Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

University of Essex Online İle İngiltere'ye Gitmeden Master Yapın

share image

Yurtdışında bir üniversitede eğitim almak, yeni yerler görmek, kültürler ve insanlar tanımak çoğu öğrencinin hayalidir. Uluslararası ulaşımın kolaylaşması, üniversiteler ve ülkeler arası Erasmus gibi değişim programları, staj ve burs imkanları öğrencilerin, artık bu hayallerini gerçeğe dönüştürmelerine yardımcı olmakla kalmıyor, bir yandan da gittikleri ülkelerde kariyer ve yaşam fırsatları sunuyor. Yurtdışına yerleşip eğitim almak için zamanı olmayan öğrenciler ve kariyer meraklıları ise online eğitim adı verilen farklı bir eğitim sistemini tercih ediyorlar. Online ya da uzaktan eğitim olarak bilinen bu sisteme dünyanın herhangi bir ülkesinden, haftanın her günü, istediğiniz saatlerde ve mekanda internet üzerinden ulaşabiliyorsunuz. University of Essex Online master programları bu açıdan dünyanın en çok tercih edilen uluslararası uzaktan eğitim sistemine sahiptir. Gelin İngiltere’ye gitmeden master eğitimini yüksek kaliteli bir üniversitede tamamlayabileceğiniz University of Essex Online ile ilgili merak edilenlere göz atalım!

 

University of Essex Online

 

İngiltere’de 1963 yılında kurulan Essex Üniversitesi, online eğitim programlarına 2007 yılında başlamıştır. Tüm dünyadan uluslararası öğrencilere online lisans ve lisansüstü dersler, Kaplan Open Learning aracılığıyla verilir ve mezunlar Essex Üniversitesi dereceleri elde ederler. Uygun maliyetli, esnek saatlerde ve istediğiniz her yerden ulaşabileceğiniz programlar sayesinde benzersiz bir sanal öğrenim ortamı ile karşılaşırsınız.

 

University of Essex Online master eğitimleri sayesinde; lisans eğitimlerini tamamlamış, ancak çalışma hayatına atılmak zorunda kalmış ya da master eğitimi için imkan ve zaman bulamamış çoğu insan, günlük yaşamlarına devam ederlerken bir yandan da hem akademik hem de iş kariyerlerinde bir üst düzeye yükselme imkanı bulurlar.

 

Essex’te, online üniversite eğitimi alan çoğu öğrenci için çevirim içi programlar, düşük maliyetleri ve uygun öğrenim ortamları nedeniyle tercih edilirken, yüksek kaliteli eğitimleriyle de %92’lik bir öğrenci memnuniyetine sahiptir. En yeni teknolojinin kullanıldığı programlara devam eden öğrenciler için merak ettikleri ya da sorunları olduğunda çözüm bulabilecekleri kişisel öğrenci danışmanları atanır. Başvuru, ücretler, giriş koşulları ve daha fazlası ile ilgili sitemiz üzerinden kurumla iletişime geçebilir ve merak ettiklerinizi sorabilirsiniz!

 

Online master eğitimi almak isteyenler, Essex Üniversitesi’nin yaklaşık 12 bin öğrencisi arasına katılırken eğitimi tamamladıklarında da, Essex Colchester kampüsünde mezuniyet törenine diplomalarını almaya davet edilirler.

 

Eğitim Sistemi ve Programlar

 

Essex Üniversitesi online master programları gelişmiş bir program çeşitliliğine sahiptir. Eğitim kurumu, özellikle iş dünyasında kariyer yapma ve üst düzey yöneticiliklerde çalışan insanların tercih ettiği MBA ve online işletme master programlarına sahipken, aynı zamanda suçbilim ve suç psikolojisi, enfeksiyon kontrolü ve halk sağlığı, uluslararası ticaret ve ticari hukuk gibi alanlarda da online eğitim verilmektedir. Tüm programlar ve dersler endüstri liderleri ve alanında uzman akademisyenler tarafından geliştirilirken günün istediğiniz saatinde konferanslara, e-kitaplara, sınıf tartışma forumlarına, kütüphaneye, kaydedilmiş ders videolarına erişim sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda sanal öğrenme platformu ile hem öğretmenler hem de öğrenciler gerçek zamanlı sohbetlere aktif olarak katılabilir. İngilizce olarak verilen dersler sayesinde hem pratik yapmış hem de dilinizi geliştirmiş olursunuz.

 

Lisansüstü eğitim almak; nitelik kazanmanın yanı sıra, CV’nizle göz doldurmanın ve iş başvurularında öne çıkmanın en önemli yollarından biridir. Essex Üniversitesi online master eğitim programları yönetim, kriminoloji, hukuk ve sağlık alanlarında uluslararası boyutlarda ödüller ve dereceler kazanmıştır.

 

 

MBA Online Master Programı: Online eğitim almak isteyen çoğu çalışan ve üst düzey yöneticilerin tercih ettiği MBA master programları, etkili bir lider olmak ve bu nitelikleri kazanmak isteyenler için teorik bilgiler, teknikler ve araçlar sağlar. Verilerin analizi, yorumlanması, pratik düşünme ve çözüme ulaştırabilme, müzakere ve ikna etme, ekip içerisindeki uyumu ve iletişimi kurabilme gibi becerilerin geliştirilmesinin yanında işletme ve yönetim ile ilgili temel konular hakkında güncel bilgilere sahip olursunuz.

