Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Once you arrive

Öğrenciler İçin En İyi 30 Ücretsiz Online Kurs

Dünyanın en iyi çevrimiçi kurs sağlayıcılarından ücretsiz online eğitimler seni bekliyor! Online İngilizce kursu, ücretsiz online kurslar, online sertifika programları ve daha birçok online eğitim için rehberimize göz atın.

Öğrenciler İçin En İyi 30 Ücretsiz Online Kurs

Son zamanlarda eğitim haritasındaki ve dünyadaki değişimin ışığında, online eğitim programlarına olan talep eskiye göre iki katına çıktı. Class Central’a göre bugün, online eğitim kurslarına kayıtlı 110 milyondan fazla kişi var ve 13,500 üniversite ise eğitimi herkes için erişilebilir kılan pek çok ücretsiz online kurslar başlattı. 

 

Bilgilerini artırmak veya güçlü bir özgeçmiş hazırlamak isteyen herkes için fayda sağlayan bu kurslara, internet üzerinden online eğitim platformları sayesinde kolaylıkla ulaşılabilirsiniz. Dünya çapında milyonlarca öğrenci tarafından incelenen IELTS veya TOEFL hazırlıkları, İngilizce dil dersleri, programlama, muhasebe, yapay zeka gibi en çok aranan alanlarda 30 ücretsiz online eğitim ve online kurs için bir araştırma yaptık. Keyifli okumalar!

 

İngilizce ve çeşitli dillerde online kurs programları

 

İngilizce, artık küresel ortak dildir ve öğrenmek de bir lüks değil! Özellikle eğitim ve iş dünyasının vazgeçilmezi olan İngilizce dil eğitimi, öğrenciler için en popüler online kurslar arasında yer alır. Tabii bunun yanında Almanca, Korece, Japonca, Rusça gibi ikinci bir yabancı dil öğrenmek isteyenlerin sayısı da oldukça fazladır. Aşağıda online İngilizce kursu ve sertifika programları sıraladık:

 

  1. Exploring English: Language and Culture ExpertTrack: British Council tarafından sağlanan kurs programı, İngilizce dilini geliştirmek ve İngiliz kültürünü keşfetmek isteyenler için harika bir seçimdir. 

  2. Improve your IELTS Speaking Score: Avustralya’nın en iyi eğitim kurumlarından biri olan Macquarie University, IELTS konuşma sınavına hazırlananlar için puanlarını arttırmaya yönelik harika bir kurs sunuyor. Üstelik online eğitim tamamen ücretsiz. 

  3. Speak English Professionally - In Person, Online & On the Phone: İngilizce konuşma becerilerinizi geliştirebileceğiniz  ücretsiz online İngilizce kursu, Georgia Institute of Technology eğitim kurumu tarafından sağlanıyor.  

  4. Understanding IELTS ExpertTrack: British Council’dan IELTS sınavı hazırlığı yapanlar için harika bir kurs programı sizi bekliyor. Online eğitim sayesinde IELTS dinleme testi hakkında bilmeniz gerekenleri ve test performansınızı iyileştirmek için teknik bilgileri öğrenebilirsiniz. 

  5. English Grammar and Style: University of Queensland tarafından sunulan online kurs programı, İngilizce dil bilgisi ve yazmayı geliştirmeye yardımcı olmak amacıyla oluşturulmuştur. 

  6. Grammar and Punctuation:  University of California, Irvine tarafından sağlanan ücretsiz online dil eğitimi, daha çok İngilizce gramer ve noktalama konularında akademik yazım bilgilerinizi geliştirmeye yöneliktir. 

  7. TOEFL® Test Preparation - The Insider’s Guide: TOEFL sınavına hazırlanan öğrenciler için ETSx tarafından sunulan online İngilizce kurs programı, TOEFL testi için okuma, yazma, dinleme ve konuşma bölümlerini içeriyor. 

  8. English for Career Development: University of Pennsylvania ve ABD Dışişleri Bakanlığı Eğitim ve Kültür İşleri Bürosu, İngilizce Dil Programları Ofisi tarafından finanse edilen Kariyer Gelişimi için İngilizce kursu, kariyerlerini küresel pazarda ilerletmek isteyen ana dili İngilizce olmayanlar için tasarlanmıştır.

  9. Chinese for Beginners: Peking University, Çin kültürüne ve diline ilgi duyanlara yönelik, yeni başlayanlar için online Çince dil kursu sağlıyor.

  10. First Step Korean: Güney Kore’de eğitim veren en iyi üniversitelerden biri olan Yonsei University, Korece öğrenmek isteyen öğrencilere ücretsiz dil kursları sunuyor.  

 

Ücretsiz Online IELTS Kursları, Evde Kaldığınız Zamanı Değerlendirebileceğiniz Online Eğitim Veren Ücretli ve Ücretsiz Siteler, İngilizce Öğrenebileceğiniz Ücretsiz Online Eğitim Siteleri yazılarımıza göz atabilirsiniz. Aynı zamanda yurtdışında Yabanci Dil Olarak İngilizce dersi sunan bütün üniversitelere linkten ulaşabilirsiniz

 

Yurtdışında üniversite okumak istediğiniz okullar, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorarak yurtdışı eğitim danışmanlığı alabilirsiniz. 

Programlama, yapay zeka ve bilgisayar konularında online kurs


Tüm bu hedeflere hizmet eden teknoloji, yapay zeka ve programlama dilleri dünyasında, online eğitim giderek daha popüler hale gelirken hedeflerinize çok hızlı bir şekilde ulaşabileceğiniz dünyanın en iyi üniversiteleri ücretsiz online kurslar sunuyor. Sizin için öncelikli olan online eğitim ve kursları bir araya getirdik. 

 

11. Machine Learning: Stanford University, makine öğrenimi konusunda tüm dünyadan öğrencilere online kurs imkanı sunmaktadır. Bu kurs; makine öğrenimi, veri madenciliği ve istatistiksel model tanımaya geniş bir giriş sağlar. 

12. CS50: Introduction to Computer Science: Harvard University tarafından verilen bilgisayar bilimine giriş kursu, bilgisayar bilimi ve programlama konusunda daha önce deneyimi olan ya da olmayanlara yönelik bir online eğitim programıdır. 

13. The Data Scientist’s Toolbox: Veri Bilimcinin Araç Kutusu online kurs programı, Johns Hopkins University tarafından verilmektedir. Program, veri analistlerinin ve veri bilimcilerin birlikte çalıştığı verilere, sorulara ve araçlara genel bir bakış sunar. 

14. Programming for Everybody (Getting Started with Python): Programın amacı, herkese Python kullanarak bilgisayar programlamanın temellerini öğretmektir. University of Michigan tarafından sağlanan kurslara katılım için hiçbir ön koşul yoktur. 

15. Algorithms, Part I: Princeton University, algoritmalar ve veri yapıları hakkında bilinmesi gereken temel bilgileri kapsayan bir online eğitim sunuyor. 

16. Introduction to Computer Science and Programming Using Python: Dünyanın en iyi üniversitesi olan Massachusetts Institute of Technology, Python kullanarak Bilgisayar Bilimi ve Programlamaya Giriş eğitimi sunmaktadır.  

17. Learn to Program: The Fundamentals: University of Toronto, programlamanın temel yapı taşlarını tanıtıp size, Python dilini kullanarak eğlenceli ve faydalı programlar yazmayı öğreten harika bir ücretsiz online eğitim sunuyor.  

18. Exam 70-779: Analyzing and Visualizing Data with Microsoft Excel: Microsoft Excel kullanarak verileri analiz etme ve görselleştirme üzerine bir kurs almak isteyenler için ücretsiz online sertifika seçeneği de sunuyor. 

19. Programming Mobile Applications for Android Handheld Systems: Part 1: University of Maryland, temel Java bilgisine sahip kursiyerlere, mobil cihazlar için Android uygulamalarının tasarımı ve uygulaması ile ilgili harika bir kurs sağlıyor 

20. Artificial Intelligence: Principles and Techniques: Stanford University, yapay zekaya giriş kursu ile algoritmalar tasarlama, test etme ve uygulama imkanı sunuyor. 

 

Dünyanın En İyi 10 Üniversitesinde Ücretsiz Dersler, Öğrenciler İçin 40 Eğitici ve Faydalı Web Sitesi, Yapay Zeka Eğitimi ve Kariyer Fırsatları Hakkında Merak Edilenler rehberimizde. Aynı zamanda sitemizden eğitim alabileceğin tüm bölümlerin listesine göz atabilirsin

 

Sitemize üye olarak dünyanın en iyi üniversiteleri, yurt dışı eğitim haberleri, faydalı içerikler ve ücretsiz broşürlerden faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Hemen bu linkten kayıt olun.

İşletme, ekonomi ve muhasebe alanlarında online kurslar

 

Endüstriler ve şirketler için yönetim ve muhasebe, ekonomik hayatın asla vazgeçilemeyecek temelleri olmaya devam ediyor. Bu nedenle öğrenciler ve yeni mezunlar için becerilerin arttırılmasının her zaman daha fazla gelişmeye ihtiyaç duyan alanlardan biridir. Aşağıdaki online eğitim veren kurslar, bu alanda en çok talep edilenlerdir. 

 

21. Developing Innovative Ideas for New Companies: The First Step in Entrepreneurship: University of Maryland, hevesli ve aktif girişimcilere, büyük şirketlere harika fikirler geliştirme konusunda online eğitim imkanı sunuyor. 

22. Competitive Strategy: Ludwig Maximilian University of Munich, online eğitim kursu; oyun teorisinin temel araçlarını kullanarak, işletmelerin rekabet avantajı elde etmek için stratejileri nasıl seçtiklerini analiz ediyor.

23. Introduction to Public Speaking: Topluluk Önünde Konuşmaya Giriş kursu, size etkili sunumlar hazırlamak ve sunmak için güvenilir bir model sunar. Amerika’nın en iyi üniversitelerinden biri olan University of Washington, kursiyerlere online sertifika imkanı da sunuyor. 

24. Introduction to Financial Accounting: Finansal Muhasebeye Giriş Kursu, University of Pennsylvania tarafından gelir, bilanço ve nakit akış tabloları ve açıklamalarını analiz etmek için gereken teknik becerilerde uzmanlaşma imkanı sunuyor. 

25. Risk Management in the Global Economy: University of London, finansal piyasalar ve risk yönetimi araçlarının küresel ekonomide oynadığı rolü inceleyebileceğiniz harika bir online ücretsiz kurs sunuyor. 

26. Cryptocurrency and Blockchain Technology Explained: University of Michigan ile blockchain teknolojisini ve kripto para piyasasını keşfetmek ister misiniz?

27. Entrepreneurship in Emerging Economies: Harvard Üniversitesi ile girişimciliğin ve yeniliğin gelişmekte olan ekonomilerde karmaşık sosyal sorunları nasıl çözdüğünü keşfedin.

28. Bitcoin and Cryptocurrency Technologies: Princeton University ile bitcoin nasıl çalışır, bitcoini farklı kılan nedir, bitcoinleriniz ne kadar güvenli, kripto para birimleri düzenlenebilir mi gibi çok sayıda soruya cevap bulacaksınız. 

29. Successful Negotiation: Essential Strategies and Skills: Michigan Üniversitesi’nden Temel Stratejiler ve Beceriler kursu ile müzakere etme becerinizi geliştirebilirsiniz. 

30. Understanding Financial Statements: Coventry University’nin sunduğu Mali Tabloları Anlamak online kursu, finansal bilgilerle nasıl daha iyi iş kararları vereceğinizi öğretiyor. 

 

Stajyerlere Yüksek Maaş Ödeyen 20 Şirket, Yurt Dışında Online Eğitim Bursu Fırsatları, Öğrenciler İçin Online Para Kazanmanın 15 YoluOnline Eğitim Alabileceğiniz Üniversiteler ve Bölümler Hangileri? yazılarımıza göz atın.

 

Ücretsiz online eğitimler hakkında yeterince bilgi aldığımıza göre sitemiz üzerinden daha fazla araştırma yapmak isterseniz ideal kalifikasyonunuzu ve üniversitenizi bulmak için kurs eşleştirme aracımızı kullanabilirsiniz. Aynı zamanda üniversitelerden gelen güncellemeleri ve uluslararası eğitim hakkındaki en son haberleri kaçırmayın! Bültenlerimize abone olun!

KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA