Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Eğitim Lokasyonları

Yurt Dışında Eğitim Alan Ünlüler

3635

Yurt dışında eğitim almak, pek çok açıdan son derece faydalı olabilmektedir. Okuyan öğrencilerin dil ve mesleki becerilerini geliştirmenin yanı sıra, farklı kültürlerle bir arada bulunma ve dünyayı tanıma gibi sosyal ve profesyonel açıdan da pozitif katkıları bulunmaktadır. Bu yazımızda yurt dışında eğitim alan ve kariyerlerinde son derece önemli noktalara gelmiş ünlüleri araştırdık.

 

Gülse Birsel

Kariyerine editör olarak başlayan Gülse Birsel, G.A.G programıyla geniş kitlelerce tanındı. Senaristliğini ve oyunculuğunu yaptığı Avrupa Yakası ve Yalan Dünya dizileriyle Türk televizyon tarihinde önemli bir yere sahip olan Gülse Birsel aynı zamanda rol aldığı filmler, köşe yazıları ve kitaplarıyla da gündemdeki yerini koruyor. Gülse Birsel Boğaziçi Üniversitesi İşletme Ekonomi bölümünü bitirdikten sonra New York’taki Columbia Üniversitesi’nde Sinema alanında yüksek lisansı yaptı.

 

Kerem Bürsin

Türkiye’de Güneşi Beklerken ile milyonlarca hayran kazanan Kerem Bürsin’in oyunculuk kariyeri, çok daha öncesine dayanıyor. 2006 yılında Thursday, 2007’de Strawberry Melancholy, 2010 yılında ise Wendigo ve Sharktopus filmlerinde rol alan Bürsin, şimdiye kadar Türkiye’de Güneşi Beklerken de dahil olmak üzere 3 dizi ve 1 sinema filminde rol aldı. Kerem Bürsin Amerika’da bulunan Emerson College Pazarlama İletişimi mezunu.

 

Mustafa Rahmi Koç

Forbes’un dünya çapındaki milyarderler listesinde 737. sırada bulunan Koç Holding Şeref Başkanı ve Yönetim Kurulu üyesi olan Rahmi Koç, Amerika’da bulunan Johns Hopkins Üniversitesi'nde İşletme eğitimi aldı. 2004 yılında dünya turuna çıkan Rahmi Koç 2 yılda 28.250 deniz mili yolculuk yaptı.

 

Ömer Koç

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan Ömer Koç, son derece iyi bir eğitim geçmişine sahip. İki sene Washington D.C.’deki Georgetown Üniversitesi’nde eğitim alan Ömer Koç, lisans eğitimini Antik Yunanca alanında Columbia Üniversitesi’nde tamamladı. Columbia Üniversitesi’nde İşletme alanında MBA yapan Ömer Koç Londra ve İstanbul’da yaşıyor.

 

Buse Terim

Türkiye’de Blogger olarak başladığı kariyerine kurduğu BT Moda İletişim Ajansıyla markalar için projeler geliştirerek devam eden Buse Terim’in Instagram’da 1 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Buse Terim New York Fashion Institute of Technology’de Moda Pazarlama ve Yöneticiliği mezunu.

 

Ali Sabancı

2005’ten bu yana Pegasus Hava Taşımacılığı’nda Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Ali Sabancı, ABD'de bulunan Tufts Üniversitesi’nde Ekonomi ve Siyasal Bilgiler alanında lisans eğitimini tamamladı. Yüksek lisansını ise Columbia Üniversitesi’nde Uluslararası Finans dalında yaptı.

 

Hacı Sabancı

Densa Holding Yönetim Kurulu Başkanı olan Hacı Sabancı, Tufts Üniversitesi’nde Ekonomi üzerine lisans eğitimini tamamladıktan sonra, Londra'daki City Üniversitesi’nde Denizcilik ve Finans üzerine yüksek lisans eğitimi aldı.

 

Melis Alphan

Hürriyet gazetesinde köşe yazıları yayınlanan gazeteci Melis Alphan, özellikle moda hakkındaki yazılarıyla kendi özel takipçi kitlesini oluşturdu. Melis Alphan London College of Fashion mezunu.

 

Hüsnü Özyeğin

Fiba Group’un Yönetim Kurulu Başkanı olan Hüsnü Özyeğin, Forbes’un hazırladığı dünya çapındaki milyarderler listesinde 690. sırada bulunuyor. Hüsnü Özyeğin Amerika’da Oregon State Üniversitesi’nde İnşaat Mühendisliği bölümünü bitirdikten sonra, Harvard Business School’dan yüksek lisans derecesini aldı.

 

Ferit Şahenk

Doğuş Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı olan Ferit Şahenk Boston College Pazarlama ve İnsan Kaynakları bölümünden mezun olduktan sonra, Harvard Üniversitesi’nde Owner/President yönetici programını tamamladı.

 

Türk öğrenci arayan üniversiteleri buradan bulun, başvuru ve burslar için iletişime geçin!

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

İstanbul’daki kariyerini geride bırakarak 2014’te Londra’ya taşındı. Dünyada yazılmış her şeyi okuma gibi imkansız görünen bir hayali var. Henüz yolun başında sayılır, ama denemeye devam ediyor.