Temel bilgiler
Hollanda: Bölüm Rehberleri - Okunması gerekenler

Program Türleri

1197

Tüm Hollanda yüksek eğitim kurumları birlikte toplam 1560 gibi büyük bir miktarda uluslararası eğitim programı sunar ve bunların %98'den fazlası tamamen İngilizce olarak öğretilir.

Derece türleri

Lisans seviyesi eğitimin tamamlanması sonucu bakalorya derecesi elde edilir ve lisansüstü kısmını da tamamladığınızda yüksek lisans derecesine sahip olursunuz.

Uygulamalı bilimler ve araştırma üniversiteleri hem bakalorya hem de yüksek lisans derecesi vermektedir. IE kurumları yüksek lisans derece programları verip bakalorya derecesi vermezler.

Bakalorya derecesi

Bir araştırma üniversitesinde bakalorya derecesi (BA/BSc) için eğitim almak üç yıl sürelidir ve 180 kredi alırsınız. Hollanda'daki uygulamalı bilimler üniversitelerinden birinde alacağınız bakalorya eğitimi ise ek bir yıl daha gerektirir ve 240 kredi alırsınız.

Yüksek Lisans derecesi

Araştırma ağırlıklı yüksek lisans derecesi (MA/MSc) bir ila üç yıl arası uzunlukta bir eğitim gerektirir ve 60-180 kredi alırsınız. Uygulamalı sanatlar ve bilimler alanında yüksek lisans derecesi 60-120 kredi değerindedir.

PhD - Doktora

PhD programları sadece araştırma üniversiteleri tarafından verilmektedir.

Derece ücretleri ne kadar?

Hollanda hükümeti, yüksek eğitimi dünyanın her yanından öğrenciler ve profesyoneller için mümkün olduğunca ulaşılabilir kılmaya çalışmıştır. Bir Hollanda yüksek eğitim kurumunda derece programları için harç ücretleri AB öğrencileri için €1,672'den başlar. AB dışından gelen öğrenciler için harç ücretleri genellikle daha yüksektir. Kurumların kendileriyle teyit etmekte fayda vardır ancak Hollanda'da harç ücretleri genellikle dünyanın diğer ülkelerine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır.

Bölüm ara

Hollanda
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Okunması gerekenler