Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

Ücretsiz Online TOEFL Kursları

Yüksek bir TOEFL puanı almak ve dünya çapında önde gelen üniversitelere kabul edilme şansınızı arttırmak mı istiyorsunuz?

Ücretsiz Online TOEFL Kursları

Açılımı Test of English as a Foreign Language yani yabancı dil olarak İngilizce sınavı olan TOEFL, üniversite ve yüksek öğretim kurumlarına kabul için tasarlanmış bir İngilizce yeterlilik değerlendirmesidir. TOEFL sınavı, temel olarak iş görüşmeleri, göçmenlik başvuruları ve stajlar gibi hem akademik hem de akademik olmayan başvurularda iletişim için gerekli olan dört beceriyi ölçmek için kullanılır: okuma, yazma, dinleme ve konuşma. 

 

Dünya çapında 150’den fazla ülkede 11.000’den fazla eğitim kurumunun kabul ettiği TOEFL sınavı puanı, özellikle ana dili İngilizce olmayan uluslararası öğrenciler için önemli bir ön koşul haline gelmiştir. Peki, TOEFL’a dünyanın herhangi bir yerinden, internetiniz ve bilgisayarınız ile online eğitim platformları üzerinden hazırlanabileceğinizi biliyor musunuz? TOEFL hazırlık aşamasında olanlar ya da İngilizce dil bilgilerini bir üst seviyeye çıkarmak isteyenler için en iyi online kurslar rehberimizde. 

 

1. TOEFL Test Preparation: The Insider’s Guide

 

TOEFL sınavını oluşturan, yöneten ve puanlayan uzmanlar tarafından geliştirilen sınava hazırlık kursu, TOEFL puanınızı ve İngilizce dil becerilerinizi nasıl geliştireceğinizi öğrenebileceğiniz en iyi online kurslar arasındadır. Dünyanın en iyi online eğitim sitelerinden biri olan edX ile ETS işbirliği tarafından sunulan online TOEFL kursu, uzman eğitimenler tarafından sunuluyor. Online dersler ile TOEFL sınavının dört bölümü hakkında daha derinlemesine bilgiler elde edebileceğiniz gibi sınava hazırlanırken yardımcı olacak ipuçlarını da öğrenebilirsiniz. TOEFL'da Yüksek Puan Almak İçin İpuçları rehberimizde. 

 

2. TOEFL Test-Taking Strategies

 

Universtiy of California, Irvine ve Coursera işbirliği ile sağlanan online kurs, öğrencilere TOEFL dinleme, okuma, konuşma ve yazma bölümlerini başarıyla tamamlayabilecekleri faydalı ipuçları sunuyor. Online kurs, ana dili İngilizce olmayan adayların TOEFL IBT sınavına girmeleri için hazırlanmıştır. Sınava nasıl çalışacağınız ve sınav sırasında zamanınızı nasıl yöneticeğinizi öğreneceğiniz online TOEFL kursu, paylaşılabilir online sertifika imkanı da sunuyor. TOEFL Nedir, Nasıl Hazırlanılır? Ayrıntılar yazımızda. 

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi okulları, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

3. TOEFL Speaking Success in 90 Minutes

 

90 dakikada TOEFL konuşma rehberi, dünyanın en iyi online kurs siteleri arasında yer alan UDEMY tarafından sunuluyor. TOEFL puanınızı nasıl en az 3 puan daha arttırabileceğinizi öğreneceğiniz ücretsiz online eğitim, bir başarı sertifikası sunmuyor, ancak video içeriğine ulaşmanızı sağlıyor. İstediğiniz zaman başlayıp kendi hızınızda ilerleyebileceğiniz online TOEFL kursu, deneyimli TOEFL eğitmeni Josh MacPherson tarafından verilmektedir. 

 

4. TOEFL iBT Free Speaking Course Section

 

Ücretsiz TOEFL iBT Konuşma Kursu, yine Udemy tarafından sağlanan ücretsiz bir eğitimdir, ama sertifika istiyorsanız kurs sonunda belli bir ücret ödemeniz gerekir. Amerika, İngiltere, Kanada ya da Avustralya’da lisans, yüksek lisans veya doktora derecelerinde bir üniversiteye başvurmayı düşünen ve yüksek TOEFL puanı almak isteyen yabancı öğrencilere yönelik online TOEFL kursu, puanınızı arttırmanıza yardımcı olacaktır. 4 bölüm, 23 ders ve 2 saat 53 dakikadan oluşan ücretsiz online eğitim için en az B1 ve B2 derecelerinde bir İngilizce bilgisine sahip olmanızı gerektirir. TOEFL IBT sınavında başarılı olmak zor bir iştir. Zira bu sınav sadece İngilizce bilmekle ilgili değildir ve test hakkında taktikleri ve formatını bilmeniz gerekir. 

 

5. English Words for IELTS and TOEFL

 

IELTS ve TOEFL için İngilice Kelimeler online kurs programı ile üniversite başvuruları için gerekli sınavlarda işinize yarayacak temel İngilizce kelimeleri öğrenirsiniz. Ücretli ve ücretsiz online eğitimler sunan Skillshare tarafından sağlanan kurs, 26 ders ve 2 saat 18 dakikadan oluşuyor. Kurs boyunca filmlerden ya da hikayelerden öğrenceğiniz kelimeler, hem eğitim hem de iş yaşamınızda düzenli olarak bilmeniz gereken ve kullanılması açısından önemli olan ve her gün karşınıza çıkacak olan kelimeler olacaktır. Dersleri dikkatlice dinlediğiniz ve uyguladığınızda kelime bilginizi güçlendirme ve genişletme fırsatı bulacaksınız. Neden IELTS ya da TOEFL'a Girmelisiniz merak ediyor musunuz? Ayrıntılar yazımızda. 

 

6. Build Your Vocabulary for the TOEFL

 

İngilizce kelime bilginizi geliştirebileceğiniz bir diğer kurs Udemy tarafından sunuluyor. Orta seviyede bir İngilizce bilgisi gerektiren online kurs, kelime dağarcığınızı geliştirip zenginleştirerek TOEFL sınavındaki performansınızı artırmayı amaçlamaktadır. Ücretsiz online eğitimler, 10 videoluk dersi ve 10 sınavı içerir. Dersler sırasında not almanız, kelimeleri kendi dilinize çevirmeniz ve dersi bir kereden fazla dinlemeniz öğrenme aşamasında etkili olacaktır. 

 

7. Prepare for TOEFL

 

E2language ile TOEFL testine online hazırlanmak ister misiniz? Online eğitim platformu, öğrencilerin canlı derslere, pratik sorulara ve yöntem derslerine ücretsiz olarak erişebilecekleri bir aylık ücretsiz deneme sunar. Bu süreçte yüzlerce alıştırma sorusuna, testlere, konuşma ve yazma ile ilgili videolara tam erişim sağlarsınız. Ücretsiz deneme süresi sertifika sunmuyor, ancak TOEFL sınavı öncesi sizin için harika bir eğitim ve tekrar olacaktır. TOEFL Sınavına Hazırlık için İpuçları rehberimizde.

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak dünyanın en iyi üniversiteleri, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorun!

 

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA