Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Finans

Avrupa’nın En İyi Üniversitelerinde Burs Başvuruları Açıldı!

Avrupa’da öğrenim görmeyi düşünen uluslararası bir öğrenci misiniz? O zaman burs başvurusu yapmak için harika bir rehber sizi bekliyor!

Avrupa’nın En İyi Üniversitelerinde Burs Başvuruları Açıldı!

Son yıllarda uluslararası deneyim, giderek daha önemli hale gelirken, hem büyük hem de küçük şirketler, yurtdışı eğitim alan öğrencileri tercih ediyor. Bunun sonucunda da her yıl milyonlarca öğrenci, yurtdışı eğitim görmek için dünyanın farklı ülkelerine gidiyor. Bu ülkelerin başında ise aralarında İngiltere, Almanya, Fransa ve Hollanda’nın olduğu Avrupa geliyor. 

 

Dünyanın en iyi üniversitelerinin çoğunun olduğu Avrupa, birinci sınıf eğitim ve araştırma seçenekleri sunuyor. Üstelik yabancı mezunları, üniversiteden sonra ülkede kalmaya ikna etmek için çalışma ve oturum izinlerinde öğrencilere yumuşatılmış politikalar izleniyor. Avrupa’da aralarından seçim yapabileceğiniz, sanattan jeolojiye kadar hem lisans hem de lisansüstü derecelerde binlerce İngilizce eğitim programı mevcuttur. 

 

Öğrenim ücretlerinin, Amerika ve Avustralya’ya göre daha düşük ya da ücretsiz olduğu kıtada, aynı zamanda eğitim ve yaşam masraflarınızı karşılamak için başvuruda bulunabileceğiniz, üniversitelerin ve hükümetlerin sağladığı çok sayıda burs seçeneği vardır. Yazımızda burs başvurusu açık olan Avrupa’nın en iyi üniversitelerine yer verdik. Keyifli okumalar!

 

1. Leiden University Excellence Scholarships - Hollanda

 

1575 yılında kurulmuş Hollanda’nın en eski eğitim kurumu olan Leiden University, dünyanın ilk 100 üniversitesi arasında yer alır. Hollanda’da yüksek lisans eğitimi almak istiyorsanız, Leiden Üniversitesi'nin Mükemmellik Burs Programı-LExS, Avrupa Birliği ve Avrupa Ekonomik Alanı-AEA dışı öğrencilere tam zamanlı yüksek lisans programlarında üniversite öğrencilerine burs başvurusu imkanı sunuyor. Burs başvurusu nasıl yapılır merak ediyorsanız, daha ayrıntılı bilgi için üniversitenin sayfasına göz atabilirsiniz. 

 

 

 • Burs değeri: Öğrenim ücretinin 10.000€’ ya da 15.000€’luk bir kısmını ve toplam okul ücretini karşılar. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 1 Şubat ve 1 Ekim 2021’dir. 

 

2. EPFLglobaLeaders Fellowship Programme - İsviçre

 

İsviçre’nin en iyi ikinci üniversitesi olarak bilinen Ecole Polytechnique Federale de Lausanne’in öğrencilerinin neredeyse yarısı yurt dışından geliyor. Üniversite her yıl, doktora derecesinde eğitim almak isteyen 48 adaya, 4 yıl geçerliliği olan finansal destekler sunuyor. Detaylı burs rehberi için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

 

 • Burs değeri: 1.935€ aylık maaş verilir. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 15 Nisan 2021’dir, ancak her doktora programının son tarihe kadar başvuruda bulunmanız gereken kendi tarihleri vardır. 

 

3. UWE Millennium Scholarship  - İngiltere

 

İngiltere’nin geçmişi 16. yüzyıla kadar dayanan köklü üniversitelerinden biri olan University of the West of England, yüksek lisans derecesinde Avrupa’da eğitim almak isteyen öğrencilere bir akademik yıl için %50 öğrenim ücretini karşılayan  finansal destekler sağlıyor. Yüksek lisans burs başvurusu için kurumun resmi web sayfasına göz atabilirsiniz. 

