Temel bilgiler
Birleşik Krallık: Eğitim Lokasyonları

Neden Galler’de Eğitim?

Birleşik Krallık'ın en hareketli yerlerinden biri olan Galler’de eğitim almayı mı düşünüyorsunuz? Sekiz üniversite, yüzlerce kurs ve binlerce başarı öyküsü ile bilmeniz gereken her şey burada.

Neden Galler’de Eğitim?

Dünya lideri araştırmaların, yerleşik endüstri ortaklıklarının ve destekleyici öğretim programlarının merkezinde yer alan Galler’de eğitim almak için sekiz üniversiteye kayıtlı 130,000 uluslararası öğrenci arasına katılmak ister misiniz? İngiltere, İskoçya ve Kuzey İrlanda ile birlikte Birleşik Krallık ülkeleri arasında yer alan Galler, Büyük Britanya adasının bir parçasıdır. Yaklaşık 3 milyonluk olan Galler nüfusu, hoşgörülü insanları ve eşsiz kültürü ile öğrencileri kendine çekiyor. Gelin, Galler’de bir üniversite seçmek için en iyi nedenlere birlikte göz atalım!

 

1. Büyüleyici Galler şehirleri

 

Galler, birbirinden güzel ve hareketli şehirlere, nefes kesen dağlara ve kıyı şeridine ev sahipliği yapan eşsiz bir ülkedir. Birleşik Krallık’ın batısında yer alan Galler nüfusu, 3 milyondan biraz fazladır ve nüfusun yoğun olduğu Galler şehirleri ise Swansea, Cardiff ve Newport’tur. Galler’de 6 resmi şehir vardır: Cardiff, Swansea, Newport, Bangor, St Asaph ve St Davis.

 

  • Cardiff, hem Galler başkenti hem de ülkenin en büyük şehridir. Ancak diğer Birleşik Krallık şehirleri gibi etrafta gezerken toplu taşıma kullanmanıza gerek yoktur. Zira bisikletle ya da yürüyerek şehri rahatlıkla dolaşabilirsiniz. Şehir merkezinin ortasında, 19. yüzyılda mimar William Burges tarafından inşa edilen Cardiff Kalesi ve arkasında Bute Park ile Cardiff Ulusal Müzesi bulunmaktadır. Aynı zamanda eski bir rıhtım bölgesi olan Cardiff Bay'de sanat, müzik, sahne ve kültürle ilgili her şey için bir mekan olan Galler Millenium Center bulunur. 
  • Swansea, başkent Cardiff’ten sonra ülkenin ikinci büyük şehridir. Galler’in üniversite şehri olarak bilinen Swansea, muhteşem kumsallar, sahil yolları ve inişli çıkışlı tepelerden oluşan son derece pitoresk bir bölgedir.
  • Newport, Cardiff’in kuzeyinde yer alan bir sanayi şehridir. Muhtemelen en iyi bilinen noktası, dünyadaki sadece altı çalışan taşıyıcı köprüden biri olan Newport Transporter Bridge’dir.
  • Bangor, Galler'deki en eski şehir ve Birleşik Krallık'taki en küçük şehirlerden biridir. Şehrin nüfus yaklaşık 20.000 civarındayken yarısından fazlasının Bangor Üniversitesi öğrencilerinden oluştuğunu belirtmekte fayda var. 

 

2. Araştırma ve öğretimde mükemmellik

 

Galler'deki üniversiteler, araştırma ve öğretim konusunda güçlü bir üne ve mezun istihdam edilebilirliği konusunda etkileyici bir geçmişe sahiptir. Muhteşem şehirlerde, tüm dünyada saygı duyulan lisans ve lisansüstü yeterlilikler sunan sekiz mükemmel üniversiteye sahip ülke, 130,000 fazla öğrenciye eşsiz fırsatlar sunuyor. Ülkedeki uluslararası öğrenci sayısı yaklaşık 22,000’dir. 

 

Mimarlıktan zoolojiye kadar çok sayıda konuda Galler’de eğitim alabileceğiniz gibi dünyaca ünlü Birleşik Krallık yüksek öğretim sisteminin bir parçası olarak mükemmel bir öğrenci deneyimi de yaşarsınız. Galler üniversiteleri, kaliteli araştırma, yenilikçi öğrenme ve öğretme ortamının temelini oluşturan uluslararası düzeyde bir eğitim sunar. Örneğin, Bangor Üniversitesi Okyanus Bilimleri Okulu, Avrupa'daki en büyük araştırma tesislerinden biridir.

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı alarak dünyanın en iyi üniversiteleri, bölümler ve başvurular hakkında merak ettiklerinizi uzmanlarımıza ücretsiz sorun!

3. Galler üniversiteleri geleceğinizi şekillendirir

 

Galler üniversiteleri, mezun olan öğrencileri desteklemek için iş deneyimi, kariyer rehberliği ve endüstri ortaklarıyla fırsatlar sunuyor. Zira Galler’de eğitim almanın en iyi yanı, mezun olduktan sonra öğrencinin bir işe yerleşmesinin tüm akademik programların temelinde yer almasıdır. Örneğin Aberystwyth Üniversitesi, öğrencilere okurken lisansüstü düzeyde istihdama katılma fırsatı veren Aber Forward staj planına sahiptir. Cardiff Metropolitan Üniversitesi ise 5.000'den fazla şirketle bağlantıya sahiptir ve tüm kurslarının endüstri ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlamak için çalışır. 

 

Galler'de eğitim almak istiyorsanız faydalı içeriklerimize göz atın: Öğrenciler İçin Birleşik Krallık’ta Yaşam ÜcretleriBirleşik Krallık’ta Öğrenim ÜcretleriBirleşik Krallık'ta Eğitim Alabileceğiniz En İyi Üniversiteler

 

4. Büyüleyici doğal ve tarihi yerler

 

Galler’in dünyanın herhangi bir yerinden daha fazla kaleye sahip olduğunu biliyor muydunuz? 600’den fazla kale ve altı UNESCO dünya mirası alanı ile Galler'in zengin kültürel ve endüstriyel mirası sizi büyüler. İlk yerleşimlerin MÖ 225.000'e kadar uzandığı Galler tarihi, Demir Çağı tepe kaleleri, Roma kalıntıları, Ortaçağ Galler Prensleri ve İngiliz Krallarından kalma kalelerle dolu bir manzaralara sahiptir. 

 

5. Öğrenciler için kültürel deneyimler

 

İster kısa süreli bir yaz programı, ister yurtdışında bir üniversite eğitimi arıyor olun, Galler, Birleşik Krallık ve İrlanda'daki diğer iyi bilinen destinasyonlardan daha teşvik edici ve farklı bir deneyim sunabilir. Kolay ulaşım imkanı sayesinde Galler’de dolaşmak ve rahatlıkla etrafı keşfetmek mümkündür ve eğer müzik tutkunuysanız ‘’Şarkı Ülkesi’’ olarak anılan Galler’in Shirley Bassey ve Sir Tom Jones gibi dünyaca ünlü seslere ev sahipliği yaptığını ve sizin için çok sayıda festival ve sanatsal ekinlik olduğunu söyleyelim.

 

  • Llangollen Uluslararası Müzik Festivali, dünya çapında 50’den fazla ülkeden müzisyeni bir araya getirir. 
  • Brecon Caz Festivali
  • Green Man Festivali
  • Hay Edebiyat ve Sanat Festivali

 

Birleşik Krallık'ta eğitim almak istediğiniz üniversitelerin broşürlerini ücretsiz indirerek, başvuru gereklilikleri, program çeşitliliği ve daha fazlasını öğrenmek ister misiniz?

 

Study in the UK

Ücretsiz

'Birleşik Krallık'ta Eğitim' e-Kitabı!

Okuduğunuzu beğendiniz mi? Birleşik Krallık'ta eğitim ile ilgili popüler konuları sizin için bu e-Kitapta topladık.

e-Kitabını al
KURS EŞLEŞTİRİCİ
Size en uygun programın?
hangisi olduğunu yeni "Kurs Eşleştirme" aracımızla öğrenin!
EŞLEŞTİRMEYE BAŞLA