Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Eğitim Lokasyonları

Öğrenci Bütçesine En Uygun Öğrenci Şehirleri

4684

Yurtdışında eğitim almaya karar verdiğinizde seçeceğiniz ülke ve bu ülkenin hayat şartları sizin için önemli olacaktır. Eğitim için uzun seneler geçireceğiniz ülkenin yaşam maliyetleri, okul ücretleri ve konaklama giderleri araştıracağınız ilk konulardan! Takipçilerimiz için bütçenize en uygun öğrenci şehirlerini derledik.

 

1. Kuala Lumpur

 


QS En İyi Öğrenci Sıralamasına göre 53. Sırada olan Malezya’nın başkenti Kuala Lumpur gerek yaşam maliyetleri gerekse de üniversite ücretleri açısından öğrenciler için çok uygun bir şehir! 3 prestijli üniversite ile ön plana çıkan Kuala Lumpur’da ortalama üniversite harçları yıllık 3900$ ve ortalama yaşam giderleri de aylık 600-800 $ arasında değişmektedir.

 

>>Malezya’daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin


2. Varşova

 


Polonya’nın başkenti Varşova Mercer Cost of Living Survey çalışmasına göre 214 şehir arasında pahalılıkta 175.sırada ve Avrupa’nın en ucuz öğrenci şehri konumunda! Ortalama 3400$ üniversite giriş ücreti ve uygun yaşam giderleri ile Varşova öğrencilerin Avrupa’da tercih ettiği şehirlerden.

 

>>Polonya'daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin

 

3. Hsinchu

 


Listemizin 3. sırasında belki de hiç duymadığınız Tayvan’ın harika şehri Hsinchu var. Tayvan’ın başkenti Taipei’ye göre daha uygun okul ücretleri ve yaşam maliyetleri olan Hsinchu; yenilikçi çalışmaların ve Ar-Ge faaliyetlerin yoğun olması nedeniyle birçok uluslararası öğrenciye kapılarını açıyor.
 

>>Tayvan'daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin

 

4. Berlin

 


Almanya’da eğitim ile ilgili yazdığımız her yazıda vurguladığımız nokta Almanya’da birçok üniversitede harç yok veya çok düşük ücretli bir harç alınıyor. Amerika ve İngiltere’den sonra en fazla yabancı öğrenciye ev sahipliği yapan Almanya’nın başkenti Berlin diğer öğrencilere şehirlerine göre uygun yaşam giderleri ile ön plana çıkıyor.

 

>> Almanya’daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin


5. Viyana

 


Avusturya’nın kültürel açıdan zengin başkenti Viyana; Avrupa Birliği ülkelerinden gelen öğrencilere ücretsiz eğitim fırsatları ile listemizde ön plana çıkıyor.Avrupa Birliği ülkeleri dışından gelen öğrencilerin de ortalama 300-500$ arasında üniversite harcı ödediğini düşünürsek Viyana eğitim için harika bir tercih olacaktır.

 

>>Avusturya'daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin

 

6. Toulouse

 


Toulouse; Fransa’nın 4.en büyük şehri ve QS En İyi Öğrenci şehirleri sıralamasında 74.sırada! Pembe Şehir (Ville Rose) olarak anılan Toulouse; yıllık ortalama 200$ üniversite harçları ve Paris’e göre daha uygun yaşam standartları ile Fransa’da uygun bütçe ile öğrenciliğinizi geçirebileceğiniz bir şehir.

 

>>Fransa’daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin

 

7. Valencia

 


İspanya denildiğinde aklınıza Madrid ve Barcelona gelebilir ancak konu uluslararası eğitim olunca son yıllarda Valencia hem bütçe uygunluğu hem de kaliteli eğitim açısından bu iki şehri listelerde geçiyor! Uluslararası 2 üniversiteye sahip Valencia’da üniversite harç ücretleri ortalama 1800$ ve diğer İspanyol şehirlerine göre yaşam maliyetleri daha uygun.

 

>>İspanya'daki tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin

 

Burslu eğitim seçeneği bulunan tüm üniversiteleri buradan görüntüleyin.

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.