 

 

 • Burs değeri: Bir akademik yıl için %50 öğrenim ücretini kapsıyor. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 30 Haziran 2021’dir.

 

4. University of Bologna Study Grants - İtalya

 

1088 yılında kurulan, bilim ve sanatın önde gelen isimlerine ve köklü bir tarihe şahitlik eden dünyanın en eski üniversitesinin, İtalya’da burs veren kurumlar arasında olduğunu biliyor musunuz? Bologna Üniversitesi, tüm dünyadan uluslararası öğrencilere, lisans ve yüksek lisans derecesinde finansal destekler sunuyor. Üniversite burs başvuruları için kurumun sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 • Burs değeri: Burslar tam öğrenim ücreti ya da eğitim masraflarını karşılar. 
 • Burs başvurusu için son tarih: Yüksek lisans programları için 31 Mart  2021 ve lisans programları içinse 30 Nisan 2021’dir.

 

2021-2022 Akademik Yılı İçin Burs Başvuruları Açıldı!Yeni Yılda Dünyanın En İyi Üniversitelerinde Burs Fırsatları Sizi Bekliyor!Yurtdışı Burs Bulmak İçin En İyi 10 Web Sitesi yazılarımızdan daha fazla burs bulabilirsiniz. 

 

5. Universite Paris-Saclay International Master’s Scholarships - Fransa

 

Fransa’da yüksek lisans yapmak istiyorsanız, Paris-Saclay Üniversitesi tüm akademik alanlarda uluslararası öğrenciler için burslu eğitim imkanı sunuyor. Burs başvurusu için 30 yaşından büyük olmamanız gerkiyor. Aynı zamanda bir yıldan az süredir Fransa’da yaşayan bir yabancı öğrenci olabilir ya da bir öğrenci değişim programı ile Fransa’da bulunmuş olabilirsiniz. Unutmayın, üniversitenin yüksek lisans programına kabul edilmek, öğrencilere otomatik olarak burs hakkı vermez. Daha fazla bilgi için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

 

 • Burs değeri: Yıllık 10.000€’dur ve program türüne göre 1 ya da 2 yıl süreyle verilir. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 16 Mayıs 2021’dir.

 

6. University of Twente Scholarships - Hollanda

 

Twente Üniversitesi, Hollanda’da eğitim almak isteyen Avrupa Birliği dışından öğrencilere yüksek lisans programlarında burslu okuma şansı sunuyor. Aralarında uygulamalı matematik, biyomedikal mühendislik, kimya mühendisliği, nanoteknoloji, sağlık bilimleri, psikoloji, kamu yönetimi gibi çok sayıda alanda yaklaşık 50 adet burs veriliyor. Başvurular için üniversitenin resmi sitesine bu linkten ulaşabilirsiniz. 

 

 • Burs değeri: Bir yıl boyunca 3.000€ ile 22.000€ arasındadır ve ikinci yıl için de yenilenebilir. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 1 Şubat ve 1 Mayıs 2021’dir.

 

7. Padua International Excellence Scholarship Programme - İtalya

 

İtalya’da okumak istiyorsanız, harika bir fırsat sizi bekliyor. University of Padua, İngilizce olarak sunulan lisans ve yüksek lisans derecelerinde tüm dünyadan yetenekli öğrencilere finansal destekler sağlıyor. 43 adete kadar verilen burslar için İtalyan vatandaşlığına sahip olmamak, herhangi bir okuldan İtalyan diplomasına sahip olmamak ve Padua Üniversitesi’nde İngilizce öğretilen bir programa başvurmuş olmak gerekir. Üniversite burs başvuruları için bu linke göz atabilirsiniz. 

 

 

 • Burs değeri: 8.000€’luk bir geçim ödeneğini ve öğrenim ücretini karşılar. 
 • Burs başvurusu için son tarih: 2 Şubat ve 7 Mart 2021’dir.
KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA