Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Üniversiteye Başvuru

İngiltere'de Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 10 Dil Okulu

İngiltere'de Dil Eğitimi Alabileceğiniz En İyi 10 Dil Okulu

İngilizce öğrenmenin önemi günden güne artarken, öğrencilerin yurtdışında eğitim ve yaşam konusundaki ilgisi de giderek artmaktadır. Yurtdışında dil öğrenmek denilince akla ilk gelen ülke İngiltere olmaktadır. İngilizce eğitiminde birçok ülkeye göre önde gelen İngiltere, dil okulları ile adından oldukça söz ettirmektedir. Biz de sizler için İngiltere'de eğitim veren en popüler dil okullarını hazırladık. 

 

1- Kaplan International


Amerika'da doğan Kaplan International dil okulları, dünyanın 7 farklı ülkesinde birçok merkezde İngilizce eğitim vermeye devam etmektedir. Londra, Bath, Bournemouth, Cambridge, Edinburgh, Liverpool, Manchester, Oxford, Torquay şubeleri ile sadece İngiltere’de en az 10 merkezi bulunmaktadır. Ücretsiz çalışma kulüpleri sunan Kaplan dil okulu, kendi eğitim materyalleri ile kaliteli İngilizce öğreniminde fark yaratmaktadır. Genel, yoğun, iş ve sınav hazırlık İngilizce programları ile çeşitli kurs seçenekleri vardır.

 

2- EC English


Malta kökenli olan EC English, kısa sürede büyüyerek uluslararası alanda adından oldukça söz ettirmiş bir dil okuludur. Star Awards tarafından 3 yıldır en iyi zincir dil okulu seçilmiştir. İngiltere’de en az 7 şubesi bulunan EC dil okulları, İngilizce eğitiminde önemli rol oynamaktadır. Birbirinden güzel dil okulları arasında, sadece 30 yaş ve üstüne hizmet veren bir okulu da bulunmaktadır. Bu bakımdan 30 yaş ve üzeri İngilizce eğitim almak isteyenlere en uygun seçenektir. British Council ve English UK onaylı bu dil okulunda profesyonel öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir. Geniş aktivite olanakları sayesinde okuldaki eğitimi dışarıdaki hayatla bağdaştırarak kısa sürede İngilizceyi öğrenmek mümkün olacaktır.

 

3- Kings Colleges


Uluslararası çapta lider dil okulları arasında gelen Kings Colleges, 1957 yılında İngiltere’de kurulmuştur. İngiltere ve Amerika’da toplam 10 şubesi bulunmaktadır. Kings Education, üniversite hazırlık programları, İngilizce dil eğitimi ve çeşitli yaz okulu programları sunmaktadır. Eğitmen kadrosu akademik anlamda geniş bir donanıma sahiptir. Bu anlamda Kings Education, İngiltere’de lisans eğitimi öncesi iyi bir hazırlık programı sunmaktadır. Genç yaştan itibaren bir öğrencinin eğitim alabileceği ve geleceğe daha sıkı hazırlanabileceği en iyi İngiltere dil okullarından biridir.

 

4- St Giles


1955 yılında Londra’da kurulmuştur. Amerika, Kanada ve İngiltere’de İngilizce eğitim vermeye devam eden St Giles, 60 yıllık tecrübesiyle dünyanın en prestijli ve en büyük dil okullarından biridir. İhtiyacınıza, bütçenize ve yaşınıza göre esneklik gösteren dil eğitimi programları ile İngiltere’deki 5 merkezinde İngilizce eğitim verilmektedir. Bir dönem dünyanın en iyi zincir dil okulları arasında yer alan St Giles, günümüzde British Council ve California Eğitim departmanı gibi birçok kurum tarafından akredite edilmiştir.

 

5- Stafford House


İngilizce dil öğrenimi konusunda uzman bir diğer dil okulu Stafford House, 1952 yılında kurulmuştur. İhtiyaçlarınıza yönelik dil eğitimi programları bulabileceğiniz ve en iyi üniversitelere yerleşmenizi sağlayabilecek prestijli dil okullarından biridir. Güçlü akademik yönetimi ve yapılandırılmış müfredatı ile İngilizce öğrenmek isteyenlere uygun çeşitli programlar sunmaktadır. Stafford House İngiltere dil okulları arasında Londra, Brighton, Canterbury ve Cambridge merkezleri vardır.

 

6- London School of English


1912 yılından bu yana dil eğitimi veren London School of English (LSE), İngiltere’nin en kaliteli dil okullarından biridir. İngilizce eğitim konusunda öğrencileriyle bireysel olarak ilgilenen dil okulu, üstüne kolay kolay toz kondurmamaktadır. Londra’daki iki şubesiyle bir öğrencinin ihtiyacı olabilecek hemen her şeye sahiptir. Genel, hukuk, akademik, TELF kursu vb. çeşitli eğitim programları sunan LSE, İş İngilizcesi ile öne çıkmaktadır.

 

7- Frances King


1973 yılında kurulmuş olan Frances King, geniş alanda İngilizce eğitim veren dil okullarından biridir. 45 yılı deviren deneyimi ile Londra’nın ileri gelen okulları arasında yer alır. Her sene 60’dan fazla ülkeden 2500’ün üzerinde öğrenciye İngilizce eğitim vermektedir. Butik dil okulu olmasına rağmen kaliteli eğitim veren dil okullarından biridir. Londra’daki merkezi geleneksel bir binada eğitim sunmaktadır. Bu bina yakın zamanda dekore edilmiş ve içerisi son derece moderndir.

 

8- Regent


İngiltere dil okulları arasında en hızlı ve verimli şekilde İngilizce geliştirilebilecek okullardan biridir. İskoçya ve İngiltere’de eğitime devam eden Regent dil okulları, bulundukları şehirlerin merkezinde konumlanmıştır. İngiltere’deki okulları Londra, Cambridge, Oxford, Brighton ve Bournemouth’ta yer almaktadır. Etkili yöntemleri ve profesyonel eğitmenleriyle kapsamlı bir eğitim alabileceğiniz dil okuludur. Sağlık alanında İngilizce eğitim almak isteyenler için Brighton şubesinde özelleştirilmiş çeşitli tıbbi İngilizce programları mevcuttur.

 

9- Bell


Yalnızca İngiltere’de dil eğitimi veren Bell dil okulları, tüm yıl boyunca yaklaşık 120 ülkeden gelen öğrenciye eğitim vermektedir. Londra ve Cambridge merkezleri başta olmak üzere, diğer beş şubesiyle birlikte İngiltere’de kaliteli eğitim sunan öncü okullardan biridir. Bell, akademik eğitim anlamında ve İngiltere üniversitelerine geçiş anlamında öğrencilerin en çok tercih ettiği dil okullarının başında gelmektedir. İngilizceyi en iyi şekilde öğretmek kaydıyla Cambridge Üniversitesi’nde görev yapan profesyonel eğitmenler tarafından eğitim verilmektedir.

 

10- Oxford International


1991 yılında kurulan Oxford International dil okulları, İngiltere, Amerika ve Kanada’da eğitim vermektedir. İngiltere içerisinde Londra merkez, Greenwich, Oxford ve Brighton’da merkezleri vardır. Sıcakkanlı ve deneyimli öğretmenleriyle İngilizce öğrenmeyi oldukça kalıcı hale getirmeyi planlayan bir okuldur. Eğitmenler, öğrencilerin eğitimi boyunca rehberlik etmekte ve bolca İngilizce pratik yaptıklarından emin olmaktadır. İngiltere dil okulları arasında en ekonomik fiyatlara sahip okullardan biridir.

 

Kaynak: Edumag

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al

Okunması gerekenler

article Img

İngiltere’de Bir Yüksek Lisans Programına Nasıl Başvurulur?

İngiltere, günümüzde 500,000’den fazla uluslararası öğrenciyle Amerika’dan sonra dünyanın en popüler eğitim destinasyonudur. Kültürel zenginliği, küresel çapta kabul görmüş ve saygın akademik yeterlilik kazanma fırsatı, prestijli eğitim kurumları ve dünya standartlarında araştırma olanakları ile ünlü olan ülke; Londra , Manchester, Birmingham, Glasgow gibi kozmopolit öğrenci şehirleri, eşsiz tarihi ve mimarisi ile göz doldurur. Gelin güçlü ekonomisi ve köklü

12.1K
article Img

İngiltere'de Yüksek Lisans

İngiltere, QS dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında Oxford ve Cambridge başta olmak üzere, 4 üniversite ile ilk 10’da yer alır. Sunduğu uluslararası kalitede eğitim sistemi, birbirinden modern ve donanımlı program seçenekleri, öğrencilere sağladığı kampüs ve  kariyer imkanları ile uluslararası eğitim almak isteyenlerin tercih ettikleri ilk ülkelerden biri durumundadır. Dünyaca ünlü bilim adamlarından, sinemanın en iyi aktör ve aktrislerine; yemek

11.1K
article Img

İngiltere'de Eğitim Alabileceğiniz En İyi Okullar

İngiltere, günümüzde akademik mükemmelliği ve kaliteli programları ile tartışmasız dünyanın en iyi eğitim rotalarından biridir. Her yıl, bir milyonun üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapması sadece Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversiteleri ile sınırlı değildir. İngiltere’de üniversite okumak ve yaşamaya karar verdiyseniz öncelikle dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya, saygınlık ve tanınırlılığa, daha yüksek

2.5K
article Img

Complete University Guide 2024: En İyi İngiltere Üniversiteleri

Yurtdışı eğitim için doğru üniversiteyi seçmek bir öğrencinin verebileceği en zor kararlardan biri olabilir. Bu aşamada dünyanın en iyi üniversiteleri ve okullarının olduğu Birleşik Krallık'ta eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için Complete University Guide Lig Tabloları ilk kontrol etmeniz gereken sıralamalardan biri olmalıdır. 2024 yılı en iyi İngiltere üniversiteleri listesi henüz yayınlandı ve yurtdışın eğitim yolculuğunuz boyunca size rehberlik

465