Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Öğrenci Konaklama Bilgileri

Yurtdışında Öğrenci Konaklaması Bulabileceğiniz En İyi 10 Web Sitesi

Yurtdışında Öğrenci Konaklaması Bulabileceğiniz En İyi 10 Web Sitesi

Yurtdışında okuma kararı alan çoğu öğrenci için bir sonraki adım, öğrenci konaklama imkanlarının araştırılması olacaktır. Zira eğitim almak istediğiniz ülkeyi, şehri ya da üniversiteyi seçerken, lisans ya da lisansüstü eğitim alacağınız 2 ya da 4 yıllık dönemlerde yaşayacağınız yerleri belirlemek önemlidir.

 

Yurtdışında öğrenci konaklama tipleri çok çeşitidir. Her bütçeye uygun, pek çok seçenek bulabileceğiniz gibi genellikle öğrenciler, okumak için gittikleri ülkelerde ilk yıl, üniversitelerin öğrenci yurtlarında konaklamayı tercih ederler. Yaşadıkları ülke kültür, dil ve insanlarına alıştıktan ve uyum sağladıktan sonra ise bütçelerinin el verdiği ölçüde oda ya da birkaç arkadaş ev kiralama yoluna gidebilirler. Ancak yurtta konaklamak her açıdan oldukça avantajlıdır. Zira elektrik, su gibi faturalar ya da temizlik gibi sorununuz olmayacağı gibi çoğu yurt kahvaltı gibi günde en az bir öğün sunar. Gelin, yurtdışında konaklama imkanı bulabileceğiniz en iyi 10 web sitesine göz atalım! 

 

1. Study Abroad Apartments

 

Yurtdışı öğrenci konaklama imkanı bulabileceğiniz en iyi sitelerden biri olan Study Abroad Apartments, sayfa düzeni, çeşitliliği, ev arkadaşı bulma servisi, fiyat dağarcığına göre arama özellikleri gibi birçok filtreleme seçeneği bulabilirsiniz.

 

 

Site, dünya çapında aralarında Barcelona, Madrid, Floransa, New York, Londra, Berlin’in de olduğu 13 global şehirde tamamen mobilyalı dairelerde öğrenci, stajyer ve genç profesyoneller için bir ay ya da daha fazla konaklama seçenekleri sunar. 80’den fazla üniversite ile bağlantılı olan Study Abroad Apartments, 10 binden fazla online listeye ücretsiz ve güvenilir bir şekilde erişim olanağı sağlar.

 

2. Roomi

 

Amerika, Kanada, İngiltere ya da Latin Amerika’da eğitim almak ve konaklama imkanlarına göz atmak isiyorsanız, Roomi hızlı ve kolay arama motoru ile öğrenciler için oldukça kullanışlı bir sitedir. Bugün aralarında Londra, Toronto, Vancouver, New York, Los Angeles gibi şehirlerde kiralık oda ya da oda arkadaşı bulabileceğiniz güvenilir bir platform olan Roomi, yurtdışı üniversite ararken faydalanabileceğiz konuksever bir sitedir. 

 

▶️▶️ Mevcut bazı burs seçenekleri hakkında bilgi edindiğinize göre neden Almanya’daki eğitim programları hakkında araştırma yapmaya başlamıyorsunuz? Hemen, sitemize kayıt olarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

 

3. 4stay

 

4stay, öğrenciler için oldukça kapsamlı, ucuz konaklama imkanları sunan bir sitedir. Günümüzde site, dünya çapında 3 bin üniversite ile 100 binin üzerinde şehirde konaklama seçenekleri sağlar. 2007 ve 2008 yıllarında Amerika’da eğitim alan iki öğrenci tarafından kurulan platform, Dropbox ve PayPal gibi yatırımcılar tarafından desteklenir.

 

 

Site sayesinde dünya çapında Milano, Washington, Londra, Tokyo, Amsterdam gibi pek çok şehirde aralarında MIT, Harvard, Stanford gibi çok sayıda üniversitenin olduğu arama seçenekleri sunar. Böylelikle mobilyalı evler, yurtlar, odalar ve aile yanı konaklama imkanlarını bulabilirsiniz. 

 

4. Housing Anywhere

 

Yurtdışı öğrenci konaklama arıyorsanız, dünya çapında 56 ülke ve 510 şehirde aktif olan Housing Anywhere, tam size göre bir site olacaktır. Platform sayesinde evini ya da odasını kiraya vermek isteyenler ve kiralık konaklama seçenekleri arayanlar bir araya gelir. Öğrenci dostu, güvenli ve kolay erişilebilir olan site, 2009 yılında Rotterdam School of Management’te eğitim alan Niels isimli bir öğrenci tarafından kurulmuştur. 

 

5. Beroomers

 

2013 yılında İspanya’da kurulan Beroomers, gençlerin hayallerini gerçekleştirmelerine yardımcı olmak amacıyla kurulmuş bir sitedir. Dünya çapında yurtdışı ucuz konaklama arayan öğrencilere bütçelerine uygun, güvenli ve kolaylıkla konaklama bulabilecekleri online platform, bugün aralarında Londra, Berlin, Roma, Madrid, Lizbon, Barcelona gibi şehirlerinde olduğu çok sayıda ülkede bir oda ya da daire bulma imkanı sunar. 

 

6. Homestay

 

Yurtdışı eğitim almak istiyor, ancak evinizin ortamından çok da uzaklaşmak istemiyorsanız, dünya çapında birçok ülkede aile yanı öğrenci konaklama tipleri sizler için uygun olabilir. Hem ucuz hem de güvenli bir ortamda kalacağınız evler, aynı zamanda gittiğiniz ülke kültürünü, dilini ve yaşam tarzlarını öğrenmekte de size yardımcı olabilir. 2013 yılından bu yana hizmet veren Homestay, 160’tan fazla ülkede, 55 bin oda seçeneği sunmaktadır.  

 

İlginizi çekebilecek en çok okunan yazılarımıza göz atın;

Öğrenciler için yurtdışında staj bulabilecekleri web siteleri

Yurtdışında düşük ücretli eğitim veren 5 ülke

Üniversite öğrencileri için 10 freelance iş

 

7. University Rooms

 

Yurtdışı ucuz konaklama arıyorsanız, University Rooms sitesi, dünya çapında 400’den fazla üniversite ve öğrenci yurdunda, 100’den fazla şehirde hizmet vermektedir. Akademik yıl boyunca özellikle yaz aylarında ve diğer tatil günlerinde, üniversiteler ve kolejlerin boş olan yurt odalarının kiralanması sistemiyle işleyen platform sayesinde aralarında Türkiye’nin de olduğu Avrupa ülkeleri, Amerika, Kanada ve Avustralya’da kalabileceğiniz odalar sunar. 2007 yılında hayata geçirilen site, Londra merkezlidir. 

 

8. Hostels.com

 

Hostels.com tüm dünyada öğrencilere ve gezginlere büyük bir konaklama ağı sunan çok yönlü bir sitedir. 170 ülkede 33 binin üzerinde kalabileceğiniz yer bulacağınız site, her bütçeye uygun Avusturya’dan İngiltere’ye, Hollanda’dan Amerika’ya, Fransa’dan İspanya’ya kadar seçenekler mevcuttur. Hosteller, her ne kadar yurtdışı eğitim almak için konaklamaya uygun olmasa da, okurken farklı şehirleri gezmek istediğiniz de günlük ya da haftalık olarak kalabilirsiniz. 

 

9. Accommodation for Students

 

İngiltere’de eğitim almayı düşünüyorsanız, ülkenin en iyi öğrenci konaklama siteleri arasında yer alan Accommodation for Students, öğrenciliğiniz süresince ideal odalar bulmanıza olanak sağlar. 2000 yılında öğrenci konaklama zorlukları çeken iki üniversite öğrencisinin kurduğu site, günümüzde faydalı bir platform olarak karşımıza çıkar. Sitede, öğrenci yurtlarının yanı sıra, özel yurtlar, ev arkadaşı bularak 2-3 kişilik kiralık evler ya da tek olarak kiralayabileceğiniz dairelerden zengin bir kaynak bulabilirsiniz. 

 

10. Uniplaces

 

Avrupa’da bütçenize en uygun yurtdışı ucuz konaklama imkanı bulabileceğiniz Uniplaces, 2013 yılında kurulmuştur. Uluslararası öğrenciler tarafından Avrupa’da en çok kulanılan ve en iyi öğrenci konaklama siteleri arasında yer alan Uniplaces, siteyi kullanan her birey için kişiselleştirilmiş bir deneyim sunan filtreleme seçeneklerine sahiptir. Basit bir arayüz ve kolaylıkla erişebileceğiniz bir sisteme sahip site, güvenilir ve global bir marka olarak öğrencilere harika bir deneyim sunar. 

 

▶️▶️ Yurt dışı eğitim almak mı istiyorsunuz? Hotcourses Turkey ziyaretçilerine özel sunulan IDP Education danışmanlık hizmetinden ücretsiz yararlanabilirsiniz. Siz formu doldurun, uzmanlarımız size ulaşsın!