Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

En İyi 10 Online CV Hazırlama Sitesi

En İyi 10 Online CV Hazırlama Sitesi

Yurt dışı eğitim ya da iş başvurusu yapacak olan öğrenciler ve yeni mezunlar için etkili bir CV ya da bir diğer adıyla özgeçmişe sahip olmak, artık eskisinden daha çok hayati önem taşıyor. Zira giderek artan dünya nüfusu, beraberinde daha çok iş arayan mezun ve onların yarattığı rekabet ortamını getiriyor. 

 

Eskiden özgeçmiş hazırlamak için internetten hazır CV örnekleri indirip bunlar üzerinden düzenleme yaparken, gelişen teknoloji bu işlemi hızlı ve pratik bir şekilde online olarak yapmamızı sağlayan fırsatlar sunuyor. Peki, ücretli ve ücretsiz CV hazırlama imkanı sunan web siteleri ile çarpıcı özgeçmişler hazırlamak ister misiniz?  Sizin için birden fazla mevcut olan en iyi online CV sitelerini bir araya getirdik.

 

1- Your CV Builder

 

Site, size 5 dakika içerisinde profesyonel ve ücretsiz CV hazırlama imkanı sunar. Internet üzerinden stajlar, lise ya da üniversite öğrencileri, pazarlama ya da farklı iş başvurularında kullanabileceğiniz hazır şablonlar arasından seçim yaparak hazırladığınız özgeçmişinizi bilgisayarınıza kaydederek iş ya da eğitim başvurularınızda kullanabilirsiniz.

 

2- Cake Resume 

 

Son derece kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip Cake Resume, ilk olarak sizden bir hesap oluşturmanızı ister. Hem premium hem de ücretsiz online CV hazırlama imkanı sunan sitenin ücretsiz sürümü birkaç şablona sahiptir, ancak tasarımları değiştirme ve sadece 1 özgeçmiş hazırlama imkanınız vardır. Ayrıca hazırladığınız CV’yi ücretsiz PDF formatında indirebilir ve online olarak başvurularınızda kullanabilirsiniz. 

 

3- Resume Genius

 

Online CV hazırlama siteleri arasında sadece 15 dakikada profesyonel ve zarif bir özgeçmiş hazırlamanıza yardımcı olmayı sağlayan Resume Genius, oldukça basit bir kullanıma sahiptir. Premium kullanıcılar için birçok yararlı işleve sahip site, ücretsiz kullanıcılar için temel birkaç şablona sahiptir ve hazırladığınız özgeçmişinizin sadece bir kopyasını indirebilirsiniz. Online olarak özgeçmişinizi hazırlamadan önce tüm bilgilerinizi gözden geçirip not ederek daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

 

4- Resumonk 

 

CV’nizi online oluşturmanın ve paylaşmanın en kolay yolunu sunan Resumonk, şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz özgeçmiş hazırlama sitelerinden biridir. Ücretsiz sürüm size 4 temel şablon ve PDF formatında indirme imkanı sunarken, oldukça profesyonel görünüme sahip şablonlar işinizi görecektir. En iyi yanlarından biri de sitede çalışmak için bir hesap açmanız ve kaydolmanız gerekmez. 

 

Yurt dışında kendinize en uygun üniversiteyi bulmanıza yardımcı olacak ücretsiz broşürlerimizi indirerek, bölümler ve giriş koşulları hakkında bilgi edinin. 

5- Visual CV

 

Online özgeçmiş oluşturmak için bir diğer etkili site Visual CV’dir. Profesyonel özgeçmiş hazırlama konusunda oldukça iyi örneklere sahip olan site, 3 milyon insan tarafından kullanılıyor. Siteye Google ya da LinkedIn hesabınız üzerinden kolaylıkla kayıt olabilir, modern ve göz alıcı şablonlar oluşturabilirsiniz. Ücretsiz sürüm 3 şablon ve sadece 1 kere Pdf formatında indirme imkanı sunuyor. 

 

6- Novoresume

 

Fazla detaylı olmayan, ama şık ve kaliteli bir online CV hazırlamak istiyorsanız, Novoresume tam size göredir. Belirli bir iş ya da duruma göre kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı olan site, CV’nizin benzersiz ve ilgi çekici olmasını sağlamak için faydalı ipuçları sunar. Kayıt olduğunuz takdirde, hazırladığınız özgeçmişinizi ücretsiz PDF formatında indirebilirsiniz. 

 

7- ResumUp

 

Fonksiyonel, klasik ve basit özgeçmiş örnekleri sunan ResumUP, bir işe başlama şansınızı %76’ya kadar çıkarmayı hedefliyor. Becerilerinize daha fazla vurgu yapabileceğiniz ve sizi çekici bir aday haline getirecek infografik şablonlar ve etkileşimli formatlara sahip site, hızlı ve kolay bir deneyim sunar. 

 

8- Canva

 

Canva, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz ve benzersiz tasarımlar ortaya çıkarabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Biz onu daha çok sosyal medya ya da logo, broşür, afiş gibi grafik tasarım görselleri hazırlanan bir site olarak sıkça tanıtsak da Canva’nın bir diğer özelliği de harika online CV örnekleri barındırmasıdır. Çok sayıda şablon, yazı tipi, arka plan görüntüsü sunan site, aynı zamanda pdf, docx, jpeg gibi çoklu indirme formatları ve paylaşma seçenekleri ile de oldukça kullanışlıdır. 

 

9- Enhancv

 

Ciddi kurumsal tip özgeçmişler için en iyi ücretsiz cv hazırlama sitelerinden biri olan Enhancv, online olarak ulaşabileceğiniz çok sayıda şablon ve tasarıma sahiptir. Eğitim aldığınız konu ya da çalışıyor olduğunuz sektöre göre seçim yapıp özgeçmişinizi hazırlayabileceğiniz sitede, tasarımınızı PDF formatında indirebilirsiniz. Ücretli sürüm elbette daha iyidir, ancak ücretsiz hazırlayacağınız şablonlar bile profesyonel bir CV için yeterli görünüyor. 

 

İngiltere'nin de içinde olduğu Birleşik Krallık, Avustralya, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda’da eğitim almak isterseniz sitemizde yer alan formu doldurarak, uzmanlarımızdan ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz.

10- CV Maker

 

Basit, hızlı ve tamamen ücretsiz harika özgeçmişler yaratma imkanı sunan CV Maker, hem online hem de ücretsiz seçeneklere sahiptir. Online CV oluşturucu sayesinde, herkesin profesyonel bir özgeçmiş hazırlamasında önemli bir role sahip site, iş bulma olasılığınızı da %65’e kadar yükseltiyor. Bugüne kadar 11 milyondan fazla indirilen şablonlar, hayalini kurduğunuz bir CV için mükemmel bir araçtır. 

 

İlginizi çekebilecek diğer yazılarımız;

Özgeçmiş ve kapak yazıları

Nasıl SOP yazılır, nelere dikkat edilmelidir?

Yurt dışı eğitim başvurusu yaparken CV’mi nasıl hazırlamalıyım?