Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Bölüm Rehberleri

Yurt Dışında Pazarlama Eğitimi

1452

İş hayatının en önemli kurallarından biri; ürününüz veya hizmetiniz ne kadar kaliteli olsa da pazarlama sürecini iyi yönetmediğiniz sürece istediğiniz hedeflere ulaşmanız olanaksız. Özellikle internet devrimi ile pazarlamanın bir çok kalıbı değişti ve rekabet düzeyi yükseldi. Yazımızda yurt dışında pazarlama (marketing) eğitimini masaya yatıracağız.

 

Neden Yurt Dışında Pazarlama (Marketing) Eğitimi Almalıyım?

 

Pazarlama (marketing) teknolojinin ilerlemesine bağlı olarak günden güne sürekli dönüşen bir sektör! Yurt dışında pazarlama eğitimi almak gelişmeleri uzaktan takip etmek değil, anlık olarak yaşamak anlamına geliyor. Kısacası yurt dışında pazarlama stratejilerinin ve yeniliklerin içinde olarak daha yaratıcı olabilme imkanınız var. Pazarlama sektöründe yabancı dil bilmek önemli olduğundan dolayı, yurt dışından eğitim aldığınızda yabancı dilinizi geliştirerek kişisel bilgi ve becerilerinizi ilerletme imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca yurt dışında eğitim süresince edineceğiniz deneyimler ve network ağı sizi dünya devi şirketlerin pazarlama departmanına götürebilir. Size tavsiyemiz yurt dışında pazarlama eğitimi alırken bir yandan da online dünyayı aktif olarak takip etmeniz, özellikle en önemli marketing kanallarından biri olan Sosyal Medya!

 

Yurt Dışında Pazarlama Eğitimi Alabileceğiniz Ülkeler

 

1- Amerika Birleşik Devletleri (ABD)

 

Teknolojik gelişmelerin ve ürün pazarlamanın en yoğun olduğu ülke Amerika! Amerika’da pazarlama eğitimi alma şansına sahip olduğunuzda dünyanın bir çok ülkesinden daha detaylı ve inovasyon odaklı bir eğitim alacaksınız. Amerika’nın önde gelen üniversiteleri hem lisans hem lisans üstü marketing eğitimi vermektedir. Amerika’nın pazarlama eğitimi konusunda listemizin başında olmasının en önemli sebebi; disiplinler arası (İnter – disipliner) eğitim anlayışını benimsemesi ve mezun olduktan sonra iş imkanları konusunda dünya devi şirketlerde çalışma imkanı sağlamasıdır.

 

Amerika’da 1522 Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteleri Görüntüleyin

 

2- Birleşik Krallık

 

İngiltere hem dil eğitimi hem de işletme bilimi konusunda öne çıkan üniversiteleri ile ünlü. İngiltere’de bir çok üniversitenin MBA programının temeli pazarlama dersleri ve reklamcılık içeriyor. İngiltere’de pazarlama eğitimi almanız halinde sosyoloji, halkla ilişkiler, reklamcılık, pazarlama stratejileri gibi konularda deneyim edinebilirsiniz.

 

Birleşik Krallık'ta 167 Adet Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteleri Görüntüleyin

 

3- Avustralya

 

2013 yılında 140 ülkeden 231.000 yabancı öğrenci Avustralya’da yüksek öğrenin kurumlarında eğitim gördü ve bu bölümlerin içerisinde pazarlama bölümü de önemli bir yer tutuyor. Teknoloji ve ekonomi alanında dünya liderlerinden biri olan Avustralya’da pazarlama eğitiminiz sonrası kariyer basamaklarını hızlıca tırmanmanız kaçınılmaz!

 

Avustralya'da 107 Adet Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteleri Görüntüleyin

 

4- İsveç

 

İsveç’e Social Progress Index (Toplumsal İlerleme Endeksi) tarafından dünyadaki, toplumsal anlamda en gelişmiş ülke unvanı verilmiştir - bu unvan oldukça başarılı olan öğretim programlarına yansımaktadır: İsveç’te 4 üniversite sosyal bilimler alanında dünyanın en iyi 200 üniversitesi arasında. Skype, Soundcloud, Spotify ve Ericsson gibi teknolojik girişimlerin anavatanı İsveç’te pazarlama eğitimi almak sizi diğer adaylardan bir adım öne çıkaracaktır!

 

İsveç'te 15 Adet Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteleri Görüntüleyin

 

5- Kanada

 

Dünya'nın en güçlü yüksek öğretim sisteminlerinden birine sahip Kanada'da nefes kesen dağlar, tepeler ve nehir ortamına karşı eğitim! Dünya'nın en büyük ülkelerinden biri olan Kanada, 70'li yıllarda çok kültürlülüğü resmi bir politika olarak tanıtan ilk ülkedir. Kanada’da göçmenlerin yoğun olması ülkeyi kozmopolit bir yer haline getiriyor. Çok kültürlülüğün yaşandığı ve bir çok ar-ge çalışmasının yapıldığı Kanada’da pazarlama ve pazarlama stratejileri şirketlerin başarısında önemli bir yer tutuyor.

 

Kanada'da 77 Adet Pazarlama Eğitimi Veren Üniversiteleri Görüntüleyin

 

Kariyer Seçenekleri

 

Üniversitede pazarlama eğitim alan çoğu öğrenci mezun olduğunda pazarlama asistanı olarak çalışmaktadır. Pazarlama asistanlarının işe başladıklarında yıllık maaşları 19.618 euro olmaktadır. Daha ileri seviyedeki çalışanlar yılda 30,000 euro civarında para kazanmaktadırlar. Bu rakamlar İngiltere’de geçerli olup ülkeden ülkeye değişmektedir.

 

Mezunlar, ayrıca reklam yazarlığı, sosyal medya danışmanlığı ve müşteri hizmetleri gibi departmanlarda da iş bulabilirler, hatta pazarlama alanında araştırmalara katılabilirler. Bölümde verilen bilgi ve teknikler Halkla İlişkiler, satış yönetimi gibi iş alanlarında da kullanılabilmektedir.

Şuna bir göz at...

Bölüm ara

Ülke seçin
Lisans
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.