Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri’nin Uluslararası Kazananı Aberystwyth University Oldu

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri

Aberystwyth University, Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri’nin ‘’uluslararası’’ kategorideki kazananı oldu. Birleşik Krallık’taki öğrencilerin, üniversite deneyimleri ile ilgili duygu ve düşüncelerini paylaştıkları bu kategori, Whatuni Student Choice Awards 2020’nin en çok merak edilen ödülü oldu. 

 

Zira koronavirüs salgını nedeniyle aralarında İngiltere, Kuzey İrlanda, Galler ve İskoçya’nın da olduğu Birleşik Krallık’ta, üniversiteler ve öğrenciler zorlu bir yıl geçirdiler. Bu açıdan Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri, pandeminin yarattığı belirsizlikler ve zorlu şartlar altında bile kurumların gösterdiği başarı ve çözümlerin gücünü yansıtmıştır. 

 

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri nedir?

 

WUSCAs yani Whatuni Student Choice Awards, tamamen öğrenci incelemelerine dayanan İngiltere merkezli bir üniversite sıralama sistemidir. 2012 yılından bu yana gerçekleştirilen sıralamalar, Birleşik Krallık’taki en iyi üniversiteler ve yüksek öğretim kurumlarının başarılarını taçlandırırken, her kategorideki ödül 41.000’den fazla öğrenci tarafından oylanmıştır. Bu yıl, koronavirüs nedeniyle sıralama sonuçları ve kazananlar ilk kez tamamen online olarak internet üzerinden duyuruldu. Sıralamalar ile ilgili tam listeyi görmek için bu linke göz atabilirsiniz

 

WUSCAs öğrenciler için neden önemli?

 

Uluslarası öğrenci olarak İngiltere’de eğitim almak istiyorsanız, bölüm ve üniversite seçimi yaparken zorlanabilirsiniz. Zira online olarak bir kurumun size vereceği bilgiler belirlidir ve çok fazla fikir edinemezsiniz. Ancak WUSCAs ödülleri, diğer sıralamalarda olmayan benzersiz bir özelliğe sahiptir. Zira ödüller, öğrencilerin eğitim aldıkları kurumlar hakkında gerçekten ne düşündüklerini ve birebir deneyimlerini gösterir. 

 

2020 ödüllerinde dikkat çeken detaylar neler?

 

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri için bu yıl, Birleşik Krallık’taki 150 eğitim kurumunda öğrenim gören öğrencilere danışıldı ve 200 binden fazla incelemeye yer verildi. Öğrencilerin seslerini duyurabildikleri ve memnuniyetlerini dile getirebildikleri bu ödüller, 13 temel alanda üniversiteleri derecelendirmek ve değerlendirmek için kullanılır. 

 

 • İş beklentileri
 • Yerel yaşam
 • Dersler ve öğretim elemanları
 • Doktora
 • Üniversite olanakları
 • Yılın üniversitesi
 • Konaklama
 • Öğrenci desteği
 • Bağımsız yüksek öğretim
 • Dernekler ve spor
 • Öğrenci birliği
 • Uluslararası
 • Dersler ve öğretim elemanları

 

‘’Uluslararası’’ kategoride yer alan ilk 10 üniversite hangileri?

 

Birleşik Krallık’taki uluslararası öğrencilerin, üniversite deneyimlerini ve düşüncelerini değerlendiren bu kategori, yılın en iyi uluslararası üniversitelerini listeliyor. İskoçya, Galler, Kuzey İrlanda ya da İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrencilerin en çok merak ettiği kategori olan bu alanda ilk 10 üniversite şu şekildedir;

 

Aberystwyth University, WUSCAs Uluslararası kazananı oldu

 

1872 yılında Galler’de kurulan bir kamu araştırma kurumu olan Aberystwyth University, modern tesisleri ve kaliteli öğretim sistemi ile uluslararası öğrencilere zengin bir yurt dışı eğitim deneyimi sunuyor. Öğrenci memnuniyeti, canlı kampüsü ve mezuniyetten sonra kariyer imkanları ile dikkat çeken üniversite, koronavirüs salgını süresince öğrencilerin eğitimlerine devam edebilmeleri için girişimlere çoktan başladı. 

 

Aberystwyth University, 17 akademik bölümün yer aldığı 3 fakültesi ile sanat ve sosyal bilimler, işletme ve fen bilimleri, çevre ve yaşam bilimleri alanlarında lisans ve lisansüstü derecelerde tüm dünyadan öğrencilere öğrenim imkanı sunuyor. Üstelik, yabancı öğrenciler için sağlanan burs fırsatlarından da yararlanabilirsiniz. 

 

Diğer kategorilerdeki en iyi WUSCAs üniversiteleri hangileri?

 

 

▶️▶️ Üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun