Temel Bilgiler
Çin: Finans - Okunması gerekenler

Çin’de Öğrenim Ücretleri

çin'de eğitim ücretleri

Çin’de öğrenim harçları ve masrafları Birleşik Krallık ve ABD’dekine göre makuldür ve uluslararası öğrencilere yönelik çok sayıda burs seçeneği mevcuttur. Ancak yurtdışı eğitiminizi planlarken tüm masrafları dikkate almak önemlidir. Gelin bu masraflara bir göz atalım...

 

Ücretler

 

Çin'de Üniversite Başvuru Ücretleri

 

Çin üniversitelerinin çoğu - devlet üniversitesi veya özel üniversite - bir başvuru ücreti talep eder. Bu ücret genellikle, üniversiteye bağlı olarak 45£ ila 85£ arasında değişir. Çin üniversitelerine başvuru sürecinin nasıl işlediğini öğrenmek için bu yazımızı inceleyin.

 

Sağlık Muayenesi Ücretleri

 

Çin’de 6 ayın üzerinde öğrenim görecek öğrencilerin, öğrenci vizesine başvuru yapmadan önce sağlık muayenesi olmaları gerekir. Bu muayeneler genellikle bulunduğunuz ülkede yapılır ve 70£ civarında tutar.

 

Vize Ücretleri

 

Çin’de öğrenim görmek için vize almanız gerekir. Bu vizeyi almak için ne yapmanız, ne ödemeniz gerektiği konusunda daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

 

Öğrenim Harcı

 

Çin’de öğrenim masrafları her üniversitede farklıdır. Tam olarak ödemeniz gereken rakamı öğrenmek için seçtiğiniz program ile irtibata geçin!

 

Çin’de öğrenim harçları lisans öğrencileri için genellikle yıllık 1.100£ ila 4.500£ arasındadır - yüksek lisans ve doktora öğrenciler için ise bu rakam 1.500£ - 5.300£ arasında değişir. Edebiyat alanındaki derece programlarının ücreti nispeten daha düşükken, fen ve mühendislik programlarının ücretleri daha yüksektir. Ayrıca Çin’de özel okulların öğrenim harçları devlet okullarına göre daha yüksektir. Çin'de faydalanabileceğiniz burs seçeneklerini buradan öğrenin.

 

Ek Masraflar

 

Çin’de konaklama ve yaşam giderleri masraflarınızın büyük bir kısmını oluşturur ancak Pekin ve Guangzhou gibi şehirlerde yaşamak New York ve Londra’ya göre daha az maliyetlidir. Çin’de öğrenci konaklama seçenekleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için tıklayın.

 

Ulaşım masrafları da yine üniversitenize ne kadar yakın bir yer tercih ettiğinize bağlı olarak artabilir.

 

Herhangi bir sorunuz varsa, daima üniversitenizin uluslararası ofisi ile irtibata geçebilir ve kafanızdaki soru işaretlerini giderebilirsiniz. Onlar sizin durumunuzu anlayacaklar ve kendi politikaları hakkında size en doğru bilgiyi vereceklerdir.

 

Faydalı Linkler

 

Çin’deki burslar hakkında bilgi edinmek için tıklayın

Çin'deki üniversitelerin tümünü buradan görüntüleyin.