Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Üniversiteye Başvuru

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri 2021 Açıklandı!

2021 yılı Whatuni Student Choice Awards kazananları açıklandı. Dört kategoriyi kapsayan WUSCA sıralamaları, Birleşik Krallık’ta eğitim almak isteyenlere rehberlik ediyor.

Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri 2021

Geçtiğimiz yıl, pandemi nedeniyle kuşkusuz öğrenciler için oldukça zorlu ve farklı bir yıl oldu. Çoğu uluslararası öğrenci için üniversite seçimi yapmak ya da eğitim alacağı ülkeyi seçmek hiç de kolay değildi. Neyse ki, Whatuni Student Choice Awards gibi güvenebileceğiniz kuruluşlar yayınladıkları sıralamalar sayesinde seçim aşamanızda size yol gösterici oluyorlar. 

 

WUSCA yani Whatuni Student Choice Awards, her yıl mevcut ve aday üniversite öğrencilerinin oluşturduğu bir jüri tarafından Birleşik Krallık’ta başarılı olan üniversitelerin değerlendirilmesine dayanan bir sistemdir. Aralarında İngiltere, Galler, İskoçya ve Kuzey İrlanda’nın da olduğu Birleşik Krallık üniversitelerinin değerlendirildiği WUSCA 2021 yılı sıralamalarında, en dikkat çeken detay ise koronavirüs nedeniyle öğrencilerin ve kurumların geçirdiği eğitim dönemini doğru bir şekilde yansıtmak için kategorilerin azaltılması olmuştur. 11 kategoride verilen ödüller, bu yıl sadece 4 ana kategoriye odaklanmıştır:

 

1. Diversity and Inclusion - Çeşitlilik ve Kapsayıcılık 

2. Enhanced Graduate Outcomes - Gelişmiş Mezun Sonuçları

3. Excellence in Digital Innovation - Dijital İnovasyonda Mükemmellik

4. Student Support - Öğrenci Desteği

 

Gelin, 2021 yılı Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri’nin kazananlarına ve değişen kategorilerine birlikte göz atalım!

 

Leeds Trinity University, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık kategorisinin kazananı oldu!

 

Çeşitlilik ve kapsayıcılık, kurumların Covid-19 süresince tüm öğrenciler için kapsayıcı bir alan yaratmak hatta kendilerini evlerindeki gibi hissetmelerini sağlayacak rahat bir ortam yaratmak için yaptıkları çalışmaların değerlendirildiği bir kategoridir. Bu açıdan Leeds Trinity Üniversitesi’nin Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri’nde birinci seçilmesindeki en büyük neden, ırk eşitliği konusundaki çalışmaları ve mücadeleleri için ürettikleri girişimler olmuştur. 2020 ödüllerinde dikkat çeken detaylar hangileriydi merak ediyor musunuz? Araştırmalarınızı zenginleştirmek ve detaylandırmak için geçen yılın kazananlarına da göz atmayı unutmayın!

1966 yılında İngiltere’de kurulan Leeds Trinity, akademik mükemmelliği ve yüksek istihdam edilebilirliği ile büyük bir üne sahip küçük bir üniversite olarak bilinir. Öğretim kalitesi ve öğrenci deneyimi açısından Birleşik Krallık’ın en iyi üniversitelerinden biri olarak bilinen eğitim kurumu, 

 

1. Leeds Trinity Üniversitesi

2. Swansea Üniversitesi

3. Newcastle Üniversitesi

 

Birleşik Krallık’ın En İyi Üniversiteleri için Complete University Guide 2022 tablosuna, İngiltere’nin En İyi Üniversiteleri için Guardian Üniversite Rehberi 2021 sıralamasına ya da dünyanın en iyi üniversiteleri hakkında rapor veren diğer listelerimize hemen göz atın: Times Higher Education Dünyanın En Genç Üniversiteleri SıralamasıQS World University Rankings 2022Times Higher Education ve U21 Higher Education System

 

Gelişmiş Mezun Sonuçları kategorisi nedir? 

 

Enhanced Graduate Outcomes yani gelişmiş mezun sonuçları kategorisi, Birleşik Krallık üniversitelerinin pandemi sürecinde mezunları destekleme ve yön verme konusunda ne yaptıklarına odaklanan bir kategoridir. Aslında mezuniyetten sonra ne olacağı sorusu, özellikle pandemi döneminde öğrencilerin düşündükleri en önemli konulardan biridir. 

 

Bu açıdan da üniversitenin okurken size kariyer rehberliği, yardım ve tavsiye verip vermediği ya da neler yaptığı bir üniversiteyi seçerken en çok dikkat etmeniz gereken noktalardan biri olmalıdır. Norland, öğrencilerine bilgi ve becerilerin güncel tutulmasını sağlamak için aktif bir sürekli mesleki gelişim (CPD) eğitim programına özel erişim yoluyla yaşam boyu destek imkanı sunuyor. 

 

Whatuni Student Choice Awards 2021 sıralamalarında bu kategorinin kazananları şu şekildedir;

 

1. Norland 

2. Teesside Üniversitesi

3. De Montford Üniversitesi

 

University of Chester, dijital inovasyondaki mükemmelliği nedeniyle prestijli Whatuni Student Choice Ödülünü kazandı.

 

Bu kategori, öğrenci öğrenimini ve deneyimini geliştirmek için zamanında, yenilikçi ve pratik dijital çözümler sağlamada başarılı olan üniversiteleri vurgulamayı amaçlamaktadır. Bu açıdan Chester Üniversitesi, 2021 yılı Whatuni Öğrenci Seçimi Ödülleri'nde pandemi sırasında dijital inovasyonda mükemmelliği ile tanındı ve öğrencilerinin %70’i online programlardan ve derslerin işleniş biçiminden memnun olduklarını dile getirdi.

 

1. Chester Üniversitesi

2. Teesside Üniversitesi 

3. De Montford Üniversitesi

 

Öğrenci Destek ödülünün kazananı UCEN Manchester oldu

 

Koronavirüs ile birlikte öğrencilerin hem maddi hem de manevi olarak daha çok ihtiyaç duydukları bu kategori, bir nevi üniversite başarısının temelini oluşturur. Birçok destek hizmeti, Covid-19 ile beraber online ortama geçerken UCEN Manchester, öğrencilerine yardımcı olmak ve onları korumak için uyguladıkları pratik önlemler nedeniyle WUSCA 2021’in birincisi olmuştur. Bunlar arasında; BT desteği, ruh sağlığı desteği, bakım paketleri ve maddi destekler de yer almıştır. 

 

1. UCEN Manchester

2. Middlesex Üniversitesi

3.Oxford Business College

 

Birleşik Krallık’ta hangi üniversitede okuyacağınıza karar veremediniz mi? O halde, sitemizden ücretsiz broşürleri indirerek, bölüm ayrıntıları ve giriş koşulları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

 

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al
KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA

Okunması gerekenler

article Img

İngiltere’de Bir Yüksek Lisans Programına Nasıl Başvurulur?

İngiltere, günümüzde 500,000’den fazla uluslararası öğrenciyle Amerika’dan sonra dünyanın en popüler eğitim destinasyonudur. Kültürel zenginliği, küresel çapta kabul görmüş ve saygın akademik yeterlilik kazanma fırsatı, prestijli eğitim kurumları ve dünya standartlarında araştırma olanakları ile ünlü olan ülke; Londra , Manchester, Birmingham, Glasgow gibi kozmopolit öğrenci şehirleri, eşsiz tarihi ve mimarisi ile göz doldurur. Gelin güçlü ekonomisi ve köklü

12.1K
article Img

İngiltere'de Yüksek Lisans

İngiltere, QS dünyanın en iyi üniversiteleri sıralamasında Oxford ve Cambridge başta olmak üzere, 4 üniversite ile ilk 10’da yer alır. Sunduğu uluslararası kalitede eğitim sistemi, birbirinden modern ve donanımlı program seçenekleri, öğrencilere sağladığı kampüs ve  kariyer imkanları ile uluslararası eğitim almak isteyenlerin tercih ettikleri ilk ülkelerden biri durumundadır. Dünyaca ünlü bilim adamlarından, sinemanın en iyi aktör ve aktrislerine; yemek

11.1K
article Img

İngiltere'de Eğitim Alabileceğiniz En İyi Okullar

İngiltere, günümüzde akademik mükemmelliği ve kaliteli programları ile tartışmasız dünyanın en iyi eğitim rotalarından biridir. Her yıl, bir milyonun üzerinde uluslararası öğrenciye ev sahipliği yapması sadece Oxford Üniversitesi ve Cambridge Üniversitesi gibi dünyanın en iyi üniversiteleri ile sınırlı değildir. İngiltere’de üniversite okumak ve yaşamaya karar verdiyseniz öncelikle dünyanın her yerinde geçerli bir diplomaya, saygınlık ve tanınırlılığa, daha yüksek

2.5K
article Img

Complete University Guide 2024: En İyi İngiltere Üniversiteleri

Yurtdışı eğitim için doğru üniversiteyi seçmek bir öğrencinin verebileceği en zor kararlardan biri olabilir. Bu aşamada dünyanın en iyi üniversiteleri ve okullarının olduğu Birleşik Krallık'ta eğitim almak isteyen uluslararası öğrenciler için Complete University Guide Lig Tabloları ilk kontrol etmeniz gereken sıralamalardan biri olmalıdır. 2024 yılı en iyi İngiltere üniversiteleri listesi henüz yayınlandı ve yurtdışın eğitim yolculuğunuz boyunca size rehberlik

513