Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Essentials - Okunması gerekenler

İngiltere'de Gezilecek 5 Yer

ingilterede gezilecek yerler
1842

Birleşik Krallıkta her şehrin, kasabanın ve köyün kendine özgü bir çekiciliği vardır; ancak buraya gelmişken kesinlikle gitmeniz gereken birkaç yer öne çıkar.

 

Londra

Başkent Londra en hareketli, heyecanlı ve kültürel anlamda çeşitlilik içeren bölgelerdendir. Kraliçenin evini yani Buckingham Sarayını ziyaret edebilir, etrafındaki sevimli parklarda vakit geçirebilirsiniz. Londra metrosunu kullanabilir veya yürüyerek gezmeyi tercih edebilirsiniz; ya da ulaşımda eğlenceli yöntemlerden biri olarak bisikletle şehri turlayabilir ve bunun için Londra'da son derece popüler olan bisiklet kiralama noktalarından birine gidebilirsiniz. Size şehri gezdirmek için bekleyen birçok otobüs ve yürüyüş turları ile gerçekten Londra'nın keyfine varacaksınız.

 

York

İngiltere'nin en çekici ve tarihi şehirlerinden biri olan York Minster Katedrali'ne ve Coppergate Viking Gezgin Merkezine ev sahipliği yapar. Şehir surlarının arasında gezerken kültürü ve gerçek bir İngiliz gününü yaşayabilirsiniz. Öğleden sonranızı Betty'nin Çay Odasında geçirmeyi ve leziz bir İngiliz çayının yanında şahane kekler tatmayı neden istemeyesiniz?

 

Oxford

Güzel Oxford şehri Londra'dan yalnızca bir saat uzaklıktadır ve İngilizcenin hüküm sürdüğü dünyadaki en eski üniversite olan Oxford Üniversitesini barındırmaktadır. Burada Oxford'un kolejlerini görebilir ve pek çok dükkanı gezebilirsiniz. Christ Church Katedrali de görülmeye değer yerlerden biridir ve bunun yanı sıra şehirde birçok doğal kaynak ve yürüyüş alanı bulunmaktadır.

 

İskoçya

İskoçya'nın tadına varmak için başkent Edinburgh'a gitmeli ve muhteşem Edinburgh Kalesinin manzarasına tanık olmalısınız. Eğer komedyenlerin, tiyatrocuların veya dansçıların performanslarını izlemekten hoşlanıyorsanız Edinburgh Fringe Festivali tam da size göre. Her ağustosun üç haftası boyunca süren festival dünyanın en büyük sanat festivali olma özelliği taşıyor. Burada herkesin istediklerine uygun bir gösteri bulmak mümkün. Edinburgh aynı zamanda birçok mağazaya ve şahane bir gece hayatının yanında İskoçya'daki beş ulusal galeriye de sahip.

 

Liverpool

Avrupa kültür başkentlerinden biri seçilen Liverpool the Beatles'ın ve birçok başka ünlü müzisyenin anavatanı. Zengin bir mimari tarihe ve Dünya Mirasları listesine giren alanlara sahip olan Liverpool aynı zamanda spordaki başarısıyla da anılır. Büyük Ulusal Lig her sene burada yer alır.

 

Birleşik Krallık yapılmaya ve görülmeye değer pek çok şeyle donatılmış durumda; ve bir uluslararası öğrenci olarak siz de bunların keyfine varma ve ülkeyi oluşturan güzelliklere tanık olma şansına sahipsiniz.

Bölüm ara

Birleşik Krallık
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

ingilterede gezilecek yerler

digital marketer for Hotcourses Turkey