Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Üniversiteye Başvuru

Amerika'nın En İyileri Türk Öğrencileri Bekliyor

share image

Günümüzde Amerika, dünyanın en büyük uluslararası öğrenci ağı ve dünya sıralamalarında ilk 100’de yer alan 40’dan fazla eğitim kurumuyla dikkat çeker. Amerika’da öğrenim görmek isteyenler için ülkede yaşam ve üniversite ücretleri yüksek olmasına rağmen kaliteli eğitim sistemi, burs seçenekleri ve iş olanakları ile öğrenciler için birçok fırsat mevcuttur. Parlak ışıklı şehirleri, yüksek binaları, muhteşem manzaralara sahip doğal yaşamı, kültür çeşitliliği, mühendislik, bilgisayar bilimleri, işletme ve ekonomi gibi programları ile hem lisans hem de lisansüstü eğitim almak isteyenlerin en popüler destinasyonu olan ülkede, Türk öğrenciler için en iyi üniversiteler hakkında merak edilenleri sizler için araştırdık!

 

Wentworth Institute of Technology

 

2017 QS Dünyanın En İyi Öğrenci Şehirleri sıralamalarında sekizinciliğe yükselen Boston’da yer alan Wentworth Teknoloji Enstitüsü, 17 lisans programı ve kariyer odaklı eğitim sistemiyle göz doldurur. Üniversite, özellikle yenilikçi çözümler üretmek, pratik öğrenme deneyimlerini geliştirmek ve başarılı bir kariyere doğru mükemmel bir zemin hazırlamak için dünyanın faklı ülkelerinden olduğu kadar Türkiye’den de yetenekli öğrencilere kapılarını açar. Wentworth ile ilgili birkaç çarpıcı detayı aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

 

                                                     

                                                  

 • Eğitim kurumu, Amerika’da en kapsamlı program olan Cooperative Education yani İşbirlikçi Eğitim sistemi ile öğrencilerine okurken çalışma imkanı sağlar. Co-op programları Amerika’daki çoğu okulun aksine, Wentworth’de bir lisans derecesinden mezun olmak için zorunluluktur. Co-op eğitiminiz sırasında kariyer danışmanınızla özgeçmiş yazımı, iş arama stratejileri ve mülakat teknikleri konusunda çalışırken bir yandan iş ağınızı genişletmiş bir yandan da gelir elde etmiş olursunuz. Wentworth Teknoloji Enstitüsü, mezunlarının %40’ından fazlası co-op programları tarafından mezun olduktan sonra işvereni tarafından tam zamanlı işe alınırlar.
 • Üniversitede eğitim alan uluslararası öğrencilere burs imkanı sağlayan Wentworth Institute of Technology, özellikle Merit Bursu ile dikkat çeker.
 • Wentworth, Innovation ve Girişimcilik Merkezi ile öğrencilerin kendi girişimlerini başlatmaya ya da başlama girişimlerinde bulunmaya ön ayak olur. Öğrenciler, sürekli değişen bir çalışma ortamında ilham, keşif ve yaratma becerilerini geliştirir.
 • Üniversite, özellikle lisans programlarında matematik, mühendislik, bilgisayar bilimleri alanlarındaki eğitimleriyle dikkat çeker.
 • Aynı zamanda bilim, mühendislik, matematik ve teknoloji ile ilgili bölümlerde eğitim alanlar için NASA’nın uzay merkezinde araştırmalara katılma ve çalışma fırsatı bulursunuz.

 

►►►Wentworth Institute of Technology ile ilgili daha ayrıntılı bilgi için yazımıza göz atabilirsiniz!

 

Milwaukee School of Engineering

 

Amerika’nın Wisconsin eyaletinde yer alan Milwaukee Mühendislik Fakültesi, 1903 yılında kurulmuş özel bir üniversitedir. Mimariden yazılıma, biyomedikalden, makineye kadar birçok mühendislik dalında lisans ve lisansüstü programlara sahip olmasının yanı sıra, uluslararası ticaret, inşaat yönetimi, hemşirelik gibi alanlarda da eğitim olanakları mevcuttur. Amerika genelinde %96’lık işe yerleştirme oranı ile dikkat çeken okulun iş dünyasının liderleri ile işbirliği vardır.

 

                     

                                                 

 

 • Milwaukee Mühendislik Fakültesi’nin SAE Formula Hybrid takımı, dünya şampiyonu olarak bu yıl Mayıs ayında büyük bir başarıya imza atmıştır.
 • Sivil mühendislik öğrencileri, CSWEA Küresel Su Tasarruf tasarım yarışmasını kazanmışlardır.  
 • MSOE’de eğitim alırken, dalında uzman ve en az yedi yıllık alanlarında deneyim sahibi öğretim üyeleri ile ders işlersiniz. Her sınıfta toplamda 21 öğrenci bulunur.
 • Çoğu üniversite teorik ağırlıklı eğitim verirken Milwaukee’te öğrenciler uzun saatler laboratuar tecrübesine sahip olurlar.
 • Öğrenci Birliği tarafından düzenlenen ve yıl boyunca aktif olan etkinlikler sayesinde eğlenceli ve keyifli bir eğitim hayatı geçirirsiniz.
 • MSOE, Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilerin bilimsel ve matematiksel akıl yürütme, iletişim becerilerinin artırılması, küresel bilinçliliğe sahip olma, liderlik ve girişimcilik özelliklerinin geliştirilmesine yardımcı olur.

 

►►►Milwaukee School of Engineering ile ilgili detaylı bilgi için sitemizi inceleyebilirsiniz!

 

Austin W. Marxe School of Public and International Affairs

 

Austin W. Marxe Kamu ve Uluslararası İlişkiler Okulu, Baruch College’da fark yaratan eğitim anlayışı ile dikkat çeker. New York’ta kamuya ithaf edilen tek devlet üniversitesi olmasının yanı sıra, kamu politikası ve yönetimi lisans ve yüksek lisans programları ile uluslararası öğrenciler tarafından tercih edilir.

 

                             

                                                 

                                    

 • Lisans ve lisansüstü öğrenciler, hükümet ve kar amacı gütmeyen sektörlerde staj yaparak kamu hizmeti deneyimi kazanmaları sağlanır.
 • Tüm öğrencilere ulusal olarak tanınmış meslek kuruluşlarına başvurma ve profesyonel sertifikalar kazanma fırsatı sunulur.
 • Aynı zamanda öğrencilerin, kamusal politika ve eğitim araştırma konferanslarına katılmak için kaynak ve sponsor hizmeti sunulur.
 • Austin W. Marxe School öğrencileri, eğitim yılları süresince öğrenci organizasyonlarına katılma, sosyal ağ oluşturma, liderlik becerileri kurma gibi çeşitli konularda teşvik edilir.
 • Öğrenci kulüplerinin her birinin sosyal medya sayfaları bulunurken, okul ile ilgili birçok yeniliğe ve duyurulara kolayca ulaşabilirsiniz.
 •  New York eyaletindeki birçok okulla karşılaştırıldığında daha uygun öğrenim ücretlerine sahip üniversite, uluslararası öğrencileri burslarla desteklemektedir.

 

►►►Austin W. Marxe School ile ilgili merak edilenler ve başvurularla ilgili sitemizden kurumla iletişime geçebilirsiniz! 

Study in the USA

Ücretsiz

'Amerika'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Amerika'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al