Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Kariyer

Stajyerlere Yüksek Maaş Ödeyen 20 Şirket

Yurtdışı staj yapmayı mı düşünüyorsun? Peki, stajyer maaşı en yüksek şirketler hangileri, staj başvurusu nasıl yapılır ya da stajyer maaşı 2023 ne kadar merak ediyor musun? Ayrıntılar yazımızda.

Stajyerlere Yüksek Maaş Ödeyen 20 Şirket

Staj yapmanın deneyim açısından bir öğrenci için ne kadar değerli olduğunu az çok tahmin edebiliriz. Zira, çoğu öğrenci staj başvurusu yaparken bunu, başarılı bir kariyer için ilk basamak ya da profesyonel bir ağ geliştirmek ve eğitim aldığınız konuda pratik yapmak için bir fırsat olarak görür. Ancak hem yurt içi hem de yurtdışı staj için işverenler ücret ödemekten kaçınırken, tüm stajların ücretsiz olmadığını da bilmenizde fayda var! 

 

Rehberimizde lisans ve lisansüstü öğrenciler için stajyer maaşı yüksek olan şirketlere yer verdik. Glassdoor tarafından yayınlanan yıllık rapor, özellikle teknoloji, mühendislik bölümleri ve finans alanlarında büyük firmaların öğrencilere normal bir stajyerden 2-3 kat daha fazla olan yüksek stajyer maaşı sunduğu görülmüştür. Aynı zamanda bu şirketler, uluslararası staj programları ile stajyerlere ücretsiz yiyecek, ulaşım ve konaklama gibi kazançlı avantajlar da sunuyor. Tabii bunlara ulaşmak için sizden istenenin, üst düzey beceriler ve yaratıcı fikirler olduğunu belirtmekte fayda var. Gelin, aralarında Microsoft, Google, Facebook gibi stajyer maaşı yüksek şirketler hangileri birlikte inceleyelim. 

 

20. J.P. Morgan

 

1871 yılında JP Morgan tarafından kurulan yatırım bankacılığı şirketi, bu alanda stajyer alımlarına açıktır. Şirket, yatırım araştırması ve risk analiz leri ile pazarlama konusunda yardımcı olacak öğrenciler için en prestijli yurtdışı staj imkanlarını sunar. Staj başvurusu için şirketin Amerika, Avustralya, Hindistan ve Çin gibi genel merkezlerine başvuru yapabilirsiniz. 

 

 • Endüstri: Finans 
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 6.667$

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

19. eBay

 

Stajyer maaşı yüksek olan şirketlerden bir diğeri de 1995 yılında Pierre Omidyar tarafından kurulan çok uluslu ticaret şirketi eBay’dır. Üniversite öğrencileri ve yeni mezunlar, dünyanın çok sayıda ülkesinde yer alan eBay ofislerinde çalışmak için staj başvurusu yapabilir. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 6.833$

 

18. BlackRock

 

Çok uluslu ve New York merkezli bir Amerikan yatırım şirketi olan BlackRock, dünyanın en büyük varlık yöneticilerinden biridir. Yeni mezunlar için yaz stajları, MBA programları ve tam zamanlı analist programları sunan şirket, staj başvurusu yapacaklar için yüksek stajyer maaşı ile dikkat çekiyor. Finans Eğitimi ve Kariyer Fırsatları hakkında rehberimize göz atın. 

 

 • Endüstri: Finans
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 6.917$

 

17. Susquehanna International Group 

 

Merkezi Pennsylvania'da bulunan SIG, 1987 yılında Jeff Yass tarafından kurulmuş bir finans şirketidir. Öğrencilere iş deneyimi ve sınıfta öğrenimin bir kombinasyonunu sunan uluslararası staj programları, ortak çalışma programı yürütmektedir. SIG’de staj başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, sizi yüksek stajyer maaşı yanı sıra tam dolu ofis mutfakları, sosyal aktiviteler, yerel restoranlar müzeler için indirimler gibi çok sayıda avantaj bekliyor olacak. 

 

 • Endüstri: Finans
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.000$

 

16. Intuit 

 

Finansal yazılım konusunda uzmanlaşmış bir yazılım şirketi olan Intuit, sadece yazılım konusunda değil çok farklı alanlarda da staj başvurusu yapabileceğiniz çok yönlü bir teknoloji şirketidir. Intuit, öğrencilere ve yeni mezunlara, uluslararası staj programları ve co-op programları ile tam zamanlı çalışanlar gibi eşsiz bir çalışma deneyimi elde ediyorlar. Stajyerler, yüksek stajyer maaşı yanı sıra ücretsiz atıştırmalıklar, ücretli tatiller ve spor salonuna erişim gibi avantajlardan da yararlanabiliyorlar. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.000$

 

15. Apple 

 

1976 yılında Steve Jobs, Ronald Wayne, Steve Wozniak tarafından kurulan Apple, bilgisayardan müzik çalara, telefondan tablete kadar tüketici elektroniği ve teknoloji ürünlerinde dünyanın en çok tercih edilen markasıdır. Dolayısıyla Apple’a staj başvurusu yapan öğrenci sayısı da bir hayli fazladır. Akademik yıl boyunca yurtdışı staj imkanı, yaz stajı ve co-op deneyimi sunan Apple, bugün yazılım mühendisliği, donanım, ürün tasarımı gibi konularda yurt dışında iş imkanı arayanların da en çok tercih ettiği şirketlerden biridir. Apple Staj Başvurusu Nasıl Yapılır? rehberimizden öğrenin.

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık Apple maaşları: 7.000$

 

14. Deutsche Bank

 

Merkezi Frankfurt, Almanya’da yer alan Deutsche Bank, dünyanın en büyük bankalarından biri olmakla kalmaz, aynı zamanda önde gelen finansal hizmet sağlayıcılarından da biridir. Eğer üniversite son sınıf öğrencisi iseniz ve Almanya’da staj yapmakla ilgileniyorsanız Deutsche Bank, öğrencilere sorumluluklar ve ağ oluşturma fırsatları sunuyor. Staj başvurusu yapmayı düşünüyorsanız Deutsche Bank stajyer maaşı, dünyanın en iyi şirketleri ile yarışıyor. 

 

 • Endüstri: Finans
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.083 Amerikan Doları

 

13. Bain & Company

 

Merkezi Boston’da olan Bain&Company, Avustralya’dan Brezilya’ya, Çin’den Almanya’ya kadar çok sayıda ülkede staj başvurusu yapma imkanı sunuyor. Üst düzey danışmanlık şirketlerinden biri olan Bain&Company, özellikle özel sermaye yatırımları, kurumsal strateji, pazar analizi konularında kendinizi yetiştirme imkanı sunar. 

 

 • Endüstri: Danışmanlık 
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.125$

 

12. Oracle

 

Yurtdışı staj yapmayı düşünüyorsanız, merkezi Austin’de bulanan çok uluslu bilgisayar teknoloji şirketi Oracle kesinlikle doğru seçim olacaktır. Uluslararası staj programları, öğrencilerin satış, danışmanlık ve mühendislik alanlarında kariyer yapmalarına yardımcı olur

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.250$

 

11. Microsoft

 

Amerika merkezli bir teknoloji şirketi olan Microsoft, 1975 yılında Bill Gates ve Paul Allen tarafından kurulmuştur. Bilgisayar yazılımları, elektronik cihazlar, bilişim hizmetleri geliştiren ve üreten şirket, dünyanın en iyilerinden biridir. Stajyer maaşı en yüksek şirketler arasında yer alan Microsoft, staj başvurusu yapmayı düşünenlere özellikle mühendislik ekibinin aktif bir üyesi olarak lisansüstü araştırma stajyeri ya da hukuk alanında eğitim alıyorsanız yasal stajlar için başvuruda bulunma imkanı sunar. Microsoft uluslararası staj programları, özellikle lisans, yüksek lisans, MBA ve Doktora programlarındaki mevcut öğrencilere açıktır. Yurtdışında MBA Eğitimi ve Kariyer Fırsatları için yazımızı inceleyin. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık Microsoft maaşları: 7.366$

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

10. Expedia 

 

Online rezervasyon web sitesi olan Expedia, yurtdışı staj başvurusu yapmak isteyen öğrencilere yüksek stajyer maaşı ödeyen en iyi şirketlerden biridir. Veri bilimi, ürün yönetimi, UX gibi alanlarda hızlandırılmış kariyer gelişimi sunan şirket, teknoloji alanında çok çeşitli ulsulararası staj programları sunuyor. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.500$

 

9. HubSpot 

 

Glassdoor tarafından 2022’de çalışmak için en iyi ikinci yer olan HubSpot, satış-pazarlama ve müşteri hizmetleri yazılım şirketidir. Şirket öğrencilere ve yeni mezunlara, 10 haftalık stajlar ve altı aylık co-op programları sunar. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.500$

 

8. Linkedin

 

Profesyonel ağ oluşturma ve kariyer gelişimi için kullanılan Linkedin, iş arayanlar ve özgeçmişlerini işverenlere ulaştırmak isteyenler için oluşturulmuş bir platformdur. Staj başvurusu yapacakları şirketin, stajyerlere ücretli şirket tatilleri, mesleki gelişim faaliyetleri, fitness dersleri, ofiste ücretsiz yiyecek ve içecek gibi çok sayıda avantaj sunar. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 7.500 Amerikan Doları

 

7. Nvidia 

 

Glassdoor’un en son sıralamalarında çalışmak için en iyi şirket seçilen Nvidia, özellikle grafik ve oyun çiplerindeki çalışmalarıyla tanınan bir teknoloji şirketidir. Yüksek stajyer maaşı ile dikkat çeken şirket, yurtdışı staj arayanlar için mükemmel olanaklar sunar. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 8.000 Amerikan Doları

 

6. Meta

 

Yüksek stajyer maaşı ödeyen şirketler listemizin üst sıralarında Mark Zuckerberg tarafından kurulan META yer alıyor. META, Facebook'un yeni kurumsal adıdır ve Instagram, WhatsApp ve Messenger gibi sosyal medya platformlarını barındırır. Öğrenciler ve yeni mezunlar için çok çeşitli ücretli ve uluslararası staj programları sunan şirket, stajyerlerin ilk haftalarından itibaren gerçek dünyadaki projelere katılmalarını sağlıyor. Dünyanın En Ünlü CEO’ları Hangi Üniversitelerde Okudu? rehberimizde. 

 

Koronavirüs ile birlikte online staj imkanlarını açan şirkette, yazılım mühendisliği stajyeri olabilir, ürünlerin performansını arttıran uygulamalar oluşturmak, kod geliştirmek ve test etmek, müşteriye dönük ürünlerin güvenirliliğini arttırmaya yardımcı omak için çalışabilirsiniz. Üstelik bunu yaparken ilk haftadan itibaren gerçek dünya projelerine katkıda bulunabilirsiniz. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 8.000 Amerikan Doları

 

5. Amazon 

 

E-ticaret devi Amazon, Amerika’nın Seattle şehrinde 1994 yılında, Jeff Bezos tarafından kurulmuştur. İlk olarak kitap satışı yapılan sitede, bugün DVD, bilgisayar oyunu, elektronik eşya, mobilya gibi çok sayıda ürün yer almaktadır. Amazon aynı zamanda IMDb, Goodreads, Alexa.com gibi şirketlerin de sahibidir. Salgınla birlikte online staj başvurusu yapan tüm dünyadan öğrencilere kapılarını açan Amazon’da müşterilerin stratejik ihtiyaçlarını karşılamak için şirket genelinde gerçek projelerde çalışacak işletme müdürü, perakende sektöründe profesyonel ve sosyal ağa sahip olacağınız perakende genel müdürü ya da ürün yöneticisi olarak açık pozisyonlar mevcuttur. Staj başvurusu yaparak Amerika ve Kanada’daki merkezlerde yüksek stajyer maaşı alabilirsiniz. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık Amazon maaşları: 8.000 Amerikan Doları

 

4. Salesforce

 

Glassdoor tarafından çalışmak için en iyi 10 şirket arasında yer alan Salesforce, hem stajyer hem de tam zamanlı çalışanlar için en iyi yerlerden biridir. 2 milyondan fazla kullanıcının tercih ettiği Slaesforce, merkezi San Francisco’da bulunan bir yazılım şirketidir. Salesforce, dünyanın 1 numaralı müşteri ilişkileri yönetimi platformudur ve müşterilerinin pazarlama, satış, ticaret, hizmet ve BT ekiplerinin her yerden tek parça halinde çalışmasına yardımcı olur. Staj başvurusu yapmayı düşünüyorsanız yukarıdaki tüm alanlarda kendinize yer seçebilirsiniz. İnovasyon Alanında En İyi 10 Şirkette Kariyer İmkanları rehberimizde. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 8.167 Amerikan Doları

 

3. Capital One

 

1994 yılında Richard Fairbank ve Nigel Morris tarafından kurulan Capital One, merkezi Virginia’da bulunan ve kredi kartları, bankacılık, tasarruf hesapları konularında uzmanlaşmış Amerika’nın en büyük bankalarından biridir. Yüksek stajyer maaşı ödeyen en iyi 10 şirket arasında yer alan Capital One'da, uluslararası staj programları 10 hafta sürüyor ve öğrencilerin ve yeni mezunların gerçek dünyadaki finansal projelerde yer almaları sağlanıyor. 

 

 • Endüstri: Finans
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 8.333$

 

2. Uber

 

Stajyer maaşı yüksek şirketlerden bir diğeri ise San Francisco’da 2009 yılında uluslararası ulaşım şebekesi şirketi olarak kurulan Uber’dir. Bugün dünya çapında 58 ülkede ve 600’den fazla şehirde kullanılan Uber, dünyanın her yerinde ve çeşitli alanlarda yurtdışı staj imkanın sunan en iyi şirketlerden biridir. Genel olarak ürün, platform ve alt yapının geliştirilmesi için veri bilimci, güvenlik teknisyeni, SEO uzmanı, yazılım mühendisi olarak staj başvurusu yapabileceğiniz Uber’deki mevcut pozisyonlar arasında Polonya'daki kodlama stajlarından MBA adayları için Tokyo'daki geliştirme programları yer alıyor. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 8.333 Amerikan Doları

 

1. Roblox

 

Yüksek stajyer maaşı ödeyen en iyi şirketler yazımızın birincisi online oyun platformu olarak hizmet veren Roblox şirketidir. 2004 yılında, David Baszucki ve Erik Cassel tarafından kurulan Roblox, insanları oyun yoluyla bir araya getiren, çocukların ve gençlerin oyun arkadaşları tarafından yapılan oyunları oynamasına izin veren bir sosyal oyun platformudur. Bugün 50 milyon aktif kullanıcısı ile en çok kazanan şirketler arasında da kendine yer bulan Roblox staj başvurusu yapacak yeni mezunlara yüksek stajyer maaşı ve destekleyici bir çalışma ortamı sunuyor. 

 

 • Endüstri: Teknoloji
 • Ortalama aylık stajyer maaşı: 9.667 Amerikan Doları

 

Yüksek stajyer maaşı ödeyen şirketler hakkında yeterince bilgi sahibi olduğumuza göre staj başvurusu yapacak öğrenciler ve yeni mezunlar için hazırladığımız ilgi çekici yazılarımıza hemen göz atın: Öğrenciler için yurt dışında staj bulabilecekleri web siteleri, Yurt dışında staj yapmanız için 5 sebep, Yurt dışında staj yapmanın kariyeriniz için 10 faydası, Öğrenciler için online staj fırsatları, Yaz Stajları

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Mesleki