Temel bilgiler
Avustralya: Essentials - Okunması gerekenler

Avustralya: Yapmaya ve görmeye değer 5 şey

share image

Avustralya'da yapmaya ve görmeye değer o kadar çok şey var ki bunların hepsini okurken yapmanız neredeyse imkansız. Bu yüzden birçok insan mezuniyetten sonra da bu güzel ülkeyi ziyaret ediyor. Avustralya'daki her vilayet kendine özgü iklimi ve doğal güzellikleriyle turistleri çekiyor.

Okurken nereye gideceğinizi ve ne yapacağınızı seçmek biraz zor bir iş; ancak Avustralya'ya gelmişken kesinlikle yapmanız gereken birkaç şeyi kaçırmamalısınız.

 

Sydney Festivaline Katılın

Ocak ayında gerçekleşen Sydney festivali açık hava konserleri, havai fişekler ve inanılmaz sokak tiyatrosu gösterileriyle donatılmıştır. Biletli ve ücretsiz gösterilerden oluşan bir kombinasyona sahip bu kültürel kutlamada herkes eğlenmenin bir yolunu bulabilir. Kutlama Sir Ian McKellen, Bjørk, Ralph Fiennes ve Cate Blanchett gibi birçok ünlü ismin yanında başka sanatçılar ve Avustralya'nın dışından gelen performansçılarla renklenir. Ocak ayının her cumartesi günü ücretsiz konserleriyle müzik grupları ve DJler Hyde Park'taki kalabalığı bütün gece dans ettirir ve bu festivalle Sydney'in kültürü belirlenirken birlik de sağlanır. Gitme şansı bulunan herkesin görmesi gereken bir manzaradır.

 

Avusturalya Futbol Ligi'ni(AFL) İzleyin

Spor müdavimleri Avustralya Futbol Ligindeki oyunları izlemeye bayılırlar. Gerçek bir spor fanatiği değilseniz bile bir oyuna gitmek harika bir sosyal aktivitedir ve maçlardaki atmosfer şahane bir deneyimdir. Kısa zamanda eğlenceye kendinizi kaptırdığınızı fark edeceksiniz.

 

Barbekülere Katılın

Barbekü yapmak basit bir iş gibi görünebilir ancak bu Avustralyalıların yapmaya bayıldığı şeylerdendir; yeni yılda bile. Geleneksel bir Avustralya barbeküsünü tatmak harika bir deneyimdir. Aynı zamanda da yeni insanlarla tanışmak için ideal bir sosyal aktivitedir.

 

Sydney Opera Binasını Ziyaret Edin

Sydney Opera Binasını ziyaret etmek Avustralya'da okuduğunuz sırada kaçırmamanız gereken bir deneyimdir. Sydney Limanının ev sahipliğini yaptığı Sydney Opera binası ve Sydney Limanı Köprüsü, şehri gezilmesi gereken mekanlardan biri haline getirir. İster bir performans izlemeye gidiyor olun, ister köprüye çıkıyor olun, isterseniz sadece bir yürüyüşe çıkıp fotoğraf çekmeye gidin; bu muhteşem manzarayı görmelisiniz. Dünyadaki en görülmeye değer binalardan birinde bir opera oyunu izlemek kesinlikle kaçırılmaması gereken bir fırsat.

 

Bir Koalayı Kucaklayın

Koalalar Avustralya ile bağdaştırılmış canlılardandır; o halde neden bir koalayı görebileceğiniz, besleyebileceğiniz, hatta kucaklayabileceğiniz Brisbane Lone Pine Koala Sığınağına gitmeyesiniz? Lone Pine Koala Sığınağı dünyanın ilk ve en büyük koala sığınağı olarak ziyaretçilerin koalaları tutmasına izin veren birkaç alandan biridir.

Study in Australia

Ücretsiz

'Avustralya'da Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Avustralya'da eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al

Okunması gerekenler

article Img

AVUSTRALYA: yiyecek içecekler ve yemek

Avustralya'nın yalnızca barbeküden ibaret olduğuna dair rivayetler doğru değil. Gün ışığı insanları dışarıda zaman geçirmeye itse de Avustralya mutfağının pek çok başka yönü de bulunuyor. Avustralya'nın en dikkate değer yönlerinden biri de mutfağı ve kültüründeki çeşitlilik. Toplum olarak yiyeceklerde çeşitliliğe ve farklı kombinasyonlara açıklar. Geleneksel rosto, balık ve kızarmış patates ve İngiliz kahvaltısının yanı sıra Avustralyalıların Çin, Japon,

18.5K
article Img

AVUSTRALYA: Toplu Taşıma İçin Öneriler

Avustralya'nın gezmeye ve keşfetmeye meraklı öğrencilere sunduğu pek çok güzellik var. Yabancı bir ülkede yol bulmak çok da kolay değil elbette, ancak sizin için işleri kolaylaştıracak Avustralya'da ulaşım için toplu taşıma tavsiyelerimiz imdadınıza yetişiyor.   Karayolu   Avustralya'da her şehir ve kasabada karayolu kullanılıyor. Ancak karayolunda toplu taşıma kullanmanın elverişliliği ve kolaylığı da bulunduğunuz bölgeye göre

3.9K
article Img

Neden Avusturalya'da Eğitim?

Dünyanın en mutlu şehirlerine sahip Avustralya’nın güneşle bezenmiş yollarında bir çok uluslararası öğrenciyi görmeniz mümkün. 2013 yılında 140 ülkeden 231.000 yabancı öğrenci Avustralya’da yüksek öğrenin kurumlarında eğitim gördü ve bu rakamın 2020 yılına kadar %30 artması beklenmektedir. Avustralya’da eğitim konusunda kafanızda soru işaretleri varsa mutlaka yazımızı sonuna kadar okumalısınız!   Eğitim Standardı   Teknoloji

3.4K
article Img

Avustralya'ya Varış

Avustralya'da gitmeniz gereken yere direkt uçmanız düşük bir ihtimal. Dünyanın en büyük ülkesi değil, fakat Avustralya yine de büyük bir ülke ve uçakla ülkeye vardıktan sonra başka bir ulaşım aracı kullanmanız gerekebilir.   Bu durumun seyahatinizi daha stresli hale getireceği aşikar. Yine de, bu stresi azaltmak adına doğru planlama yapmalısınız. Bazı şehirlerde birden fazla havaalanı bulunuyor, bu nedenle uçağınızın nerede ineceğine önceden kontrol

2.2K