Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

İngilizce öğrenme ve kendini geliştirme konusunda hevesli misin? İngilizce nasıl öğrenebilirim, diyorsan İngilizce eğitim veren ücretsiz online eğitim siteleri rehberimizde.

İngilizce Öğrenmek İçin Ücretsiz Siteler

Yurtdışı eğitim almayı düşünüyorsanız, ilk olarak yabancı dil bilginizi belgelemeniz gerektiğini aklınızdan çıkarmayın! Bugün, dünya çapında uluslararası eğitim imkanı sunan çoğu okula girmek için ilk yapmanız gereken yabancı dil bilginizi belgelemek dolayısıyla da İngilizce öğrenme ve geliştirme becerilerinizi artırmak olacaktır. Peki, ücretsiz online eğitim veren İngilizce öğrenme siteleri size ne katacak! Aslında günümüz internet ve teknoloji dünyasında, küresel ortak dil olarak kabul edilen İngilizce dilini bilmek beraberinde size eğitim ve iş kapılarını da açıyor. Zira İngilizce yaygın olarak konuşulmasının ve bilinmesinin yanı sıra medya, bilim, havacılık, diplomasi, bilgisayar ve turizm gibi sektörlerde öğrencilere sayısız iş imkanları sunar. 

 

İngilizce öğrenme bu nedenle öğrenciler ve yeni mezunlar için önemliyken popüler kültürü daha iyi anlamanıza, uluslararası konferanslara ve etkinliklere rahatlıkla katılabilmenize, daha donanımlı bir özgeçmişe ve sınırsız seyahat imkanlarına ulaşmanıza olanak tanır. İngilizcenin sağladığı sayısız fırsatlara göz atmışken, bu dilde pratiklik kazanmanın ve kolay İngilizce öğrenme yolunun, internetiniz olduğu sürece ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz online İngilizce eğitim sitelerinden geçtiğini unutmayın! İngilizce nasıl öğrenebilirim diyorsanız, yazımızda İngilizce öğrenme konusunda size faydasının olacağını düşündüğümüz ücretsiz online İngilizce eğitim siteleri ve ayrıntılarını araştırdık.

 

Öncelikle neden İngilizce öğrenme konusunda ısrarcı olmalıyız?

 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

İngilizce nasıl öğrenebilirim?

 

Bir öğrenci ya da çalışan olarak İngilizce nasıl öğrenilir, kolay İngilizce öğrenme yolları var mıdır gibi çok sayıda sorunun aklınızdan geçmesi muhtemeldir. Peki, İngilizce öğrenme konusunda sizi motive edecek hızlı ve kolay İngilizce öğrenme metotları var mı? İngilizce Öğrenirken Sizi Motive Edecek 10 İpucu rehberimize hemen göz atabilir ya da aşağıdaki adımları da takip edebilirsiniz. 

 

  • Elinize geçen her şeyi okumaya ve anlamaya çalışın
  • Elinizin altında bir sözlük bulundurun - bu akıllı telefonunuza yükleyebileceğiniz bir sözlük uygulaması da olabilir
  • Yeni öğrendiğiniz İngilizce kelimeleri not edin ve günlük olarak tekrar edin
  • Podcast ya da YouTube üzerinden İngilizce öğrenme kanallarına abone olun
  • İngilizce konuşma siteleri üzerinden online ana dili İngilizce olan arkadaşlar bulun
  • İngilizce müzik dinleyin, İngilizce videolar seyredin
  • Online İngilizce kursu alın
  • Ücretsiz İngilizce öğrenme siteleri ile İngilizcenizi geliştirin

 

1. BBC Learning English

 

İngilizce öğrenme siteleri içerisinde en köklü ve yüksek standartta eğitim veren BBC Learning English, İngilizce öğretmeye BBC Radyo’da başlayıp günümüzde hazırladığı web sitesi ile bu konuda en iyilerden biri haline gelmiştir. İngiliz devlet yayın kuruluşu olan BBC; günlük haberler, diziler, videolar ve podcastlar ile beslediği siteyi, orta ve ileri seviye İngilizce öğrenme ve geliştirme ile ilgileniyorsanız sizin için tasarlamıştır.

 

Genel olarak sitenin odak konuları haber hikayeleri, en son İngilizce kelime ve ifadeler, inanılmaz ayrıntılara yer verilen İngilizce telaffuz içeriklerine sahip İngilizce videolar ve içeriklerdir. Çoğunlukla TOEFL, IELTS gibi sınavlara hazırlananların sıklıkla kullandıkları ve faydalandıkları BBC Learning English, evde İngilizce öğrenmek için en etkin yoldur.

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: BBC Learning English

 

2. British Council

 

British Council, IELTS sınavı için hazırlanan öğrencilerin sıklıkla tercih ettiği İngilizce öğrenme siteleri arasında yer alır. Aralarında çocukların, gençlerin ve yetişkinlerinde olduğu farklı yaş grupları için üç ayrı bölümde eğitim veren sitede, her bölüm interaktif dersler, videolar, oyunlar herhangi bir beceriyi öğrenmeye yönelik podcastlardan büyük bir çeşitlilik sunmaktadır. 

 

 

Hangi seviyede olursanız olun ya da hangi konu ilginizi çekiyorsa British Council’de size uygun bir eğitim bulabilirsiniz. Ayrıca İngilizce videolar ve podcastları izledikten ve dinledikten sonra tam olarak her şeyi anladığınıza emin olmak için egzersiz yapma, diğer öğrencilerle birlikte yarışma panolarında öğrendikleriniz hakkında konuşabilme, derslere mobil uygulama sürümleri üzerinden eş zamanlı olarak katılabilme imkanı bulursunuz. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: British Council 

 

3. Vocabulary

 

Tamamen İngilizce kelime dağarcığınızı geliştirmeye yönelik kullanabileceğiniz en güzel ve çok amaçlı İngilizce öğrenme siteleri arasında yer alan Vocabulary, Michael Freedman ve Marc Tinkler tarafından kurulmuş ve geliştirilmiştir. İngilizce öğrenirken kelime bilgisinin ne kadar önemli olduğunu herkes bilir. Bu açıdan site, hem öğretici hem de eğlenceli yanı ile sizi sıkmadan ve her gün düzenli olarak girdiğinizde kelimeleri görsel hafızanıza işleyen bir yapıya sahiptir.

 

Kısa testlerle önce kelimenin ne anlama geldiğini bilip bilmediğinizi ölçerek, hatalı cevapladığınız kelimeleri de kaydederek daha sonra çalışmanız için tekrar bakmanıza olanak sağlayan, aynı zamanda kelimelerin sesli olarak telafuzlarını da içeren Vocabulary, kesinlikle İngilizce öğrenme siteleri içerisinde size en faydalı olacaklar arasındadır. 

 

Fiyat: Ücretsiz (aylık ve yıllık ücretli planlara sahip)

Web sitesi: Vocabulary

 

4. Duolingo

 

Yeni kelimeler ve dilbilgisi etkileşimli oyunlar aracılığıyla öğrenmenize yardımcı olacak Duolingo, web sitesinin yanı sıra mobil uygulaması ile de dünyanın en çok tercih edilen yabancı dil öğrenme sitelerinden biridir. Duolingo’da her ders gıda, aile ve daha birçok konuda kategorilere ayrılırken web sitesinde, yer alan alıştırmalarla yararlı ipuçlarının ve daha fazla yeni ders ipuçlarının kilidini açma imkanı bulursunuz.

 

Her yeni ders için doğru cevaplar sonucunda kilitleri açmanız ve bir üst seviyeye yükselmeniz gerekir. Eğer İngilizce öğrenme konusunda zorlanıyor ve tembellikten şikayet ediyorsanız, tek lokmalık derslerle pratiklik kazanacağınız Duolingo ile öğrenmek oldukça eğlenceli olacaktır. Bugün sitede aktif olarak tüm dünyadan 8 milyon kişi İngilizce öğreniyor. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Duolingo 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

5. EnglishGrammer

 

Online İngilizce eğitim siteleri içerisinde en iyilerden biri olan EnglishGrammar, özellikle İngilizce öğrenirken en çok zorlandığımız konuların başında gelen dilbilgisi üzerine odaklanan sitelerden biridir. İngilizce nasıl öğrenebilirim diyorsanız temel konular ile başlayıp daha karmaşık konuları ele alan EnglishGrammer, size yardımcı olacaktır. Ücretsiz bilgisayarınıza indirebileceğiniz dersler, yazma becerilerinizi geliştireceğiniz anlatımlar, dilbilgisi kuralları, videolar ve her konuyu daha iyi kavrayabileceğiniz sayısız egzersiz ve quiz ile İngilizce öğrenme oldukça kolay olacaktır. Unutmayın, bir dili öğrenmenin temeli, dilbilgisini iyi anlamak ve bilmekten geçer. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: EnglishGrammar

 

6. EnglishClub

 

İngilizce öğrenme konusunda kararlı olanlar için ücretsiz olarak tasarlanan EnglishClub, sayısız eğitim seçeneğine sahiptir. Web sitesinde her seviyede testleri ve kısa quizleri çözebilir, kelime ve dil bilgisi çalışmaları yapabilir, diğer öğrencilerle ve öğretmenlerle İngilizce pratiklere katılabilir, oyunlar oynayarak öğrenmenizi daha eğlenceli hale getirebilirsiniz. Kolayca online olarak gezinebileceğiniz site; İngilizce gramer, kelime ve telafuz gibi ana bölümlere ayrılmıştır. Josef Essberger tarafından kurulan EnglishClub, aynı zamanda öğrencilere güncel gelişmeleri takip edip tartışmalara katılabilecekleri interaktif forumlara sahiptir.

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: EnglishClub

 

7. Livemocha

 

İngilizce öğrenmek istiyorum diyenlerin en çok karşılaştıkları sorunlardan olan İngilizce konuşma ve okuma becerilerinizi geliştirmek için Livemocha harika bir uygulamadır. İngilizce ile birlikte birçok dilde akıcılık kazanmanıza yardımcı olacak site, dünyanın en büyük online dil öğrenme platformlarından biridir. 2007 yılından beri yayında olan Livemocha, günümüzde 195 ülkeden 14 milyondan fazla kayıtlı üyeye sahiptir. Dünyanın her yerinden insanlarla tanışıp eğlenceli bir ortamda hem sosyal ağınızı güçlendirip hem de dil becerinizi geliştirebileceğiniz İngilizce öğrenme sitesi tamamen ücretsizdir. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Livemocha

8. Exam English

 

Exam English, yurtdışı eğitim almak ya da çalışmak için İngilizce dil sınavlarından birine girmek isteyenler için oluşturulmuş bir web sitesidir. Eğer siz de IELTS, TOEFL, TOEIC, Cambridge English gibi dil sınavlarına hazırlanıyorsanız harika bir sitedir. Ücretsiz seviye testi, gramer ve kelime quizleri, akademik sözcük listesi, testler hakkında bilgiler, her test bölümüyle ilgili çalışmalar bulacağınız Exam English, deneyimli öğretmenler tarafından hazırlanan sınav sorularına sahiptir. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Exam English

 

9. TalkEnglish

 

İngilizce öğreniyorum, ama konuşamıyorum diyenlerden misiniz? O halde TalkEnglish tam size göre bir site. İngilizce konuşmayı öğretmek için hazırlanmış olan site, İngilizce konuşma ve dinleme derslerine sahiptir. Dersler temel konulardan daha ileri seviyelere kadar konuşma becerileri kazandıracağı gibi sitede gramer, iş ingilizcesi, deyimler ve ifadeler, temel mülakat soruları ve cevapları üzerine çok çeşitli konularda eğitimler bulabilirsiniz. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: TalkEnglish

 

10. Humans of New York

 

İnternet üzerinden İngilizce okuma becerilerinizi geliştirmek istiyorsanız Humans of Newyork, New York’ta yaşayan insanların gerçek hayat hikayelerini, seyahat anılarını okuyabileceğiniz bir web sitesidir. Okuma yaparken yeni kültürler, şehirler ve insanlar hakkında da bilgi sahibi olacağınız Humans of New York sayesinde kelime dağarcığınızı geliştirebilir, okuduğunuzu anlama kapasitenizi test edebilir ve kendiniz için ilham verici hikayeler bulabilirsiniz. 2010 yılında Brandon Stanton tarafından blog olarak açılan ücretsiz İngilizce öğrenme sitesi, bugün sosyal medyada 20 milyonun üzerinde takipçiye sahiptir. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: Humans of New York

 

11. engVid

 

İngilizce öğrenme siteleri arıyorsanız, engVid ücretsiz İngilizce videolar ile etkili bir öğrenme ortamıdır. Öğretmenler tarafından hazırlanan videolar; dilbilgisi, kelime bilgisi, telafuz, IELTS ve TOEFL testlerine hazırlık gibi çok çeşitli konuları kapsar. 1300’den fazla videoya ücretsiz olarak ulaşabileceğiniz sitede, ayrıca her ders sonunda konuyu anlayıp anlamadığınızı ölçebileceğiniz kısa bir testte bulabilirsiniz. engVid, size şaşırtıcı konularda dersler alma ve İngilizceyi profesyonel bir ortamda öğrenme ve pratik imkanı sunar. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: engVid

12. LyricsTraining 

 

İngilizce öğrenme, pratiklik kazanma ve bunları yaparken eğlenmek ister misiniz? LyricsTraining, tam da bunları kapsayan harika bir ücretsiz site olarak karşımıza çıkıyor. Genel olarak yabancı dil öğrenirken en çok tavsiye edilen tekniklerden biri, müzik dinleyerek öğrenmektir.

 

LyricsTraining, en sevdiğiniz şarkıların sözleri ve müzik videoları sayesinde kolay İngilizce öğrenme imkanı sunar. Böylelikle yeni kelimeler, deyimler, dilbilgisi kavramlarını öğrenme imkanı bulur, aynı zamanda sevdiğiniz şarkıların sözlerini de ezberlemiş olursunuz. Ayrıca müzik videoları, her seviye için ayrı olarak düzenlenmiştir. 

 

Fiyat: Ücretsiz

Web sitesi: lyricstraining

 

İngilizce öğrenme hakkında yeterince bilgiye sahip olduğumuza göre sizin için paylaştığımız faydalı ve etkileyici linklere göz atın: Yurtdışında Online Ücretsiz Eğitim Veren SitelerEn iyi 7 ücretsiz online eğitim sitesiİngilizcenizi Geliştirmek İçin 13 Farklı Yöntem yazılarımıza göz atabilirsiniz.  

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA