Temel bilgiler
Singapur: Eğitim Lokasyonları - Okunması gerekenler

Singapur'da Görülmesi Gereken İlk Beş Yer

1841

İşte Singapur’da görülmesi gereken ilk beş yerin listesi.

 

Little India

 

 

Little India Singapur’da görülmesi gereken yerler arasında kesinlikle en renkli ve ilginçlerinden biri. Emsallerinden biraz daha temiz ve daha organize olmasının yanı sıra Singapur’un kültürel karışımını deneyim etmek için harika bir yerdir. Altın renkli bilezik ve baharat satan birçok tezgah vardır ve kapılardan tütsü kokuları yayılır. Burada çok sayıda Hintli yaşar ve keşfedilebilecek birçok ilginç tapınak vardır. Buranın havasını koklamanın yanı sıra yapılacak şeylerin başında Hint yemeklerinin tadına bakmak gelir. Yerel ailece işletilen restoranlardan birinde ya da tezgahlarda uygun fiyatlı harika yiyecekler tadabilirsiniz (geleneksel yeme yöntemi olan elle yiyerek!)

 

Chinatown

 

 

Chinatown keşfedilmesi gereken müthiş bir yerdir. Sokaklarda dolaşıp, incik boncuk satan, restore edilmiş bir sürü garip ev-dükkana göz atabilir ya da akşam Pagoda ve Smith Caddelerinin parlayan ışıklarını ve Çin fenerlerini görebilirsiniz. Chinatown, Ocak ve Şubat aylarında, Çin Yeni Yılı döneminde en renkli halini alır. Bu dönemde sokaklar kutlama dekorlarıyla bezenir, sokak pazarları insan dolar ve geleneksel arslan danslarının davul sesleri geceye karışır. Smith Caddesi ve Maxwell Merkezi ucuz et yemek için cazip yerlerdir – elbette Çin yemeği olarak!

 

Singapur Riverside

 

 

Gökdelenlerin arasında yer bulmaya çalışan Singapur’un tarihi yerlerinin çoğu ve hükümet binası, şehrin koloniye ait kesimindeki nehir kenarındadır. Efsanevi (ve pahalı!) Raffles Oteli buradadır. Insanlar buraya meşhur Singapur Sling Kokteylleri için gelir. Ayrıca Raffles heykelini de görebilirsiniz. Burası Singapur’un kurucusu Stamford Raffles’ın olduğu yerdir. Birkaç ilginç müze ve marketin yanı sıra, sokaklarda dolaşıp buranın atmosferini yaşayın ve tabii gece Boat ve Clarke Quay’deki birçok bar ve restoranın ses ve ışıklarla bezenen nehir kenarında yürüyüş yapın.

 

Orchard Caddesi

 

 

Alışveriş yapmak Singapur’da bir yaşam biçimi olduğundan yeşil Orchard Caddesini keşfetmek her yerli ve ziyaretçi için olmazsa olmazdır. Yol kenarında dizili olan büyük ağaçlar kızgın tropik güneşe karşın ufak bir gölge oluşturur. Ancak klimalı alışveriş merkezleri buradaki temel faaliyetler arasındadır. Pahalı ürünleri alamasanız da bu devasa merkezlerin çılgınlığını deneyim etmek için içeri göz atmakta fayda var.

 

Singapur Hayvanat Bahçesi ve Gece Safarisi

 

 

Singapur Hayvanat Bahçesi dünyanın en iyilerinden biri olarak görülür. Animal Planet’in burayı bazı belgeselleri için kullandığı bilinmektedir çünkü buradaki hayvanların büyük ve doğal ortamlarda tutulması hayvanat bahçesini yeşil ve ferah kılar. Geceleyin hayvanat bahçesi halka açıktır ve rehberli turlar ziyaretçileri merkezdeki yaya gidelemeyen bazı istasyonlara götürür. Zürafaa, uçan sincap, arslan, leopar ve kaplanları görmeyi unutmayın!  

Bölüm ara

Singapur
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Okunması gerekenler