Yeni Zelanda ile ilgili uluslararası öğrenci haberleri

Yeni Zelanda ile ilgili en son haberler, potansiyel ve mevcut uluslararası öğrenciler için ipuçları ile eğitim yolculuğunuzda sizi bilgilendirir.

Güncel Haberler

lupdribble SON GÜNCELLEMELER

 • 18 ŞUBAT 2021

  Yeni Zelanda'da okuyan önemli sayıda uluslararası öğrenci, öğrenci vizelerinin kısa süre içinde sona ermesi olasılığıyla karşı karşıyadır. Yüksek öğretim sektörü, sonuç olarak uluslararası öğrenci sayısının önemli ölçüde düşeceğini tahmin ediyor ve öğrencilerin %40'ından biraz fazlasının yenilenmesi bekleniyor. Bu da normal sayı olan 100.000'e kıyasla yaklaşık 35.000 öğrenciye denk geliyor.

  COVID-19 YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA ÖĞRENCI VIZESI
 • 14 ŞUBAT 2021

  Yeni Zelanda'daki üniversiteler, Şubat ayından itibaren öğrencileri tekrar karşılamaya hazırlanıyor, ancak beklenti, yaklaşık 10.000 olarak tahmin edilen uluslararası öğrenci sayısının önceki akademik yılların yarısı olacak olmasıdır. Ülke, 2021'in büyük bölümünde sınır kontrollerinin uygulanmasını bekliyor.

  YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA ÜNIVERSITELERI YENI ZELANDA
 • 14 ŞUBAT 2021

  En son QS yüksek öğrenim anketine katılanların yaklaşık %45'i, uluslararası öğrenciler için 2021 akademik yılı hakkında oldukça iyimser hissettiklerini belirtti. Vize başvuru süreçlerinin iyileştirilmesi ve güvenli seyahat koridorlarının oluşturulması gerekliliği dile getirilen noktalardan bazıları.

  YURTDIŞI EĞITIM QS QS ANKETI
 • 14 ŞUBAT 2021

  Yeni Zelanda hükümeti, Nisan 2021'den itibaren 1,000 uluslararası öğrencinin ülkeye geri dönmesine izin verme planlarını duyurdu. Bu, hükümetin uluslararası yüksek öğretim sektörünü canlandırma stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

  COVID-19 YENI ZELANDA'DA EĞITIM YENI ZELANDA
 • 25 ARALIK 2020

  Bir TOEFL IBT ev sürümü, Covid-19 salgınının neden olduğu yüz yüze test kesintilerine çözüm olarak değerlendirme sağlayıcısı ETS tarafından tanıtıldı. Bu ürün artık değerlendirmelere evden erişmeyi tercih eden öğrenciler için kalıcı olarak mevcut olacak.

  TOEFL TOEFL SINAVI TOEFL IBT
 • 24 ARALIK 2020

  Uluslararası seyahatleri teşvik etmek için dijital sağlık pasaportları için denemeler şu anda devam etmektedir. Bu yeni sistem, bir yolcunun Covid durumunu gösterecek ve sonuçta varış yerlerine inerken karantina altına almak zorunda kalan insan sayısını azaltacaktır.

  COVID YURT DIŞI EĞITIM STUDY ABROAD