Yeni Zelanda ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Yeni Zelanda ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 04 MAYIS 2021

  Education New Zealand, ülkenin uluslararası eğitim sektörü için uzun vadeli bir strateji oluşturan planların ana hatlarını çizmiştir. 51.6 milyon NZD yatırımı içeren on yıllık plan, uluslararası öğrencilerin Covid-19 salgını nedeniyle karşılaştıkları zorlukları ve bunların ülke kültürü için önemini kabul ediyor. Yaklaşık bir yıl önce sınırların kapatılmasından bu yana ilk kez bu ay içinde ülkeye 300 uluslararası öğrencinin gelmesi bekleniyor.

  YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA
 • 13 TEMMUZ 2021

  Yeni Zelanda hükümeti, uluslararası öğrencilerin dönüşü için sınırların yeniden açılmasını taahhüt etmiyor. Bazı uluslararası öğrenciler ülkeye giriyor olsa da, hükümet sınırların 2021 için büyük ölçüde kapalı kalmasını bekliyor ve 2022 ile ilgili herhangi bir söz vermiyorlar.

  YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA ÜNIVERSITELERI
 • 12 NISAN 2021

  Yeni Zelanda hükümeti öğrenci vizelerinin işlenmesini durdurduğunu açıkladı. Bu politikanın, şu anda yürürlükte olan sınır kapatması gözden geçirilinceye kadar devam etmesi muhtemeldir. Hükümet daha önce bazı öğrenciler için istisnalar yapmış ve geri dönmelerine izin vermişti.

  ÖĞRENCI VIZESI YENI ZELANDA ÖĞRENCI VIZESI YENI ZELANDA
 • 18 ŞUBAT 2021

  Yeni Zelanda'da okuyan önemli sayıda uluslararası öğrenci, öğrenci vizelerinin kısa süre içinde sona ermesi olasılığıyla karşı karşıyadır. Yüksek öğretim sektörü, sonuç olarak uluslararası öğrenci sayısının önemli ölçüde düşeceğini tahmin ediyor ve öğrencilerin %40'ından biraz fazlasının yenilenmesi bekleniyor. Bu da normal sayı olan 100.000'e kıyasla yaklaşık 35.000 öğrenciye denk geliyor.

  COVID-19 YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA ÖĞRENCI VIZESI
 • 14 ŞUBAT 2021

  Yeni Zelanda'daki üniversiteler, Şubat ayından itibaren öğrencileri tekrar karşılamaya hazırlanıyor, ancak beklenti, yaklaşık 10.000 olarak tahmin edilen uluslararası öğrenci sayısının önceki akademik yılların yarısı olacak olmasıdır. Ülke, 2021'in büyük bölümünde sınır kontrollerinin uygulanmasını bekliyor.

  YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA ÜNIVERSITELERI YENI ZELANDA
 • 14 ŞUBAT 2021

  En son QS yüksek öğrenim anketine katılanların yaklaşık %45'i, uluslararası öğrenciler için 2021 akademik yılı hakkında oldukça iyimser hissettiklerini belirtti. Vize başvuru süreçlerinin iyileştirilmesi ve güvenli seyahat koridorlarının oluşturulması gerekliliği dile getirilen noktalardan bazıları.

  YURTDIŞI EĞITIM QS QS ANKETI