Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Öğrenciler İçin 40 Eğitici ve Faydalı Web Sitesi

Öğrencilik hayatını, ilk günden itibaren biraz daha kolaylaştırmaya yardımcı olacak eğitici siteler ve online eğitim platformları olduğunu biliyor musun? Senin için 40 eğitici web sitesine rehberimizde yer verdik.

Öğrenciler İçin 40 Eğitici ve Faydalı Web Sitesi

Eğitim söz konusu olduğunda, teknoloji büyük bir dikkat dağıtıcı olarak görülebilir, ancak doğru şekilde kullanılırsa en büyük yardımcınız olacaktır. Pek çok insan, günümüzde üniversitede okumanın ve öğrenci olmanın, ihtiyaç duydukları her bilginin parmaklarının ucunda olması ve birkaç dakika içerisinde tüm akademik bilgilere hızlıca ulaşabilmeleri açısından daha kolay olduğunu düşünüyor olabilir. Ancak müfredatlar, her zamankinden daha zor ve bu  da öğrencilerin motivasyonlarını ve üretkenliklerini arttırmak için farklı yollar bulmalarını gerektiriyor. 

 

Yazımızda, öğrenciler için eğitim aldıkları bölümler, gelecekteki meslekleri, geliştirmek istedikleri yabancı diller, dersler ve daha fazlası için faydalanabilecekleri 40 eğitici web sitesi rehberi hazırladık. Keyifli okumalar!

 

1. Student Rate

 

Bir üniversite öğrencisi olarak bütçe planlama en zor olanlardan biridir. Student Rate, tam da bu konuda öğrencilere ders kitaplarından teknolojik araçlara, seyahat biletlerinden ev eşyalarına kadar harika indirimler bulabileceğiniz fırsatlarla dolu bir sitedir. Yurtdışında Okumak İsteyenler İçin Bütçe Önerileri yazımıza göz atın.

 

2. Ninja Essays 

 

Ninja Essays, eğitici siteler arasında akademik ödev, essay, makale yazmak gibi konularda öğrenciler için yardımcı bir platformdur. 400’den fazla yazara sahip olan Ninja Essays, eğitim aldığınız ya da yazılmasını istediğiniz konu ne olursa olsun alanında uzman kişilerden oluşan bir sitedir.  

 

3. docsity 

 

Bir milyondan fazla kullanıcıya sahip docsity, sınavlara daha kolay hazırlanmanıza ve bilgi kartlarına ulaşmanıza yardımcı ders çalışma siteleri arasındadır. Aynı zamanda öğrenciler için iş ve stajlar hakkında güncel haberlerde yer alır. Yurtdışında Eğitim Alacağınız Ülkelere Göre Gireceğiniz Sınavlar hangileri?

 

4. Sleepopolis

 

Sleepopolis, belirli bir saatte kalkmanız gerekiyorsa yatmak için en iyi zamanları size gösteriyor. Öğrenci yaşamında çok faydalı bir araç olduğu kesin. Zira sabahları kalkamıyorsanız yardımcı olacaktır. Uyku hesap makinesini kullanarak, ne zaman uyanmak istediğinizi kolayca söyleyebilir ve size uykuya dalmak için çeşitli zamanlar ve kaç uyku döngüsü elde edeceğinizi gösterecektir.

 

5. IDP Turkey

 

Yurtdışı eğitim almak istiyorsanız IDP Turkey, öğrencileri dünyanın en iyi üniversiteleri ve destinasyonları ile buluşturuyor. IDP Turkey danışmanlarından üniversiteler, giriş koşulları, başvurular ve daha fazlasını ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. 

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

 

6. Brainly 

 

Ücretsiz siteler arasında sınavlar için çok çalışmanız gerektiğinde Brainly, kesinlikle doğru sitedir. Online eğitim sitesi sayesinde tarih, matematik, fizik, kimya ve aldığınız diğer dersler için çalışma gruplarının bir parçası olabilir, soruları indirebilir, ders kitapları için uzman açıklamaları bulabilirsiniz. 

 

7. Coursera

 

Coursera, dünyanın en iyi online eğitim platformları arasında yer alır. 200’den fazla üniversite ile işbirliği içerisinde olan online eğitim sitesi, öğrencilerin eğitimlerine faydası olacak kurslar ile CV’nize ekleyebileceğiniz sertifika ve diploma programları sunar. Üstelik bunların çoğu ücretsizdir ve sertifika almak istediğinizde cüzi bir ücret ödersiniz. Evde Kaldığınız Zamanı Değerlendirebileceğiniz Online Eğitim Veren Ücretli ve Ücretsiz Siteler hangileri rehberimize göz atın. 

 

8. StudentRecipes

 

StudentRecipes, 4.000 hızlı ve kolay yemek tarifi sunan harika bir online eğitim sitesi arasındadır. Çorbalar, atıştırmalıklar, salatalar, tatlılar gibi çok sayıda kategoride öğrenciye yönelik kolay ve hızlı yapabileceğiniz yemekler sizi bekliyor. 

 

9. Sworkit

 

Egzersiz yapmanın önemini unuttuğunuzda Sworkit, size her zaman sağlığınıza ve zindeliğinize yatırım yapmak için zamanınız olduğunu hatırlatacaktır. Sitenin Android ve iOS üzerinden uygulamasını indirebilirsiniz. Aynı zamanda Koronavirüs Süresince Stresle Başa Çıkmanızı Sağlayacak Online Calming Apps yazımıza göz atabilirsiniz. 

 

10. Instructables

 

Bir şeyleri kendiniz yapmayı ve düzeltmeyi seviyorsanız Instructables, eğitici siteler arasında en iyi online öğrenci kaynaklarından biridir. Fıstık ezmeli kurabiyelerin nasıl yapılacağından kırık bir rafın nasıl tamir edileceğine kadar her şeyi öğrenebilirsiniz.

 

11. The Ultimate Health Food Guide

 

Ücretsiz siteler arasında bu rehber, öğrenci yaşamı boyunca kendinizi sıkılmış, stresli veya hasta hissettiğiniz zamanlar için bir cankurtaran olacaktır. Rahatsızlandığınız ya da halsiz hissettiğinizde, bağışıklığınızı ve canlılığınızı güçlendirmek için hangi yiyecekleri yiyeceğinizi öğrenebileceğiniz bu kaynağı ziyaret edebilirsiniz.

 

12. Help.PlagTracker

 

Bir makale yazdığınızda, teslim etmeden önce her yönden mükemmel olduğundan emin olmalısınız. Bu web sitesinde, içeriği düzeltmek ve akademik ödevleriniz için daha iyi notlar almaya başlamak istiyorsanız kolayca profesyonel bir editör kiralayabilirsiniz.

 

13. Audible 

 

Edebiyat dersiniz için kitap okumaktan çok yorulduğunuzda, bir sesli kitap dinlemek çok yardımcı olacaktır. Artık sıra beklerken veya uzun yürüyüşler yaparken zamanınızı verimli bir şekilde geçirebilirsiniz. Kitap Kurtları İçin Online Book Clubs önerilerimize göz atın. 

 

14. Chegg 

 

Eğitici siteler arasında Chegg, her zaman ve her yerde eğlenceli bilgi kartları oluşturmanıza ve notlar almanıza olanak tanıyan eşsiz bir platformdur. Not almaktan ve bilgi kartı yapmaktan ne kadar hoşlanmadığın önemli değil, eğer çalışmanı kolaylaştırmak istiyorsan bu öğrenme stratejileri gerekli olacaktır.

 

15. EdX

 

EdX, dünyanın önde gelen online eğitim sitesi yani MOOC platformlarından biridir. Eğitici siteler arasında ilk sırada yer alan EdX, online öğrenme deneyimi yaşamak isteyen herkese ücretsiz olarak kurslar sunmaktadır. Dünyanın en iyi 10 üniversitesinde ücretsiz dersler için sitemize göz atın. 

 

16. eBay

 

eBay, dünya çapında 190’dan fazla pazarda giyim, elektronik cihazlar ve antika dahil hemen hemen her şeyi satın almanıza ya da satmanıza olanak tanıyan bir platformdur. Öğrenci bütçenizin bir desteğe ihtiyacı varsa veya biraz pazarlık yapmak istiyorsanız kullanışlı olabilir.

 

17. TED

 

TED, dünyanın dört bir yanındaki etkinliklerde teknoloji, eğlence ve tasarım gibi temel konular üzerine düşündürücü konuşmalara ev sahipliği yapıyor. Öğrenciler için eğitici siteler arasında yer alan TED sitesinde konuşmalar sadece motive edici değil, aynı zamanda bilgilendiricidir. TED, projeleriniz için fikir ve kaynak elde etmek için kullanabileceğiniz güvenilir bir kaynaktır.

 

18. Amazon

 

Amazon, eğitiminiz için ihtiyaç duyabileceğiniz kitaplar, e-kitaplar ve ders kitapları dahil her şeyi satın alabileceğiniz bir web sitesidir. Bununla birlikte, eleştirmenler, bunun bağımsız kitapçılara zarar verdiğini söylüyor ve her zaman online alışveriş yapmak yerine yerel mağazanızı kullanmayı düşünebilirsiniz.

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

 

19. Quizlet

 

Quizlet kelime, dil ve diğer pek çok şeyi ücretsiz olarak çalışmanıza olanak sağlar. Öğrenmeyi eğlenceli bir aktivite olarak görmenize yardımcı olacak etkili çalışma araçlarını destekleyen eğitici siteler ya da ders çalışma siteleri arasındadır. 

 

20. Wolfram Alpha

 

Eğitici siteler arasında yer alan Wolfram Alpha sayesinde, uzman ve güvenilir bilgilere ihtiyaç duyduğunuz her an ve nerede olursanız olun erişebilirsiniz. Wolfram|Alpha'nın uzun vadeli hedefi, tüm sistematik bilgileri hemen hesaplanabilir ve herkes için erişilebilir hale getirmektir.

 

21. BenchPrep

 

Bu kapsamlı interaktif test hazırlık kursları kütüphanesi, ihtiyacınız olan tüm sınav çalışma materyallerini bulmanıza yardımcı olacaktır. BenchPrep ayrıca etkileyici bir bilgi kartları, pratik soruları ve çalışma dersleri sağlar.

 

22.  Groupon

 

Groupon, öğrencilerin tiyatro biletleri, online dersler, spa günleri, restoranlar ve eğlenceli etkinlikler gibi şeyler için günlük fırsatlar sunar. Öğrenci hayatının temel ihtiyaçları için doğru bir yer olmayabilir, ama stresli bir sınav döneminin ardından kendinizi rahatlamak için iyi bir yol olabilir.

 

23. MoneySavingExpert

 

MoneySavingExpert, ucuz uçuşlardan en iyi banka faiz oranlarına kadar her konuda tavsiyelerde bulunan bir web sitesidir. Eğer Birleşik Krallık’ta eğitim alıyor ve öğrenci bütçenizi etkili kullanmak istiyorsanız, platform size kesinlikle yardımcı olacak öğrenci bursları, banka hesapları ve finansman konularında bilgi verir. 

 

24. Grammarly

 

Grammarly, yazım ve dilbilgisini düzelten indirebileceğiniz bir pencere öğesidir ve tipik word yazım denetiminizden çok daha gelişmiştir. Hatta kullanırken yazım hatanızı düzeltmenin yanında daha iyi kelimeler önerecek ve bir eşanlamlılar sözlüğüne sahip olacaksınız. 

 

25. Wikipedia

 

Eğitmenleriniz size ödevlerde asla Wikipedia'ya referans vermemenizi söylese de, işbirliği içinde düzenlenen ansiklopedi projesi, ödeviniz veya projenizle ilgili erken aşamada araştırma yapmak için çok yararlı bir araç olabilir. Wikipedia, günümüzün en faydalı ücretsiz siteler ve kaynakları arasında yer alsa da siz yine de Wikipedia'daki yanlışlıklara karşı dikkatli olun!

 

26. EasyBib

 

EasyBib, telefonunuzun kamerasıyla kitap barkodlarını tarayarak doğru alıntılar oluşturmanıza olanak tanır. Daha sonra alıntıyı e-postaya aktarabilir ve makalenize eklemek için kendinize gönderebilirsiniz. Bu uygulama, akademik makale ya da ödevlerinize referans vermeyi kolaylaştıracaktır. 

 

27. The Owl

 

Owl, Purdue Üniversitesi Online Yazma Laboratuvarı tarafından oluşturulmuştur ve üniversite deneyiminiz sırasında yazmanız gereken tüm makalelerin biçimlendirilmesi konusunda size rehberlik eder. Site, araştırma ve alıntılarla ilgili kapsamlı bilgilere de sahiptir.

 

28. Indeed

 

Mezuniyet yaklaşıyor ve ne yapacağınızı mı düşünüyorsunuz? Kariyer arayışına gireceğiniz bu dönemde, Indeed sizi oraya götürmenin harika bir yoludur. Platform, ücretsiz siteler arasıda yer alırken özgeçmişinizi yüklemenize izin verir, benzer işler önerir ve size yeni iş ilanı uyarıları gönderir. Ayrıca Deneyimsiz Yeni Mezunlar İçin İş Bulma Rehberi tam size göre!

 

29. Google Drive 

 

Dünyanın en kolay bulut tabanlı depolama hizmetinden bahsetmeden listeyi tamamlamak olmaz. Gmail'iniz varsa, muhtemelen zaten kullanıyorsunuzdur. Ancak aşina olmayanlar için Google Drive, internet bağlantınızın olduğu dünyanın her yerinden dosya oluşturmanıza, depolamanıza ve bunlara erişmenize olanak tanıyan ücretsiz bir hizmettir.

 

30. Trove

 

Eğer Avustralya’da eğitim alıyorsanız Trove, tam size göre bir web sitesi olacaktır. Avustralya kütüphaneleri, müzeleri, arşivleri ve diğer araştırma kuruluşlarından içerikleri bir araya getiren online kütüphane, bir makale veya araştırma ödevi yapan, kaynak arayan herhangi bir öğrenci için inanılmaz bir araçtır.

 

31. Khan Academy 

 

Khan Academy, online eğitim sitesi olarak uzun bir geçmişe sahiptir. Matematik, bilim, bilgisayar programlama, tarih, sanat tarihi, ekonomi ve daha fazlası dahil olmak üzere tüm geleneksel okul konularına sahiptir. Öğrenciler için içeriği geliştirmeye yardımcı olarak NASA, Museum of Modern Art, California Academy of Sciences ve MIT ile ortaklık kurmuştur.

 

32. Project Gutenberg

 

Project Gutenberg, online kütüphane ve ücretsiz e-kitap bulabileceğiniz en geniş kapsamlı eğitici siteler arasındadır. Telif hakkı süresi dolan metinlere ücretsiz online erişim sağlayan site, şimdiye kadar 60.000'den fazla metin yayınlamıştır. Dünyanın En İyi Dijital Kütüphaneleri hangileri?

 

33. HippoCampus

 

Online eğitim araştırmaları yapan bir web sitesi olan HippoCampus, 7,000’in üzerinde ve 13 ayrı konuda ücretsiz videolar sunarak öğrenme deneyiminizi geliştiren ücretsiz siteler arasındadır. 

 

34. Evernote 

 

Ücretsiz siteler arasında yer alan Evernote, notlarınız, araştırmalarınız ve fikirlerinizi kaydetmenizi ve daha sonra ihtiyacınız olduğunda hızlıca bulmanıza yardımcı olur. Master Öğrencileri İçin En İyi 10 Uygulama hangileri göz atmak ister misiniz?

 

35. Canva

 

Canva, sosyal medya görsellerinden sunumlara ve infografiklere kadar çok sayıda konuda yardım alabileceğiniz tam bir grafik tasarım platformudur. Eğitici siteler arasında yer alan Canva’yı sunumlarınız ve projelerinize yardımcı bir kaynak olarak kullanabileceğiniz gibi öğrenciyken freelance çalışmak için de faydalanabilirsiniz. Grafik tasarım öğrencileri için 10 mobil uygulama için yazımıza göz gezdirebilirsiniz. 

 

36. IdeaList

 

IdeaList, kesinlikle bir öğrencinin elinin altında olması gereken en faydalı web siteleri arasındadır. Zira bu web sitesi ile staj, gönüllü çalışmalar, organizasyonlar ve öğrenci işleri bulabilirsiniz. Öğrenciler için yurtdışında staj bulabilecekleri sitelerin yer aldığı yazımızı buradan okuyun.

 

37. 4stay

 

Dünyanın en iyi öğrenci şehirleri ve Amerika’da eğitim almak isteyen öğrencilere oda ve ev kiralayabilecekleri kullanışlı bir sitedir. Güvenilir olması nedeniyle de oldukça popülerdir. Yurtdışında öğrenci konaklama bulabileceğiniz en iyi 10 web sitesine buradan göz atabilirsiniz. 

 

38. Vocabulary

 

Online İngilizce öğrenmek ya da geliştirmek istiyorsanız elinizin altında kesinlikle Vocabulary gibi bir web sitesi olmalıdır. Merak ettiğiniz İngilizce kelimeler ve anlamlarının ayrıntılı bir açıklaması ya da eş anlamlısını bulabilir, kelime oyunları oynayabilir ya da beğendiniz kelimeleri favorilerinize ekleyebilirsiniz. Eğitici siteler bulabileceğiniz İngilizce öğrenebileceğiniz ücretsiz online eğitim siteleri ve İngilizce Kelimeler Ezberlemek İçin 10 Web Sitesi için yazılarımıza göz atın.

 

39. Upwork 

 

12 milyondan fazla kullanıcısı ile Upwork, dünyanın en büyük ve en güvenilir freelance iş fırsatlarına sahip web sitesidir. Microsoft, Airbnb, Cotty gibi çok sayıda şirketin sunduğu iş ilanı seçeneklerini anında görebilirsiniz. Evden Ayrılmadan Para Kazanmanızı Sağlayacak Freelance İş Bulabileceğiniz Web Siteleri için yazımızı inceleyebilirsiniz. 

 

40. Hotcourses Turkey

 

Son olarak yurtdışı eğitim, üniversite sıralamaları, ülke rehberleri, bölüm kılavuzları, konaklama, vize gereklilikleri, burslar, kariyer planlamaları ve öğrenci yaşamının tüm yönleriyle ilgili tavsiyeler de dahil olmak üzere tüm öğrenci kaynaklarına www.hotcourses-turkey.com sitemiz üzerinden göz atmayı unutmayın!

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA