Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Finans

Yurt dışında Ücretsiz/En Düşük Ücretli Eğitim

29821

Yurt dışı eğitim planınızı yaparken en fazla kafanıza takılacak sorular “ Üniversite hayatım boyunca ne kadar para harcayacağım” “ Okula ne kadar ücret ödeyeceğim” “ Şehir hayatı maddi açıdan beni zorlayacak mı “ olacaktır. Hotcourses Turkey ekibi sizler için yurt dışında en düşük ücretli eğitim seçeneklerini araştırdı! Yazımızı okuduktan sonra planlarınızı tekrar baştan yapabilirsiniz.

 

İtalya

 

Avrupa’da en ucuz eğitim görebileceğiniz yerlerden birinin İtalya olduğunu biliyor muydunuz? Diğer Avrupa ülkelerine göre daha ucuz eğitim fırsatları sunan İtalya’da Avrupa’nın en iyi üniversitelerinde kaliteli eğitim alabilirsiniz. Okul fiyatları değişiklik gösterse de İtalya’da üniversite eğitimi vereceğiniz ücret £680-£800 arasında değişmektedir. İtalya’da bir çok burs ve öğrenci kredisi de mevcuttur. Okulların web sitelerinde bulabileceğiniz bilgilerle üniversite yaşamınızda eğitim ücretlerinizi minimuma indirebilirsiniz. Okullarla ilgili ayrıntılı bilgi almak için bu sayfayı ziyaret edip, üniversite veya bölüm arayabilirsiniz. Ayrıca İtalya’da burs seçenekleri için İtalya'da 6 burs seçeneği yazımıza göz atabilir, İtalya'da burs sayfamızdan burs veren üniversiteleri araştırabilirsiniz.

 

 

Almanya

 

Amerika Birleşik Devletleri ( ABD ) ve İngiltere’den sonra en çok eğitim alternatifi sunan ve bir çok ülkeden binlerce öğrencinin tercih ettiği Almanya ucuz eğitim fırsatları sunan bir ülkedir. Özellikle Almanya üniversite eğitiminin kalbi Berlin’de bulunan devlet üniversiteleri hem Almanya’dan hem de yurt dışından başvuran öğrenciler için ücretsiz veya çok düşük ücretle eğitim imkanı sunmaktadır. Berlin diğer ülkelerin öğrenci şehirlerine göre kira, yurt seçenekleri, günlük yaşam maliyetleri bakımından daha uygundur. Almanya’da üniversitelere Hotcourses Turkey ayrıcalığıyla başvurmak için bu sayfadaki üniversite listemize göz atabilirsiniz. Eminiz Almanya’daki 350 üniversite ve 800 bölüm seçeneğinden size en uygununu bulacaksınız. Almanya'da 9 burs yazımıza ve Almanya'da burs veren üniversiteler sayfamıza göz atmayı unutmayın.

 

 

Yeni Zelanda

 

Yeni Zelanda University of Auckland ve the University of Otago ile dünyanın en iyi 200 üniversitesi listesinde yer kapmış durumda. Yeni Zelanda’da üniversitelerin ortalama ücretleri 4.000 Euro-8.000 Euro arasında değişmektedir. Listemizdeki diğer ülkelere göre daha yüksek eğitim ücretleri bulunan Yeni Zelanda’yı her yıl artan eğitim kalitesinin maliyete oranından dolayı listemize aldık. Dünya çapındaki üniversitelerde ABD, İngiltere ve Avustralya’ya nazaran daha düşük ücretle eğitim alma şansına sahipsiniz. Yeni Zelanda’da yaşam ve hayat standartları temelinde maliyetler de diğer ülkelere göre daha uygundur.  Yeni Zelanda’da eğitim seçeneklerini bu sayfadan  inceleyebilirsiniz. Yeni Zelanda'da burs veren üniversiteleri de buradan araştırabilirsiniz.

 

 

Singapur

 

Üstün teknolojik altyapısı, birinci sınıf eğitim sistemi ve sürükleyici kozmopolit gücünün karışımı ile Singapur Batı ve Doğu kültürlerini başarıyla birleştiriyor. Singapur'un finans, ticaret ve eğitim merkezinde öncü mevkiisi ve renkli kültürel mirası eşsiz bir öğrenim tecrübesi edinme imkanı sağlıyor. Pek çok uluslararası enstitü ve dünya çapında üniversitesi ile Singapur öğrencilere uygun seçenekler sunmaktadır.  Bu sayfadan  Singapur’da üniversitelere ve burs seçeneklerine ulaşabilirsiniz.

 

 

Ukrayna

 

Ukrayna dünyanın en ucuz eğitim fırsatları sunan ülkelerinden biri. Ukrainian Medical Stomatological Academy, Kharkiv National Medical University, ve Odessa State Medical University Avrupa’da en ucuz tıp eğitimi veren kuruluşlardır.

 

 

Yurt dışı eğitim seçeneklerinizi bir çok kriterde değerlendirdiğinizde ücretler, eğitim kalitesi, yaşam koşulları gibi konular ön plana çıkmaktadır. Yurt dışında eğitim almak istediğinizde tüm kriterlerin size uyması önemli! Öğrencilerin en çok tercih ettiği ülkeler olan Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Hollanda, Çin gibi ülkelerde de uygun eğitim seçenekleri olmasına rağmen; bu ülkelerde eğitim ve hayat standartlarının üst düzeyde olması nedeniyle ortalama eğitim maliyetleri yükselmektedir.

 

Son olarak takipçilerimize özel bir online eğitim sitesi tavsiyemiz var; Canvas Network! Canvas Network sitesinde işletme, tarım, tıp, sağlık bilimleri, proje yönetimi ve mühendislik dalları ile ilgili bir çok ücretsiz online sertifikasyon kursuna ulaşabilirsiniz. Bu kursları tamamlamanız üniversitelere başvurularınızda işinize yarayabilir.  Online eğitimleri incelemek için https://www.canvas.net/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Bölüm ara

Ülke seçin
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

Yurt dışı eğitim fırsatları ve yurt dışı üniversiteler ile ilgili blog yazarlığı ve Yurt dışı eğitim sürecinde; başvuru ve vize süreçleri, kabul aşaması, ülkelerin eğitim potansiyeli ve şehirlerin sosyal hayatları konusunda çalışmalar yapmaktayım.