Temel bilgiler
Hollanda: Eğitim Lokasyonları - Okunması gerekenler

Hollanda'da Üniversite Eğitimi

Amsterdam Eğitimi
4649

 

Birçok kültürü içerisinde barındıran Hollanda; geleneksel konukseverliği, eşsiz kültürü, modern ve güvenli ortamıyla en gelişmiş ve en varlıklı ülkeler arasında yer almaktadır.

 

Birçok kişinin İngilizce konuştuğu Hollanda, üniversite eğitimi için diğer Avrupa ülkelerine nazaran daha ekonomik olması açısından iyi bir seçenek olabilir.

 

Hollanda’da üniversite eğitimini iki ana gruba ayırabiliriz: ‘Araştırma Üniversiteleri’ ve ‘Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri’.

 

Araştırma Üniversiteleri, bağımsız akademik çalışmaya ve araştırmaya önem verir. Buna rağmen çoğu program belirli bir mesleğe yönelmiştir ve mezunlar çoğunlukla üniversite dışında kariyer yapmaktadırlar.

 

Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri ise öğrencilere staj olanaklarıyla iş deneyimi kazanmalarına yardımcı olmaya yöneliktir. Bütün Araştırma Üniversiteleri ve Uygulamalı Bilimler Üniversiteleri lisans ve yüksek lisans derecesi programlarını sunar. Doktora (PhD) dereceleri dört yıl sürer ve sadece Araştırma Üniversiteleri tarafından sunulur.

 

Hollanda, aynı zamanda uluslararası öğrenciler için geliştirilmiş ileri düzey programlar da sunar. 1376’sı tamamen İngilizce olmakla birlikte toplamda 1390’dan fazla Uluslararası Eğitim Programı sunulmaktadır. Bu sayede Hollanda, uluslararası eğitim kategorisinde Avrupa’da ilk sırada yer almaktadır.Hollada'daki en iyi üniversiteler için.

 

Hollanda’da üniversite eğitim ücretleri diğer ülkelere göre daha ekonomiktir. Hollanda’da üniversite lisans eğitim ücretleri; 5.000 – 9.000 Euro, üniversite yüksek lisans eğitim ücretleri ise 10.000 – 15.000 Euro arasında değişmektedir. Üniversitelere giriş için sizden TOEFL, IELTS, GMAT, GRE veya SAT skoru da istenebilir.

Bölüm ara

Hollanda
Lisans
YAZAR HAKKINDA

Amsterdam Eğitimi

Okunması gerekenler