Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Bölüm Rehberleri

İngiltere’de Hukuk Eğitimi

ingiltere'de hukuk
9772

Hepimizin kişisel olarak edindiğimiz veya medyadan ve filmlerden gördüğümüz kadarıyla avukatlar hakkında fikirleri vardır. Hukuk okumak ve bu alanda çalışmak dışarıdan görüldüğü gibi cekici gelmeyebilir. Hukuk eğitimi almak hem size yeni bir statüs getirir, hem de çok iyi maaş ve yükselme fırsatları elde edersiniz. Bununla birlikte bu bölümün çok zor bir bölüm olduğunu ve çok emek istediğini belirtmeliyiz. Eğer avukat olmak için hukuk okumak istiyorsanız ya da politika, iş dünyası veya uluslararası finans alanına geçmek için bu eğitimi alacaksanız, bu makaleyi dikkatle okuyun

 

Hukuk Eğitimi


Hukuk bölümü ve ilintili alanları, okuyacağınız enstitüye göre değişiklik gösterir. Bazı enstitüler Avrupa ve iş hukukunu genel hukuk dersleri olarak verirken bazı okullar da bunları farklı dereceler olarak nitelendirir. Değişik okullar hukuk eğitiminin değişik açılarına önem verir.

 

Hukuk eğitimi öğrencileri 7 ana konuyla tanıştırır ve hukuk mezunu olmanız için öğrenmeniz gereken bilgileri size sunar. Bu ana konular hukuk,ceza hukuku, haksızlık hukuku, sözleşme hukuku, arazi hukuku,eşitlik ve Avrupa Birliği kanunlarından oluşmaktadır.

 

Bu alanlarda eğitim 2 yıla bölünmüştür. Öğrenciler uzmanlaşmaya ikinci senede başlarlar. Öğrenciler üçüncü senelerinde yurtdışı eğitimi seçebilirler,böylelikle diğer hukuk sistemlerini öğrenmiş olurlar.

 

Moot denen hukuki müzakereler bir çok hukuk bölümünün ana özelliklerindendir. Öğrencilerin pratik becerileri gelişirken aynı zamanda mahkeme sistemini de öğrenmelerini sağlarlar. Aynı zamanda öğrencilerin problem çözme, analiz etme, iletişim, tartışma ve telaffuz becerileri de gelişir.

 

 

İş Tecrübesi


2008/09 yılında( kaynak: HESA) 56,450 kişi tam zamanlı lisans hukuk eğitimini tamamlamistir ve mezuniyetten sonraki rekabet öğrencileri zorlamaktadir. Öğrendiklerinizi pekiştirebilmek adına hukuk tecrübesine sahip olmanız çok önemlidir. Bazı firmalar yeni mezunları asistan olarak yanlarına alırlar ve bu pozisyonlar ileride tam zamanlı çalışmaya dönüşebilir.


Birçok büyük hukuk firması üniversite tatillerinde ögrencileri tatil programları adı altında sözleşmeli olarak işe alır. Eğer bu tarz bir tecrübeniz yoksa başvurularınızda hukuk alanında edindiğiniz diğer tecrübelerden söz edebilirsiniz. Küçük firmalar, lokal hükümet departmanları, hukuk merkezleri, mahkemeler tecrübe kazanmak için elverişli yerlerdir. 

 

>>İngiltere'deki üniversitelerin resmi broşürlerini indirin!

 

Başvuru


Eğer İngiltere’nin en iyi üniversitelerinden olan Oxford, Cambridge, Durham veya Bristol gibi bir üniversitede hukuk eğitimi almak  istiyorsanız, Hukuk için Ulusal Başvuru Testi- LNAT almanız gerekir. Bu başvurunuzu yapmadan önce alınması gereken bir testtir ve başvuruda test sonuçlarınız gerekir.Eğer Oxford veya Cambridge’e başvuracaksanız LNAT testine Ekim ayına kadar kayıt olmanız gerekir, böylelikle testi Kasım ortasında alabilirsiniz. (UCAS sitesinden tarihleri kontrol edin) LNAT isteyen diğer üniversiteler için, kayıt olup LNAT’i Ocak’ta almanız gerekir. Daha fazla bilgi icin LNAT sitesini ziyaret edin.

 

 

Bölüm ara

Birleşik Krallık
Lisans
YAZAR HAKKINDA

ingiltere'de hukuk

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

Şuna bir göz at...