Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

En İyi 10 Online CV Hazırlama Sitesi

Yurtdışı eğitim ya da iş başvurusu mu yapmayı düşünüyorsun? İnternet üzerinden ulaşacağın web siteleri ile harika bir özgeçmiş ya da CV hazırlama imkanı seni bekliyor.

En İyi 10 Online CV Hazırlama Sitesi

Yurtdışı eğitim ya da parlak bir kariyer hedefi olan öğrenciler ve yeni mezunlar için etkili bir CV ya da bir diğer adıyla özgeçmiş örneğine sahip olmak, artık eskisinden daha çok hayati önem taşıyor. Zira giderek artan dünya nüfusu, beraberinde daha çok iş arayan mezun ve onların yarattığı rekabet ortamını getiriyor. 

 

Eskiden özgeçmiş hazırlamak için internetten hazır CV örnekleri indirip bunlar üzerinden düzenleme yaparken, gelişen teknoloji bu işlemi hızlı ve pratik bir şekilde online olarak yapmamızı sağlayan fırsatlar sunuyor. Peki, ücretli ve ücretsiz CV hazırlama imkanı sunan web siteleri ile çarpıcı özgeçmişler hazırlamak ister misiniz?  Sizin için birden fazla mevcut olan en iyi online CV hazırlama sitelerini bir araya getirdik.

 

1. Cake Resume

 

Son derece kolay bir kullanıcı arayüzüne sahip online CV hazırlama sitesi Cake Resume, ilk olarak sizden bir hesap oluşturmanızı ister. Hem premium hem de ücretsiz online CV hazırlama imkanı sunan sitenin ücretsiz sürümü birkaç şablona sahiptir, ancak tasarımları değiştirme ve sadece 1 özgeçmiş hazırlama imkanınız vardır. Ayrıca ücretsiz CV örnekleri, PDF formatında indirebilir ve online olarak başvurularınızda kullanabilirsiniz. Özgeçmiş ve kapak yazıları hakkında daha fazla bilgi için merak edilenler rehberimizde. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

2. Resume Genius

 

Online CV hazırlama siteleri arasında sadece 15 dakikada profesyonel ve zarif bir özgeçmiş hazırlamanıza yardımcı olmayı sağlayan Resume Genius, oldukça basit bir kullanıma sahip CV örnekleri ile göz doldurur. Premium kullanıcılar için birçok yararlı işleve sahip site, ücretsiz CV oluşturmak isteyen kullanıcılar için temel birkaç şablona sahiptir ve hazırladığınız özgeçmiş örnekleri arasından sadece bir kopyasını indirebilirsiniz. Online özgeçmiş örnekleri hazırlamadan önce tüm bilgilerinizi gözden geçirip not ederek daha hızlı ilerleyebilirsiniz. 

 

3. Resumonk 

 

Online CV örnekleri oluşturmanın ve paylaşmanın en kolay yolunu sunan Resumonk, şu anda mevcut olan en iyi ücretsiz özgeçmiş hazırlama sitelerinden biridir. CV hazırlama ücretsiz sürüm size 4 temel şablon ve PDF formatında indirme imkanı sunarken, oldukça profesyonel görünüme sahip şablonlar işinizi görecektir. En iyi yanlarından biri de sitede çalışmak için bir hesap açmanız ve kaydolmanız gerekmeden CV hazırlama aşamasına geçebilir ve oluşturduğunuz CV örnekleri indirebilirsiniz. 

 

4. Visual CV

 

Online özgeçmiş oluşturmak için bir diğer etkili site Visual CV sitesidir. Profesyonel CV hazırlama konusunda oldukça iyi örneklere sahip olan site, 3 milyon insan tarafından kullanılıyor. Siteye Google ya da Linkedin hesabınız üzerinden kolaylıkla kayıt olabilir, modern ve göz alıcı online CV örnekleri oluşturabilirsiniz. Ücretsiz CV hazırlama sürümü 3 şablon ve sadece 1 kere Pdf formatında indirme imkanı sunuyor. Nasıl SOP yazılır, nelere dikkat edilmelidir? ayrıntılar rehberimizde. 

 

5. Toptalent.co

 

Toptalent CV Hazırlama programı ile 3 adımda mükemmel bir CV oluşturabilir, Toptalent CV programı içinde sunulan çeşitli CV örnekleri arasından dilediğini seçebilirsin. Böylece Toptalent CV Hazırlama Programı ile etkileyici bir CV oluşturma ve Pdf CV indirme imkanı bulursun. 

 

6. Novoresume

 

Fazla detaylı olmayan, ama şık ve kaliteli bir online CV hazırlama programı istiyorsanız, Novoresume tam size göredir. Belirli bir iş ya da duruma göre kişiselleştirilmiş bir özgeçmiş oluşturmanıza yardımcı olan site, CV örneğinizin benzersiz ve ilgi çekici olmasını sağlamak için faydalı ipuçları sunar. Kayıt olduğunuz takdirde, hazırladığınız özgeçmişi ücretsiz PDF formatında indirebilirsiniz. Yurt dışı eğitim başvurusu yaparken CV’mi nasıl hazırlamalıyım? diyorsanız merak edilenleri rehberimizden inceleyin. 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

7. ResumUp

 

Fonksiyonel, klasik ve basit özgeçmiş örnekleri sunan ResumUP, bir işe başlama şansınızı %76’ya kadar çıkarmayı hedefliyor. Becerilerinize daha fazla vurgu yapabileceğiniz ve sizi çekici bir aday haline getirecek infografik şablonlar ve etkileşimli formatlara sahip site, hızlı ve kolay bir deneyim sunar. ResumUp, online CV hazırlama ücretsiz sitelerinden en popüler olanlarından biridir. 

 

8. Canva

 

Canva, yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz ve benzersiz tasarımlarla CV örnekleri ortaya çıkarabileceğiniz en iyi sitelerden biridir. Biz onu daha çok sosyal medya ya da logo, broşür, afiş gibi grafik tasarım görselleri hazırlanan bir site olarak sıkça tanıtsak da Canva’nın bir diğer özelliği de harika CV örnekleri barındırmasıdır. Çok sayıda şablon, yazı tipi, arka plan görüntüsü sunan site, aynı zamanda pdf, docx, jpeg gibi çoklu indirme formatları ve paylaşma seçenekleri ile de oldukça kullanışlıdır. 

 

9. Enhancv

 

Ciddi kurumsal tip özgeçmiş örnekleri için en iyi ücretsiz cv hazırlama sitelerinden biri olan Enhancv, online olarak ulaşabileceğiniz çok sayıda şablon ve tasarıma sahiptir. Eğitim aldığınız konu ya da çalışıyor olduğunuz sektöre göre seçim yapıp CV hazırlama fırsatı bulabileceğiniz  sitede, tasarımınızı PDF formatında indirebilirsiniz. Ücretli sürüm elbette daha iyidir, ancak ücretsiz CV hazırlama imkanı için şablonlar bile profesyonel bir CV elde etmekte yeterli görünüyor. 

 

10. CV Maker

 

Basit, hızlı ve tamamen ücretsiz harika CV örnekleri yaratma imkanı sunan CV Maker, hem online hem de ücretsiz seçeneklere sahiptir. Online CV hazırlama sitesi sayesinde, herkesin profesyonel bir özgeçmiş hazırlamasında önemli bir role sahip site, iş bulma olasılığınızı da %65’e kadar yükseltiyor. Bugüne kadar 11 milyondan fazla indirilen şablonlar, hayalini kurduğunuz bir CV için mükemmel bir araçtır.

 

Etkili bir CV hazırlama hakkında yeterince özgeçmiş örnekleri bulabileceğiniz web siteleri hangileri öğrendiğimize göre sizin için hazırladığımız faydalı linklerimize göz atabilirsiniz: İngilizce Kelime Ezberlemenin 10 Kolay Yolu, Öğrenciler için 10 faydalı web sitesi, Üniversite öğrencileri için 10 freelance iş, Öğrenciler İçin Online Para Kazanmanın 15 Yolu, Öğrenciler İçin 40 Eğitici ve Faydalı Web Sitesi

 

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA