Temel bilgiler
Avustralya: Bölüm Rehberleri

Avustralya'da Yüksek Lisans Mühendislik Bölümleri

share image

Neden Mühendislik eğitimi?

 

Mühendislik eğitimi bugün dünyada en prestijli eğitim ve öğrenim programlarından biridir.

 

Bu eğitim programıyla elde edeceğiniz yetenekler ve bilgiler size profesyonel ve akademik yaşamınızda pek çok avantaj sağlayacaktır. Ayrıca Mühendislik yüksek lisans programları Telekomünikasyon, Yazılım Mühendisliği, Makine Mühendisliği ve Elektrik Mühendisliği olmak üzere geniş bir disiplin aralığında seçenekler sunmaktadır. Avusturalya’da tamamlayacağınız Mühendislik eğitimi size dünya çapında prestij sağlayacaktır.

 

>>Avustralya'da Yüksek Lisans Mühendislik eğitimi veren üniversiteleri görüntüleyin!

 

Eğitim Programları

 

Yüksek Lisans programları eğitim alacağınız alana ve ders sayınıza göre iki ya da üç yıl sürmektedir. Bir yılda iki dönem bulunur ve eğitim programındaki başarınız derslere katılımınız, sınav ve proje notlarınıza göre değerlendirilir.

 

Eğitim Programları Ücretleri

 

Avusturalya’da Yüksek Lisans eğitim bedeli yaklaşık olarak yıllık 25.000$ ve 35.000$ arasında değişmektedir. İlgilendiğiniz ve başvurmak istediğiniz bölüme dair tam fiyat bilgisi için üniversiteniz ile mutlaka irtibata geçiniz.

Kabul Koşulları

 

Tüm üniversiteler başvuru sahiplerinin IELTS ya da TOEFL dil yeterlilik testlerinden birinden başarı göstermelerini zorunlu tutar. Başarı puanında aranan kriter üniversiteden üniversiteye farklılık gösterir. IELTS dil yeterlilik sınavında istenen başarı puanı 6 ve 9 arasındadır. Ayrıca başvuru sahibinin başvuracağı eğitim programıyla bağlantılı bir eğitim almış olması gerekmektedir.

 

>>Avustralya'da Yüksek Lisans Mühendislik eğitimi veren üniversiteleri görüntüleyin!

 

Kariyer umutları

Mühendislik alanında herhangi bir yüksek lisans eğitim programını tamamlamanız size seçmiş olduğunuz belirli bir alanda uzmanlaşma olanağı sağlar. Bunun yanı sıra pek çok iş imkanıyla beraberinde getirerek hem akademik hem profesyonel hayatta saygınlık kazandırır.

 

>>Avustralya'daki üniversitelerin resmi broşürünü indirin!

 

Faydalı Bilgiler

Study in Australia

Ücretsiz

'Avustralya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Avustralya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al
KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA