçekleştirmek için ihtiyacın olan sonucu elde etmene yardımcı olabilir.

 

Hotcourses Turkey olarak size IDP IELTS app hakkında fikir edinebileceğiniz bilgiler verdik. Ancak başvurularınızı organize etmek ve planlar yapmak için kurs eşleştirme aracımızı kullanarak mükemmel bölümününüzü ve kurumunuzu arayabilir ve en güncel öğrenci haberlerini almak için bültenlerimize üye olabilirsiniz.

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Lisans