 

Yönetim ilkeleri ve uygulamaları, pazarlama ilke ve uygulamaları, finansal karar verme, uygulamada liderlik, yöneticiler için ekonomi gibi çok zengin bir yelpazede sunulan dersleri, geleneksel bir kampüs yerine sanal öğrenme platformundan istediğiniz her yerden ulaşabilirsiniz.

 

İşletme ve Yönetim Online Master Programı: Daha çok modern yönetim kavram ve teknikleri hakkında kapsamlı bir bilgi düzeyine ulaşmak için tasarlanmış online master programları, hem Avrupa hem de uluslararası alanlarda çeşitli organizasyonlarda yönetim ve çalışma zorluklarıyla yüzleşmenizi ve başa çıkabilme yolları bulmanızı sağlar. Çalıştığınız bir işletmede bilgilerinizi arttırma ve lisans eğitiminiz sırasında kazanmış olduğunuz becerileri geliştirmenize yardımcı olacak işletme ve yönetim online master programları, aynı zamanda finansal kararlar verme, liderlik ve kültürler arası yönetim dahil stratejik alanlarda yeteneklerinizi artırmanıza katkıda bulunur.

 

Yüksek lisans işletme ve yönetim online programı, hem zorunlu hem de ilgi alanlarınıza göre düzenleyeceğiniz isteğe bağlı dersleri ve eğitimleri içermektedir. 2 yıllık eğitiminiz boyunca sınavlar yerine yazılı ödevler ve bireysel projeler üzerinde yoğunlaşmanız beklenirken mezun olmak için 13 bin ile 15 bin kelimelik bir rapor göndermeniz beklenir.

 

Giriş Koşulları ve Kayıt

 

Essex Üniversitesi online master programlarında akademik yıl, düzenli başlangıç tarihlerine sahiptir ve bu tarihler arasında Noel dönemine denk gelen üç haftalık bir mola verilir. Öğrenciler başvuru yaptıkları programlara göre yıl boyunca görecekleri dersler ve programlar için ders saatlerine ve teknik bilgilere sahip olacaklardır. Essex Üniversitesi online eğitim programlarında öğrenim süreleri eğitim almayı düşündüğünüz alanlara göre değişiklik göstermekle beraber MBA, İş ve Yönetim, Kriminoloji ve Ceza Psikolojisi ile Halk Sağlığı online master programları 2 yıl; Uluslararası Ticaret ve Ticaret Hukuku ile Enfeksiyon Kontrol gibi alanlardaki eğitimler ise 8 ay sürer.

 

Genel olarak giriş koşulları tüm programlara göre aynı olmakla beraber okulun sizden istediği en önemli şartlar arasında, İngiltere Başarı derecesine denk 4 yıllık bir üniversiteyi tamamlamış olmak ve en az 3 ya da 5 yıllık bir üst düzey iş deneyimi gelir. IELTS test puanınızın en düşük 6.5 olması sizin tamamıyla İngilizce olarak göreceğiniz dersleri daha iyi anlamınızı sağlayacaktır.

 

Üniversitenin sitesi üzerinden yapacağınız başvurular ve kabul işlemleri sonrasında, ilk 21 günlük dersleriniz sırasında online eğitim sürecine alışamadığınız ya da size göre olmadığını düşündüğünüz taktirde, danışmanlarınıza başvurarak eğitimi tamamlamayacağınızı belirtip bir ön ödeme yapar ve eğitim için ödediğiniz program ücretini geri alabilirsiniz. Öğrenci memnuniyeti odaklı eğitim veren Essex Üniversitesi bu konuda da uluslararası platformlarda takdir görmektedir.

 

►►►Uzaktan/online eğitimin avantajları ile ilgili merak edilenlere yazımızdan göz atabilirsiniz!

 

Öğrenim Ücretleri

 

Essex Üniversitesi online master program ücretleri, İngiltere’den ya da dünyanın farklı bir ülkesinden olsun her öğrenci için yıllık olarak aynıdır. Genel olarak ücretler eğitim almayı düşündüğünüz programlara göre değişiklik gösterirken ortalama olarak £3.000 ile £12.000 arasındadır. Öğrenciler için ödeme konusunda da yardımcı olan üniversite, öğrenim ücretlerini aylık ödeme planları ile herkesin eğitim alabileceği şekilde düzenlemektedir. Ayrıca Essex Üniversitesinde online lisans eğitimini tamamlamış olan öğrencilere online master eğitim ücretlerinde %10 indirim sunulur.

 

Kariyer İmkanları

 

Son yıllarda yaygınlaşan online eğitim programları; özellikle çalışan profesyoneller ve master eğitimini yurtdışında bir üniversiteye gidip alamayacak ve kariyer hedefi olan öğrenciler için bulunmaz bir fırsattır. Günümüz koşullarında özgeçmişlerin en dikkat edilen noktalarından olan yurtdışında eğitim alıp almama konusunda, İngiltere’de Essex Üniversitesi online master programlarını tercih edenler iş başvurularında bir adım öne geçmiş olacaklardır. Zira Essex gibi prestijli ve online eğitimleri ile de ödüllü bir üniversiteden edineceğiniz diploma sayesinde; hem İngilizce yeterliliğinizi kanıtlamış hem de aldığınız eğitim sayesinde uluslararası becerilere sahip olduğunuzu göstermiş olursunuz.

 

 

►►►Online eğitim veren üniversitelerin tüm listesine sitemizden ulaşabilirsiniz!

 

Kaynak Siteler:

https://online.essex.ac.uk/

https://courses.theguardian.com/provider-details/86/university-of-essex-online/

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA