Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri

37048

Yurtdışında eğitim görmek istiyorsanız cebinize ilk koymanız gereken şey; dil bildiğinize dair belgeniz! Dil öğrenimi için kurslara ve eğitim programlarına giderek yeterli seviyeye gelebilirsiniz. Eğitim ve kurs programlarına takviye olması açısından İngilizce öğrenimi temalı web siteleri çok işinize yarayacaktır. Takipçilerimiz için Ücretsiz Online İngilizce Öğrenebileceğiniz Eğitim Sitelerini derledik.


BBC Learning English


BBC habercilik konusunda başarısını İngilizce öğrenimi konusunda hazırladığı web sitesine de taşıyor. Özellikle intermediate ve advanced İngilizce bilgisine sahip kullanıcıya yönelik sitede birçok kurs mevcut. Sitenin en büyük avantajı BBC’de yayınlanan haber ve metinlerin öğretim metodunda aktif olarak kullanılması, en çok kullanılan sözcüklerle ilgili eğitim almanız ve haberleri sesli dinleyerek pratik yapma şansına sahip olmanız.

 

British Council


British Council’in İngilizce öğrenim sitesi; IELTS sınavına hazırlanıyorsanız mutlaka sıklıkla ziyaret etmeniz gereken bir site. IELTS sınavı hakkında yenilikler, alıştırmalar ve konu detaylarına ulaşabilirsiniz. Sitede ayrıca eğitimler çocuklara yönelik, gençlere yönelik ve yetişkinlere yönelik olarak 3 bölümde kategorilere ayrılmıştır.

 

Phrasemix


Phrasemix; tematik bir İngilizce öğrenme sitesi! Bünyesinde birçok kurs bulunduran site aynı zamanda iş görüşmesi, arkadaşlarla ilişki, toplantı konuşmaları gibi tematik konularda birçok conversation içeriyor. Sitede Premium üye olarak e-kitaplara ulaşabilir, kendinize bir hedef koyarak profesyonel yardım alabilirsiniz.

 

EnglishGrammer.org


İngilizce öğreniminde en çok zorlanılan konulardan biri dilbilgisi! İnternette en kapsamlı dil bilgisi arşivine ulaşabileceğiniz sitede kelime alıştırmaları ve metin bazlı dilbilgisi eğitimlerine de ulaşabilirsiniz. Ayrıca dersleri bilgisayarınıza veya mobil cihazınıza indirerek her an ulaşma şansına sahipsiniz.

 

Cambridge English Online


Renkli, canlı, oyun temalı bir İngilizce eğitim sitesi arıyorsanız Cambridge English Online tam size göre! Sitede İngilizce oyunlar, kitaplar ve şarkılar bulunmakta. İlk bakışta site çocuklara yönelik olarak görünüyor ancak İngilizce oyunlar ve bulmacalar hem kafa dağıtmalık hem de öğretici.

 

Babbel


Babbel; özellikle mobil uygulama dünyasında çok yaygın kullanılan bir site. Babbel bünyesinde İngilizce dahil 12 dil ile ilgili eğitim alabilirsiniz. İngilizce kursları başlangıç seviyesinden master seviyesine kadar ilerlemektedir. Aktif mobil uygulama ile desteklenmesi sebebiyle Babbel’i her yerde kullanabilirsiniz.

 

Duolingo


Duolingo’da tüm dünyadan 8 milyon kişi aktif olarak İngilizce öğreniyor. Duolingo’nun en büyük avantajlarından biri size isteğiniz ve hedefleriniz doğrultusunda programlar hazırlaması ve programınıza uyma oranınıza göre sizi derecelendirmesidir. Başlangıçta en düşük seviyeyi seçerek veya seviye belirleme testine girerek sistemde daha verimli ilerleyebilirsiniz. Günlük alıştırmalar genellikle görsel ve kelime hafızasına dayanıyor.


English Club


English Club hem öğrencilere hem de öğretmenlere yönelik bir site! Sitenin içeriğinde genel olarak kısa quizler ve testler bulunmaktadır. Sitenin en büyük avantajı; güncel gelişmelerle ilgili interaktif forumlar oluşturulması ve bu forumlarda kullanıcıların pratiklerini geliştirmesidir. Sitede iş İngilizcesi ve Phrasal Verb konularından geniş bir arşiv bulunmaktadır.

 

Yurtdışındaki üniversitelerin broşürünü indirin!

 

 

Bu yazılarımız da ilgilinizi çekebilir...

 

Yabancı dil öğrenmek için en iyi 7 mobil uygulama

Her Üniversite Öğrencisinin Telefonunda Olması Gereken 10 Mobil Uygulama

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.