Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Finans

Yurtdışı Burs Bulmak İçin En İyi 10 Web Sitesi

Yurtdışında üniversite okumak için başvuruda bulunabileceğiniz burs veren kurumlar olduğunu biliyor muydunuz? Sizin için öğrenci bursları bulabileceğiniz en iyi 10 web sitesini sıraladık.

Yurtdışı Burs Bulmak İçin En İyi 10 Web Sitesi

Yurtdışında üniversite okumayı düşününen öğrenciler için burs başvurusu olmazsa olmaz konulardan biridir. Özellikle yurtdışı eğitim almak istiyorsanız, gideceğiniz ülkenin, üniversitelerin ve özel kuruluşların kısacası burs veren kurumlar ve hükümetin size sunduğu finansal desteklere ihtiyacınız daha fazla olacaktır. Bugün uluslararası üniversitelere sahip Amerika, İngiltere, Kanada, Avustralya gibi çok sayıda ülke, yabancı öğrenciler için eğitim ve yaşam masraflarını karşılayan sayısız burs imkanı sunar. Burs başvurusu yapabilmek ve finansal desteklerden yararlanabilmek için belli koşulları ve işlemleri yerine getirmeniz getirirken, erken başvuru yapmak en önemli adımlardan biridir. 

 

Günümüzde gelişen teknoloji ve dünyanın her yerine kolaylıkla ulaşabilmenizi sağlayan internet, öğrencilerin yurtdışı eğitim alacağı üniversiteleri seçmelerinde olduğu gibi burs veren kurumlar aramalarında da önemli bir rol oynar. Yazımızda, yurtdışı burs başvurusu yapmak için bilgisayarlardan ve akıllı telefonlardan kolaylıkla erişim olanağı sağlayabileceğiniz 10 web sitesini bir araya getirdik. 

 

1. Scholarships.com 

 

Yurtdışında burs veren kurumlar ve üniversiteleri bulabileceğiniz en iyi web sitelerinden biri olan Scholarships.com, 1999 yılında kurulmuştur. Yurtdışında üniversite okumak ve başvurmak isteyen öğrencilerin burs bulma aşamalarında sınırsız kaynak sağlar. Her yaştaki öğrenciler arasında en yaygın ve güvenilir olarak kullanılan burs arama sitelerinden biri olan Scholarships.com, ülkelere göre üniversitelerin, kolejlerin, yüksekokulların sağladığı mali yardımlara, her gün güncellenerek ücretsiz olarak erişim sunar. 16 milyondan fazla kayıtlı kullanıcıya sahip site, kurulduğu yıldan bu yana toplamda 19 milyar dolardan fazla finansal yardımla öğrencileri buluşturmuştur. Yurtdışında yüksek lisans bursları arıyorsan hemen burs ayrıntıları, son başvuru tarihleri ve bursların değeri hakkında bilgileri öğrenebileceğin yurtdışı bursları sayfamıza göz at.

 

2. FastWeb

 

Yurtdışında burslu üniversite okumak için öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği Fastweb, 1995 yılından bu yana bir üniversite arayan lise mezunu öğrencilerin en önemli kaynaklarından biri olmuştur. Siteye ücretsiz üye olan her öğrenci, 1,5 milyondan fazla ve 3.4 milyar dolar değerinde burs ve fondan yararlanabiliyor. Aynı zamanda sitede mali yardım için ipuçları, lise ve üniversite yaşamı hakkında tavsiyeler, kariyer planlama, iş bağlantıları ve kendi alanlarında staj imkanları bulabilirler. Günlük olarak güncellenen veri tabanı ile kayıt olan öğrenciler, mail yoluyla yeni burs başvurusu için haberdar olabilirler. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurtdışı bursları hakkında bilgiler, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

3. Scholars4dev

 

Yurtdışında hem lisans hem de yüksek lisans burs arayan uluslararası öğrenciler için kolay kullanımlı bir web sitesidir. Scholars4dev, burs veren kurumlar bulabileceğiniz zengin çeşitlilikteki arama seçenekleri ile göz doldurur. Burslar, eğitim almak istediğiniz dereceye, bölümlere, belli tarih aralıklarına, gitmeyi düşündüğünüz ülkelere ve bursların sunulduğu hedef bölgelere göre kategorilendirilmiştir. Buna göre örneğin; Kanada’da eğitim almak isterseniz, öncelikle seçtiğiniz ülkenin size sunduğu hükümet burslarını, özel kuruluşlara ait bursları ve üniversitelere ait çok çeşitli öğrenci bursları bulabilirsiniz. Kanada'da burs başvuruları ve daha fazlası rehberimizde

 

4. International Scholarships

 

International Scholarships, yurtdışı eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için oluşturulmuş bir burs arama platformudur. Üniversite bursları ve öğrenci bursları bulabileceğiniz web sitesi, istediğiniz program ve bölümlere uygun hibe, burs ve kredi imkanlarına ulaşmanızı, yurtdışında üniversite okumak için haberdar olmanızı sağlayan en kapsamlı listeleri sunar. Harvard Üniversitesi, MIT, Oxford Üniversitesi gibi ödüllü yarışmalara kadar çok çeşitli ve geniş bir ağa sahiptir. Ayrıca hızlı arama butonu sayesinde milliyetinize ve okumak istediğiniz bölüme göre seçim yaparak daha spesifik sonuçlara ulaşabilirsiniz. 

 

5. ScholarshipPortal

 

Yurtdışı eğitim bursları ve burs veren kurumlar arayan tüm uluslararası öğrenciler için ScholarshipPortal, ülkelere göre arama yapabileceğiniz sınırsız finansal destekler sunan bir web sitesidir. Her gün güncellenen ve eklenen yeni bursları, seçtiğiniz ülkeye ve lisans, yüksek lisans ve doktora derecelerine göre kolaylıkla araştırabileceğiniz platformda, burslar için uygunluğunuz, burs başvurusu koşulları ve kayıtlar hakkında kısa bilgilere de ulaşabilirsiniz. Yurtdışı lisans bursları hakkında ayrıntılar rehberimizde

 

6. Scholar Mintle

 

Scholar Mintle, yurtdışı eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere burs ve kredi başvuruları yapabilecekleri seçkin bir ortam sunar. Burs veren kurumlar ve finansal destekler için belli bir arama butonu olmasa da son eklenenlerle güncellenmiş olarak ulaşabileceğiniz şekilde sunulur. Sitede bilgisayar bilimleri, bilgisayar mühendisliği ve bilişim öğrencilerine yönelik Google Bursları, dünya çapında geleceğin mühendis ve lider kadınlarını yetiştirmek adına sunulan burslar ya da mühendislik ve tıp eğitimi için Çin hükümeti tarafından sunulan burslara ulaşabilirsiniz.  

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz

7. IEFA

 

IEFA, başta Amerika olmak üzere yurtdışında eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için sınırsız burs başvurusu imkanı ve finansal yardımlar sunar. Sitede en kapsamlı üniversite bursları listeleriyle krediler ve yurtdışı eğitimi teşvik edici diğer fırsatlarla ilgili bilgilere de ulaşabilirsiniz. IEFA, dünyanın birçok ülkesinde, öğrencilerin seçtiği bölümlere yönelik arama yapabileceğiniz bir araca sahipken, seçtiğiniz burs başvurusu iletişim bilgileri için siteye üye olmanız gereklidir. 

 

8. MPower Financing

 

Yurtdışında burs veren kurumlar arasında yer alan Mpower Financing, yurtdışı eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilerin önündeki mali engelleri azaltmak için çalışan bir şirkettir. Merkezi Washington, DC’de olan MPower, 2014 yılında Manu Smadja ve Michael Davis tarafından kurulmuştur. Şirket, Amerika ve Kanada’da okumak isteyen uluslararası öğrencilere bir sponsora ihtiyaç duymadan sabit faiz oranıyla borç alma imkanı sunuyor. Genel olarak maksimum 100.000 ABD Doları kadar talepte bulunabilirsiniz. 

 

9. Scholarship Positions

 

Scholarship Positions, yurtdışında eğitim almak isteyen uluslararası öğrencilere burs bulmalarında yardımcı olmak için 2007 yılında Oxford Üniversitesi mezunları tarafından başlatılmıştır. Binlerce öğrenciye, dünyanın en iyi üniversitelerinde burs başvurusu yapmalarına yardımcı olacak güvenli bir ortam sunan site, aynı zamanda staj ve iş imkanlarından da faydalanmanızı sağlar. İngiltere üniversitelerinin öğrencilere yurtdışı bursları sunduğunu biliyor muydun? Hemen linke göz at.  

 

10. CollegeBoard

 

1900 yılında kurulmuş olan CollegeBoard, dünyanın dört bir yanından öğrencilere, üniversiteye hazırlık ve geçiş sürecinde yardımcı olan kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. 6,000’den fazla 2 veya 4 yıllık kolej, üniversite ve yüksek öğretim kurumu ile bağlantısı olan CollegeBoard, aynı zamanda 6 milyar dolar değerinde kullanabilir durumda olan burs veritabanına sahiptir. Her yıl yeni burs başvurusu imkanlarının eklendiği ve aylık olarak listelerin güncellendiği finansal yardımlar için siteye göz atabilirsiniz. 

 

Yurtdışı eğitim almak için en çok ihtiyacınız olan konulardan biri de finansal destekler yani burs veren kurumlardır. Burs başvurusu hakkında daha fazla bilgi almak için Yurtdışı Burs Bulmak İçin 10 Basit Adım rehberimize hemen göz atabilir, Yurtdışında Ülkelere Göre Kaçırmamanız Gereken Burslar, Üniversite Eğitiminde Dünyanın En Ucuz 10 Ülkesi, Öğrenciler İçin Kaçırılmayacak 15 Yurt Dışı Burs için linkten yazılarımızı inceleyebilirsiniz. 

 

Bölüm ara

Ülke seçin
Lisans