Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

La Trobe University: Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

La Trobe University: Bilgisayar Mühendisliği Eğitimi

Pek çok uluslararası öğrenci, mükemmel eğitim sistemi ve yüksek yaşam standartı nedeniyle Avustralya’da öğrenim görmeyi tercih ediyor. Şu anda, İngilizce konuşulan Amerika ve İngiltere gibi ülkelerden sonra uluslararası öğrenciler için üçüncü en popüler destinasyon olan Avustralya’nın, en çekici yönlerinden biri ise yeni teknolojilere ve bilimsel araştırmalara yapılan yatırımlardır. 

 

Yazımızda, Avustralya’nın en iyi ve en genç üniversitelerinden biri olan La Trobe University’de, bilgisayar mühendisliği alanında eğitim hakkında tüm merak edilenlere yer verdik. Keyifli okumalar!

 

La Trobe Üniversitesi hakkında

 

La Trobe University, Avustralya’nın Melbourne şehrinde 1964 yılında kurulan bir kamu araştırma kurumudur. 2021 yılı QS Dünya Üniversite Sırlamasında ilk 400 okul arasına giren La Trobe, aynı zamanda Times Higher Education sıralamalarında Avustralya’nın en iyi ilk 15 üniversitesi arasında yer alarak, 50 yıllık geçmişinde başarıya hızlı bir şekilde ulaşmaya devam ediyor. 

 

 

Üniversitenin yaptığı araştırmalar, dünyanın en iyi %1,4'lük kısmına girerken, tesisleri arasında birinci sınıf bir moleküler bilim kompleksi, hukuk fakültesi ve doğal yaşamı koruma alanı bulunmaktadır. 110 farklı ülkeden 7.000'in üzerinde öğrenciye ev sahipliği yapan La Trobe Üniversitesi, yurt dışından gelen öğrencilerin Avustralya’ya vardıklarında kendilerini rahat hissedebilmeleri için çeşitli destek hizmetleri de sunmaktadır. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

Neden La Trobe'da bilgisayar mühendisliği eğitimi almalısınız?

 

Gün içerisinde yaptığımız telefon konuşmalarından mesajlaşmaya kadar dijitalleşen dünyada evrimsel teknoloji, herkes için kolaylık getiriyor. La Trobe’da öğrenciler; IT, siber güvenlik ve bilgisayar mühendisliği alanlarında eğitim alırken bir yandan da profesyonel ağlar oluşturmaya başlayarak sektör deneyimi kazanırlar. Peki, neden La Trobe?

 

 • Bilgisayar bilimi alanında dünyanın en iyi 400 üniversitesi arasında yer alır
 • Mühendislik ve teknoloji tesisi de dahil olmak üzere 7/24 erişime sahip olacağınız mühendislik, bilgisayar bilimi ve siber güvenlik için yüksek teknoloji laboratuarları
 • Her yıl düzenlenen vitrinde, sektör uzmanlarının önünde becerilerinizi sergileme imkanı
 • Aktif ve canlı kampüs çeşitliliği
 • 6 ay süreli geçerli mühendislik deneyimi
 • Güçlü sektör bağlantıları ve araştırma uzmanlığı

 

 

La Trobe’da eğitim alırken, BT veya mühendislik alanında bir dereceye sahip olarak dünyanın en hızlı gelişen endüstrisinde değişime ilk elden şahit olursunuz. Üniversitenin endüstri uzmanı öğretmenleri, sizi sektörün ihtiyaçlarına uyum sağlayabileceğiniz becerilerle mezun eder. 

 

La Trobe Üniversitesi giriş koşulları neler?

 

Avustralya’da eğitim almak isteyen öğrencilerin, öncelikle belirli bir not ortalamasına sahip olmaları gerekiyor ki bu ortalama, eğitim almayı düşündüğünüz lisans ya da lisansüstü derecelere ve bölümlere göre farklılıklar gösterecektir. Yani öğrencilerin, Avustralya’nın 12 yıllık eğitimine denk bir eğitimi kendi ülkelerinde tamamlamış olmaları gereklidir. Bu açıdan, La Trobe Üniversitesi’nde giriş kriterlerini merak ediyorsanız, aşağıdaki tablo size yardımcı olacaktır. BT ve bilgisayar mühendisliği alanlarında tüm bölümlerin detaylarını bulacaksınız;

 

 • Başlama tarihleri
 • Giriş koşulları
 • Başvuru zamanları
 • Bölüm detayları 
 • Yıllık okul ücreti

 

İngilizce giriş koşulları ise şu şekildedir; 

 

 • IELTS Academic: Lisans için 6.0, yüksek lisans için 6.5
 • TOEFL IBT: Lisans için 64, yüksek lisans için 79
 • Pearson Test of English Academic - PTE: 58
 • Cambridge Certificate of Advanced English - CAE: 176

 

La Trobe University ile Avustralya’da burslu eğitim alınabilir mi?

 

Mükemmel bir akademik geçmişe sahipseniz, lisans ve lisansüstü derecelerde verilecek olan burslar için La Trobe Üniversitesine başvuran uluslararası öğrencilerin, otomatik olarak değerlendirileceğini ve ayrı bir burs başvurusu yapmanıza gerek olmadığını bilmenizde fayda var. 

 

Avustralya’da burslu eğitim almak isteyen öğrenciler için La Trobe Üniversitesi zengin finansal destekler sunuyor. IT ve bilgisayar mühendisliği alanındaki bu yardımlar sayesinde eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılayabilirsiniz. Burs başvurusu yapmayı düşünüyorsanız, şu anda başvurular açık! Gelin sizin için seçtiklerimize birlikte göz atalım! 

 

 • Destination Australia Scholarships: 15.000$ değerindeki burslar, eğitim ücretinde %30’a varan bir indirim sağlıyor.
 • La Trobe International Scholarship: Bilgisayar mühendisliği alanındaki program ücretinde %25’e varan bir indirim sağlıyor.
 • La Trobe Turkey Scholarship: La Trobe Üniversitesi, her yıl yüksek başarılı Türk öğrenciler için eğitim süresi boyunca öğrencim ücretlerine yansıyacak yıllık %30’a varan bir indirim sağlıyor.

 

Yurtdışı eğitim için bir üniversiteye başvurmayı mı düşünüyorsunuz? O halde, dünya çapında en iyi üniversitelerin broşürlerini indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında daha çok bilgi alabilirsiniz. 

Üniversite, kariyerinize yardımcı oluyor mu?

 

La Trobe Üniversitesi, lisans ya da lisansüstü eğitim alan öğrencilerinin daha mezun olmadan sektörle tanışmalarına olanak sağlar. Aynı zamanda öğrencilerin istihdam edilebilirlik becerilerini geliştirmelerine yardımcı olacak danışmanlık ve gönüllü iş deneyimi programları sunar. Ayrıca okulun Kariyere Hazırlık ekibi, iş bulma ve girişimcilik becerilerinizin gelişmesine yardımcı olmaya yönelik danışmanlık sunar. 

 

 

Eğer La Trobe Üniversitesi ile Avustralya'da eğitim deneyimi yaşamaya hazırsanız, Avustralya’da Öğrenim ÜcretleriAvustralya'da Lisans Eğitimi, Avustralya'da Yüksek Lisans Eğitimi ve Avustralya'da Üniversite Eğitim Başvurusu hakkında daha fazla bilgi alabilirsiniz. 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA