Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

Tıp Öğrencileri İçin 10 Faydalı Mobil Uygulama

Tıp fakültesi öğrencisi ya da anatomi meraklısı bir tıp sever misin? O halde akıllı telefonuna yükleyeceğin mobil uygulama ile faydalı ve kullanışlı bilgiler elinin altında!

Tıp Öğrencileri İçin En Faydalı Mobil Uygulamalar

Günümüz teknoloji çağında, hemen hemen her şey için bir mobil uygulama varken bunlardan faydalanmamak çok da akıllıca değil gibi görünüyor. Özellikle her an yanımızdan ayırmadığımız akıllı telefonların yarattığı mucizeleri düşünürsek eğer, dijital çözümler elimizin altında süprizlerle dolu fırsatlar sunuyor. 

 

Dünya çapında en çok tercih edilen bölümlerden biri olan ve çok sayıda zengin tıp fakültesi seçenekleri sahibi olan üniversiteler, bugün öğrenciler için saygınlık, prestijli bir kariyer ve yüksek kazançlar sunar. Daha iyi bir doktor, cerrah ya da sağlık çalışanı olmak için yapılan araştırmalar, en güncel haberler ve tıp alanında verimliliğinizi arttırabileceğiniz her türlü doğru ve güvenilir bilgi hayati önem taşır. Bunları göz önünde bulundurarak, size küresel bilginin kapılarını aralayacak mobil uygulamalar hakkında harika bir yazı hazırladık. Çoğu ücretsiz olan bu mobil uygulamalar sayesinde sosyal ağınızı güçlendirmiş, araştırmaları yakından takip etmiş, uzman önerileri ilk elden almış ve faydalı bilgilere daha kolay ve hızlıca ulaşmış olacaksınız. Gelin, tıp öğrencileri için hazırladığımız en iyi 10 mobil uygulama ve içeriklerine birlikte göz atalım!

 

1. Complete Anatomy

 

Tıp fakültesi öğrencileri ve profesyoneller için insan vücudunun anatomisini 3D olarak keşfetmenize olanak sağlayan bir platformdur. Complete Anatomy, tıp öğrencileri için dünyanın önde gelen ve en iyi 3D anatomik teknoloji ve yazılım geliştirici mobil uygulama türünden biri olarak görülür ve bugün 3,5 milyondan fazla kullanıcıya ulaşmıştır. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

Dünya çapında aralarında Stanford University, The University of Sydney, The Hong Kong Polytechnic University gibi uluslararası tanınırlılığa sahip 250’den fazla üniversitenin kullandığı mobil uygulama özellikle insan anatomisi nedir, bölgesel anatomi nedir, vücut anatomisi gibi birçok anatomi konusunu öğrenmek için profesyonel bir yardımcıdır. 1,500’den fazla video, 100’den fazla ders ve testlerle harika bir öğrenme ortamı sizi bekliyor. 

 

  • Fiyat: Ücretli plan (Ücretsiz deneme sürümü mevcut)
  • İndirmek için: iOS, Android uygulama

 

2. Medscape

 

Tıp fakültesi öğrencileri için en faydalı telefon uygulamaları arasında yer alan Medscape, mükemmel bir alternatiftir. Tüm dünyadan öğrenciler, sağlık ve tıp alanına ilgi duyanlar, doktorlar ve sağlık sektöründeki profesyoneller için en son medikal haberler ve uzman bakış açıları sunan mobil uygulama, çeşitli tıbbi konularla ilgili haberler, 8 binden fazla ilaç reçetesi, eğitim videoları, resimler, tıbbi prosedür yönergeleri, ilaçlar ve hastalıklar hakkında klinik temel bilgiler sağlayan Medscape, İngilizcenin yanında Almanca, Fransızca, İspanyolca gibi dilleri de destekler. 

 

 

3. Epocrates

 

Bilinen en eski tıbbi telefon uygulamaları arasında olan Epocrates, Amerika’da doktorların %50’si, dünyada ise 1 milyondan fazla sağlık personeli tarafından kullanılmaktadır. Mobil uygulama sayesinde tıp fakültesi eğitimi alan öğrenciler ve profesyoneller, en güncel ve güvenli teşhis ve tedavi yöntemlerini sunar. Genel olarak tıp fakülteleri için de çeşitli çözümler geliştiren mobil uygulama sayesinde tıp öğrencileri, eczacılık ve hemşirelik bölümlerinde okuyan sağlık öğrencileri, öğretim üyeleri, asistanlar ve araştırma görevlileri faydalanır. Epocrates, 1998 yılında Stanford University öğrencileri tarafından kurulmuş, günümüzün en faydalı telefon uygulamaları yani aplikasyonlarından biri olarak görülmektedir. 

 

 

4. Brainscape

 

Tıp fakültesi okuyan bir tıp öğrencisi olarak en iyi uygulamalar arasında ilk sırada yer alan ve  2010 yılında kurulmuş Brainscape, tam size göredir. Mobil uygulama içerisinde yer alan flash kartlar sayesinde öğrencilerin daha kolay ve verimli bir şekilde tıp konularını öğrendikleri bilimsel olarak kanıtlanmışken, aralıklı tekrarlar sayesinde daha hızlı öğrenme imkanı bulursunuz. Eğer anatomi nedir, vücut anatomisi nasıldır ya da anatomi öğrenmek istiyorum diyorsanız, bu flash kartlar kesinlikle öğrenmenizde etkili olacaktır. 

 

Özellikle tıp ve hemşirelik alanlarında öğrenciler, öğretmenler, öğretim üyeleri ve yayıncılar tarafından oluşturulup geliştirilen kartlar, aralarında anatomi, odyoloji, ortodonti, biyokimya, kardiyoloji, farmakoloji ve fizyolojinin de olduğu çok sayıda konuyu keşfetmenize olanak sağlar. Bugün, Brainscape mobil uygulama kullanan öğrenciler, sadece sağlık ve tıp alanın da değil, yabancı dil, bilim, teknoloji ve mühendislik bölümleri, finans gibi konuların yanı sıra GRE, MCAT gibi sınavlara hazırlık ve kelime haznenizin artması için öğrenmelerini hızlandıracak çözümler üretmektedirler. 

 

 

5. PEPID

 

Pepid, 25 yıllık deneyimi ile sağlık ve tıp alanında hastaneler ve okullar için lider mobil uygulama geliştiricilerinden biridir. Hastalık belirtileri, laboratuvar sonuçları ve hastalığın tanısını koymada en iyi uygulamalar arasından biri olduğu kadar, bugün Pepid sayesinde ilaç içerikleri ve etkileşimleri gibi konularda öğrenciler, hemşireler, eczacılar ve sağlık görevlileri bu mobil uygulama ile birçok konuda fikir edinebilir. Pepid ürünleri, dünya çapında klinikler, hastaneler ve üniversiteler için entegre edilmiş çok kapsamlı bilgilere sahiptir. 

 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

6. Capsule

 

Capsule, Birleşik Krallık tıp fakültesi uzmanlığı tarafından desteklenen klinik vaka tabanlı bir sınav uygulamasıdır. Klinik tanı ve yönetiminize yardımcı olmak için üzerinde çalışabileceğiniz gerçek klinik vaka ve bunları soru ve cevaplarla pekiştirebileceğiniz bir ortam sunan mobil uygulama, iOS ve Android cihazlarda çalışıyor. Capsule ile kendi testinizi oluşturabilir veya çevrimdışı kullanım için bile kaydedebileceğiniz rastgele bir sınav seçebilirsiniz. Ders çalışırken çeşitli tıp fakültesi uzmanlıkları arasından seçim yapma seçeneğiniz olacak, bunlar arasında tıp, cerrahi, pediatri, psikiyatri, terapötikler, kadın doğum ve jinekoloji, genel uygulama ve profesyonel çalışmalar bulunmaktadır.

 

 

7. Geeky Medics

 

Tıp fakültesi öğrencileri için en iyi uygulamalar arasında bir diğer önemli mobil uygulama ise Geeky Medics’tir. Öğrencilere bilgiyi geliştirmek için klinik kaynaklar sağlayan ücretsiz bir tıp eğitimi platformu olan mobil uygulama, klinik becerilerinizi kolayca geliştirmenize yardımcı olan videolar sunar ve kontrol listesi ve özelleştirilebilir zamanlayıcı işlevleriyle kendinizi test edebilirsiniz. Aynı zamanda aralarında kardiyovasküler, solunum, nöroloji, endokrin, meme muayenesi, gelişmiş iletişim, yazılı beceriler, ameliyat, anatomi gibi konularda kendi kişiselleştirilmiş kılavuz listenizi bile oluşturabilirsiniz. 

 

 

8. Figure 1

 

Sağlık ve tıp alanında eğitim alan öğrenciler için en iyi telefon uygulamaları arasında yer alan Figure 1, 2013 yılında Kanada’da Dr. Joshua Landy, Richard Penner ve Gregory Levey tarafından kurulmuştur. Tıpta her şeyi bilmenin mümkün olmadığı durumlarda profesyoneller ve sağlık çalışanları tarafından bilgi paylaşımını yaygınlaştıran ve doğru klinik bilgiye ulaşmanızı sağlayan mobil uygulama, çeşitli hastalıklar ve tedaviler hakkında güncel bilgileri yakalayabileceğiniz harika bir platformdur. Hekimler ve dünya çapında kurumlar tarafından kullanılan Figure 1, klinik becerileri geliştirmek için tasarlanmış online sosyal ağ servisidir. 

 

 

9. The Free Dictionary

 

Tıp fakültesi eğitimi alıyorsanız, kesinlikle elinizin altında olması gereken en iyi mobil uygulama arasında The Free Dictionary olmalıdır. İngilizce dışında Çince, Almanca, Türkçe, İtalyanca ve Norveççe gibi çok sayıda dilde de, tıpla ilgili milyonlarca kelimeye uygulamayı indirerek çevirim dışı olduğunuzda da ulaşabileceğiniz sözlük, aynı zamanda tıp terimlerini doğru öğrenmenize, nasıl söylendiklerini sesli olarak duymanıza ve her gün yeni bir terimi kelime haznenize eklemenize olanak sağlayan en iyi telefon uygulamaları arasındadır. 

 

 

10. Visible Body

 

Tıp fakültesi öğrencileri, sağlık çalışanları ve profesörler için insan vücudunun içinde sınırsız görüntülere sahip anatomi atlası, kesinlikle telefonunuzda olması gereken faydalı telefon uygulamaları arasındadır. Kapsamlı 3D görüntüler, doku türleri, hareketli kas ve kemik modellerine sahip uygulama sayesinde insan vücudunun bölgelerini yakınlaştırma ve döndürerek inceleme fırsatı sunar.

Eğer anatomiye ilgi duyuyor, anatomi öğrenmek istiyorum ve bedeninizi daha yakından tanımak istiyorsanız Visible Body, iskelet, dolaşım, kas, sindirim gibi tüm vücut sistemleri ile göz, kulak ve dil de dahil olmak üzere özel organ ve dokular hakkında bilgi veren kapsamlı bir anatomi uygulama olarak karşımıza çıkıyor. Mobil uygulama İngilizce, İtalyanca ve Almanca gibi dil seçeneklerine sahiptir. 

 

 

Tıp fakültesi öğrencileri için en faydalı telefon uygulamaları hakkında yeterince bilgi sahibi olduğumuza göre yurt dışı tıp eğitimi başvuruları yapmayı düşünenler için hazırladığımız faydalı linklere hemen göz atın: Sağlık ve tıp alanında kariyer imkanları, Dünyanın en iyi tıp okulları hangileri?, Sağlık ve tıp alanında eğitim alacak öğrenciler için burs imkanları

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA