Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : En Son Haberler

Dünyanın En Büyük Online Yurt Dışı Eğitim Roadshowu Sizi Bekliyor!

Dünyanın En Büyük Online Yurt Dışı Eğitim Roadshowu Sizi Bekliyor!

Yurt dışında okumak isteyen öğrenciler için dünyanın en geniş kapsamlı ve online Yurt Dışı Eğitim Roadshowu başlıyor! IDP Education tarafından her yıl düzenlenen etkinlik, bu yıl ikinci kez online olarak yapılıyor. Dünyanın en iyi üniversitelerinin temsilcileriyle buluşarak, hayallerinize bir adım daha yaklaşacağınız IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu 27 Şubat’ta sizi bekliyor!

 

IDP Yurt Dışı Eğitim Online Roadshowu nedir? 

 

IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu, aralarında Avustralya, İngiltere, Amerika, Kanada, Yeni Zelanda ve İrlanda’nın olduğu İngilizce konuşulan ülkelerde, 100’den fazla üniversite ve koleji öğrencilerle buluşturuyor. Her yıl düzenelenen eğitim fuarı, yine yurt dışı eğitim almak isteyen öğrencilere yol gösterici olacak ve doğru bilgiye, birebir üniversitelerin temsilcilerinden öğrenme şansı sunacak. 

 

IDP Türkiye Yurt Dışı Eğitim Online Fuarı ne zaman?

 

Dünyanın en iyi üniversitelerini online olarak evinizin konforuna taşıyan ve kurumların temsilcileriyle canlı olarak birebir görüşmenizi sağlayan eğitim fuarı, 27 Şubat 2021 tarihinde, 15.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirilecek. 

 

Etkinliğe nasıl katılabilirsiniz?

 

Dünyanın en iyi üniversiteleri ile buluşabileceğiniz IDP Education tarafından düzenlenen online eğitim roadshowuna katılmak için hemen kaydolmak ve geleceğinizi planlamaya başlamak ister misiniz? Üstelik, fuara katılım ücretsiz!

 

O halde, etkinliğe katılmak için HEMEN KAYIT OLUN!

 

Kaydınızı başarı ile gerçekleştirdiğinizde size, etkinliğin içeriğini ve erişim için bağlantı linkini gösteren bir e-mail gönderilir.

 

Roadshowa neden katılmalısınız?

 

Yurt dışında bir üniversiteye başvurmak istiyor, ancak hangi ülke ve bölümü seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Peki, lisans mı yoksa lisansüstü eğitim mi almak istiyorsunuz? Dünyanın en iyi üniversitelerine ev sahipliği yapan IDP Yurt Dışı Eğitim Roadshowu, 100’den fazla kolej ve üniversite ile sizleri buluşturuyor. 

 

Etkinlik sayesinde, üniversite yetkilileri ile birebir ve canlı görüşerek yurt dışı eğitim programları, giriş koşulları, başvurular, öğrenim ücretleri ve burs seçenekleri, vize süreci, okurken çalışma imkanları gibi çok sayıda konuda bilgi alabilirsiniz. 

 

IDP Yurt Dışı Eğitim Online Roadshowuna kimler katılabilir? 

 

Online eğitim fuarına yurt dışı eğitim başvurusu yapmak isteyen, yurtdışı üniversite ve ülke seçimi konusunda kararsız kalan herkes başvuruda bulunabilir. Zira etkinlik, öğrencilere ve ailelerine dünyanın en iyi okullarından temsilcilerle görüşme ve kafanızdaki soru işaretlerine yanıt bulma şansı sunuyor. Peki, kimler katılabilir?

 

  • Yurt dışında okumak için lisans ve lisansüstü bir derecede eğitim almak isteyenler
  • İlgi alanlarına ve kariyer hedeflerine uygun bir bölüm arayanlar
  • Dünyanı en iyi eğitim kurumlarının temsilcileriyle görüşmek isteyenler
  • Yurt dışı eğitimin maliyetini merak edenler
  • Üniversite başvuruları ve giriş koşulları hakkında bilgi almak isteyenler
  • Ve daha birçok konuda IDP uzmanlarından destek almak isteyenler başvurabilir.

 

Peki, katılımcı ülkeler ve eğitim kurumları hangileri? 

 

Bu yıl, online olarak ikincisi düzenlenecek olan eğitim fuarı, dünyanın dört bir yanından en prestijli üniversite ve kolejleri sizlerle buluşturuyor. Etkinlikte yer alacak olan bazı ülkeler ve okullar şu şekilde;

 

1. Birleşik Krallık 

 

Aralarında İngiltere’nin de olduğu dünyanın en popüler eğitim destinasyonlarına sahip Birleşik Krallık’ta okumak isteyen öğrenciler için online eğitim fuarı, çok sayıda kaliteli ve saygın üniversiteleri sizlerle buluşturuyor. 

 

 

2. İrlanda

 

Bu yıl, IDP Yurt Dışı Eğitim Online Roadshowuna İrlanda’dan katılan 3 üniversite var: İrlanda’nın en iyi ve en eski üniversitelerinden biri olan Trinity College Dublin, UCD International ve University of Limerick.

 

3. Avustralya 

 

Amerika ve İngiltere’den sonra öğrenciler arasında en popüler bir diğer eğitim rotası da Avustralya’dır. Modern araştırma tesisleri, gelişen teknolojisi ve öğrencilere mezuniyetten sonra sunduğu istihdam imkanlarıyla Avustralya’nın en iyi okulları bu online fuarda olacak!

 

 

4. Amerika 

 

Öğrencilerin yurt dışı eğitim hayallerini süsleyen ilk ülke hangisidir desek, çoğunuzun Amerika cevabını vereceğini duyar gibiyiz. Dünyanın en iyi üniversitelerine ve kariyer imkanlarına sahip Amerika, bu yıl online buluşmalarda 3 üniversiteyle yer alıyor: Northeastern University, Green River College, Western Michigan University.

 

5. Kanada

 

Yaşam kalitesi, refahlık ve göçmenlere uygulanan ılımlı politikalar göz önüne alındığında Kanada’nın dünyanın en mutlu ülkelerinden biri olmasına çok da şaşırmamak gerekiyor. Son yıllarda Kanada’da eğitim almayı düşünen ve bu konuda araştırmalara başlayan öğrencilerin sayısında büyük bir artış gözlenirken, bunun en büyük nedenleri arasında ülkedeki kaliteli üniversitelerin, mezuniyetten sonra akademik kariyer şansının ve iş imkanlarının payı büyüktür.

 

 

Yurt dışı eğitim hayalinizi gerçekleştirmek ve IDP Yurt Dışı Eğitim Online Roadshowuna katılmak için HEMEN KAYIT OLUN!

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA