Temel bilgiler
Singapur: Eğitim Lokasyonları - Okunması gerekenler

Neden Singapur'da Eğitim?

share image

Singapur; uluslararası eğitim dünyasında son yıllarda kozmopolit yapısı ve teknolojideki üstünlükleri öne çıkan ülkelerden biridir. Singapur özellikle öğrenciler ve çalışanlar için tam bir network şehri, ülkede bir çok milletten insan ticaret, eğitim ve kültürel ilişki temelinde sürekli bir iletişim halinde. Neden Singapur’da Eğitim Görmelisiniz? sorusunun cevabı yazımızda!

 

Mezuniyet Sonrası Fırsatlar

 

Singapur; güçlü ekonomisi ile 4 Asya Kaplanı ülkeden biri! Singapur limanı elektronik, teknoloji, hammadde ve finans ticareti kapasitesi ile dünyanın en yoğun ticaret noktalarından biri ve yoğun ekonomik faaliyetler dış ticaret hacminin düzenli büyümesini de sağlıyor. Singapur yaşam standartları Asya’nın en iyisi durumunda ve dünya sıralamasında da hayat standartlarının yüksekliği konusunda 25.sırada!

 

Gelişmekte olan medya sektörü, güçlü uluslararası ticari ilişkiler ve elektronik ürünler konusunda yoğun üretim işsizlik oranını 2015 yılında %2.20’ye kadar düşürmüştür. Büyüyen sektörler, artan dış ticaret ve düşük işsizlik oranları Singapur’da istihdam konusunda nitelikli üniversite mezunu talebi oluşturmaktadır. Üniversite eğitiminiz sırasında üniversiteniz staj yapmanız konusunda sizi teşvik ediyor ve gerekli bağlantıları kurarak sizi iş dünyasına adapte ediyor. Singapur’da üniversite eğitimi almayı düşünüyorsanız mezuniyetiniz sonrası sizi parlak bir kariyerin beklediğini söyleyebiliriz. Singapur'da kariyer edinmeniz için hazırladığımız rehbere göz atın.

 

Yemek Çeşitliliği

 

Yurt dışı eğitimde gittiğiniz ülkenin yemek çeşitliliği öğrenciler için önemli! Singapur size yemek konusunda çeşitlilik ve bir çok alternatif sunuyor. Singapur’da gittiğiniz bir çok mekanda “ Daha önce bu yemeği tattınız mı? ” sorusu ile karşılaşmanız mümkün. Yemek hayatın bir parçası olduğundan tüm din ve kültürlerin yemek tarzlarına yönelik birçok restoran mevcut. Singapur mutfağında temizlik ve hijyen kriterleri çok önemli bir yer tutuyor. Bu doğrultuda bir çok restoranda yemekler müşterilerin görebileceği yerlerde pişiriliyor ve servis ediliyor. Singapur’da üniversite eğitiminiz boyunca yemek konusunda sıkıntı çekmeyeceğinizi söylesek yanlış olmaz. Singapur yemek kültürü hakkında daha detaylı bilgiyi buradan öğrenebilirsiniz.

 

Kültürel Çeşitlilik

 

Yemek konusunda çeşitliliğin en öneli kaynağı Singapur’da var olan kültürel çeşitlilik. Ülkenin 1/3 iş gücü yabancılardan oluşuyor ve şehirlerin bel kemiği başka ülkelerden gelen insanlar. Doğu ve batı medeniyetlerinin bir potada eriyerek uluslararası bir üst kimlik oluşturduğu Singapur’da dünyanın en büyük şirketlerinin ofisleri faaliyet vermektedir. Shell Eastern Trading, BP ve Wilmar International gibi büyük şirketler ofislerinde birçok milletten uzmanı bir araya getirmiş bulunuyor. Ülkede yaşayanların %75’i İngilizce dilini anlıyor, bu nedenle iletişimde sıkıntı çekmeniz düşük bir olasılık. Ülkede farklı milletlerin kümelendiği bölgeler mevcut, örnek vermek gerekirse Singapur’un ticaret merkezlerinden biri olan “ Chinatown” hediyelik eşya ve alışveriş için çok tercih edilen bir bölge.

 

Singapur'da eğitim sistemi hakkında daha fazla bilgi edinin

 

Yenilikçilik ve Ar-Ge Çalışmaları

 

Singapur; teknolojik gelişmelerin ve bilgi işlem dünyasının merkezlerinden biri. Özellikle bilgisayar mühendisliği ve yazılım konusunda inovatif çalışmalar ve Ar-Ge çok yaygın. Elektronik aletlerde kullanılan hard-disklerin dünya çapında %40’ının Singapur’da üretildiğini söylersek Singapur’un teknolojide önemini daha iyi kavramış oluruz. Usb Bellek Çubuğu, Match.Com, kapsül şeklinde mini speaker gibi buluşlar Singapur’dan çıktı ve teknoloji sektörü Gayri Safi Milli Hasıla’nın %5.2’sini oluşturmaktadır. INSEAD Global Innovation Index raporuna göre Singapur 2013 yılında İnovatif Ülkeler arasında 8.sırada bulunmaktadır. Nangyang Technological University, Times tarafından hazırlanan ve son 50 yılda kurulan üniversiteleri kapsayan listede 8.sırada kendine yer bulmuştur. Ülkenin en önde gelen üniversitesi olan National University of Singapore (NUS) ileri teknoloji araştırma merkezlerinde kuantum teknolojisi, kanser ve mechanobiyoloji konusunda inovatif çalışmalar yürütmektedir. Singapur’da teknik bir bölüm okumanız halinde inovasyon ve Ar-Ge yoğun öğretim yılları geçireceğinize emin olabilirsiniz.

 

Singapur'daki üniversitelerin tümünü buradan görüntüleyin