Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Essentials - Okunması gerekenler

ABD'de Gezilecek 5 yer

1558

Gezilmeye değer birçok yer var ancak bazılarını kesinlikle görmeden gitmemelisiniz. İşte, Amerika'da gezilmesi gereken 5 yer...

 

New York Şehri

 

 

"Büyük şehir, parlak ışıklar" kesinlikle New York'u tanımlarken kullanılabilecek bir söz. Özgürlük anıtına, Empire States binasına, ünlü beşinci cadde ve mağazalarına, Broadway'e ve çok daha fazlasına ev sahiipliği yapan New York gerçekten de uyumayan bir şehir. Birçok şahane restoran ve barın yanı sıra dünyanın en büyük mağazalarından birkaçına da sahip olan New York'ta ister geziniyor, eğlenceli bir barda içkinizi içiyor, otobüs turuyla şehri tanıyor veya metroyla ulaşım sağlıyor olun, bu şehir herkese açık.

 

Las Vegas

 

 

Las Vegas bir çölde yer alıyor olmasına rağmen bunu orada fark etmeniz neredeyse imkansız! Dünyaca ünlü Las Vegas Strip'i barındıran şehirde eğlence oyunlarıyla vakit geçirmek isteyenler veya dünyanın en ilginç ve lüks otellerinde kalmak isteyenlere pek çok imkan sunuluyor. Las Vegas pek çok güzel restorana sahip ve orada birçok muhteşem otel arasında gezinmeniz mümkün. Kapalı mekana kurulmuş bir ırmak üzerinde gondolunuzda gezineceğiniz Venedik Oteli ve mükemmel şelale manzarasına sahip Bellagio Oteli bunlardan yalnızca birkaçı. Las Vegas kesinlikle özgün bir yer ve arkadaşlarınızla harika vakit geçirebileceğiniz birkaç yerden biri.

 

>>Amerika'ya giderken yanınıza almanız gerekenleri buradan öğrenin!

 

Florida-Key West

 

 

Florida yalnızca temalı parklardan ibaret değil; güney kıyısına yakın Key West adası 4 mil uzunluğu ve2 mil genişliğiyle çok da büyük değil, ancak kesinlikle görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Su sporlarını ve plaj voleybolunu deneyebileceğinizi sevimli plajlarıyla ünlü olan bu adada aynı zamanda şahane bir deniz yaşamına da tanık olacaksınız. Ayrıca botanik bahçesi ve muhteşem doğal yağmur ormanıyla karada da doğal yaşamın güzelliklerini görebileceğiniz bir yer.

 

Mackinac Adası

 

 

Mackinac adası Michigan'ın hemen kıyısında ve yalnızca gemi veya feribotla ulaşım sağlanabilen bir yerdir. 500 civarında nüfusa sahip adada yerliler ve turistler yalnızca yürüyerek, bisikletle veya at sırtında gezer çünkü otobüs ve motosiklet gibi motorlu taşıtları kullanmak yasaktır. Adada bisikletle turlamak adanın güzelliklerini keşfetmek için idealdir; hatta arkadaşınızla birlikte binmek için iki kişilik bisikletlerden de kiralayabilirsiniz. Mackinac adası aynı zamanda fudge'ı ile meşhurdur. Geleneksel fudge yapan mağazalardan bulabileceğiniz adada şahane, temiz sokakları gezerken tatlınızın tadını çıkarabilirsiniz.

 

>>Amerika'ya giderken yanınıza almanız gerekenleri buradan öğrenin!

 

Washington Şehri

 

 

Washington D.C. ABD'nin başkentidir. Beyaz Saray ve Washington anıtının yanı sıra gezilmeye değer bir bina olan Capitol'e de sahiptir. Washington bu özellikleri nedeniyle epey kalabalık olabilir; bu nedenle şehri keşfetmek için tercih edebileceğiniz yollardan biri de Capitol'e ait alışveriş merkezini gezmek, pek çok anıt ve müzeyi ziyaret etmek ve Lincoln Memorial'a kadar devam etmek olabilir. Tarihi özellikleri ile Washington ABD’ye gelen bir uluslararası öğrenci için kesinlikle görülmesi gereken bir mekandır.

 

ABD yapılmaya ve görülmeye değer pek çok şeyle donatılmış durumda; ve bir uluslararası öğrenci olarak siz de bunların keyfine varma ve ülkeyi oluşturan güzelliklere tanık olma şansına sahipsiniz.

 

>>San Francisco'da gezmeniz gerekenler yerleri buradan öğrenin!

Bölüm ara

Amerika Birleşik Devletleri
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

digital marketer for Hotcourses Turkey

Okunması gerekenler

Amerikan Kültürü

ABD'ye geldiğinizde kültürel anlamda alıştığınızdan farklı davranan insanlar görebilir ve ufak bir kültür şoku yaşayabilirsiniz. Amerikan kültürü son derece batılı ve Asya'dakinden çok çok farklıdır. Ancak şanslısınız ki oradaki eğitiminize hazırlanmak için yapabileceğiniz pek çok şey var. Bu sayede kültür değişimi size çok stres yaşatmayacak ve ABD'deki zamanınızın tadına varabileceksiniz.   Değişiklikle başa çıkmak   Kültür şoku

34382

Amerika: Yeme, İçme ve Mutfak

Yıllarca "yeni dünya" olarak bilinen ve pek çok göçmeni barındıran Amerika, kültürel çeşitliliğini mutfağına da yansıtmış. İspanyol, İngiliz, Fransız, Afrika ve Karayip mutfaklarından etkilenmiş. ABD'de yiyeceklerin hotdog ve patates kızartmasından ibaret olduğu düşüncesi tamamen yanlış. Fast food her ne kadar sıklıkla kullanılan bir yöntemse de buna alternatif diğer yiyecekler denemeye değer. Kişisel tercihlerinize göre damak tadınıza uyan bir şeyler bulmanız

15480

Amerika: Toplu Taşıma İçin Öneriler

ABD geniş yüzölçümü ile ulaşımın zorluk çıkarabileceği büyük bir ülke. Amerika'da toplu taşıma kullanımı yerel bölgelere göre değişiklik gösteriyor. Şehrin göbeğinde bir üniversitede okumak ve kırsal kesimlerde oturuyor olmak da elbette kullanacağınız ulaşım araçlar açısından değişikliğe neden olabiliyor. Merak etmeyin, her halükarda ulaşım sistemini sizin için kolaylaştıracak. önerilerimiz var!   Karayolu   ABD'de her şehir ve kasabada

6353

ABD'de Para Biriktirmek

Üniversitede eğlenmek elbette önemlidir. Ancak borç veya kredi almayacaksanız büyük ihtimalle elinizdeki parayı tasarruflu kullanmak durumundasınız. Şimdi cebinizdeki miktar size çok yüksek görünüyor olabilir; ama bunu bir seneye yayarak harcamanız gerektiğini de göz ardı edemezsiniz. Bu durumda finansal durumunuzu düzenlemek için pek çok seçeneğiniz var.   Banka Hesabınız Öğrencilerin banka hesaplarıyla ilgili sorması gereken tek bir soru var:

6289