Temel bilgiler
Amerika Birleşik Devletleri: Essentials - Okunması gerekenler

ABD'de Gezilecek 5 yer

1116

Gezilmeye değer birçok yer var ancak bazılarını kesinlikle görmeden gitmemelisiniz. İşte, Amerika'da gezilmesi gereken 5 yer...

 

New York Şehri

 

 

"Büyük şehir, parlak ışıklar" kesinlikle New York'u tanımlarken kullanılabilecek bir söz. Özgürlük anıtına, Empire States binasına, ünlü beşinci cadde ve mağazalarına, Broadway'e ve çok daha fazlasına ev sahiipliği yapan New York gerçekten de uyumayan bir şehir. Birçok şahane restoran ve barın yanı sıra dünyanın en büyük mağazalarından birkaçına da sahip olan New York'ta ister geziniyor, eğlenceli bir barda içkinizi içiyor, otobüs turuyla şehri tanıyor veya metroyla ulaşım sağlıyor olun, bu şehir herkese açık.

 

Las Vegas

 

 

Las Vegas bir çölde yer alıyor olmasına rağmen bunu orada fark etmeniz neredeyse imkansız! Dünyaca ünlü Las Vegas Strip'i barındıran şehirde eğlence oyunlarıyla vakit geçirmek isteyenler veya dünyanın en ilginç ve lüks otellerinde kalmak isteyenlere pek çok imkan sunuluyor. Las Vegas pek çok güzel restorana sahip ve orada birçok muhteşem otel arasında gezinmeniz mümkün. Kapalı mekana kurulmuş bir ırmak üzerinde gondolunuzda gezineceğiniz Venedik Oteli ve mükemmel şelale manzarasına sahip Bellagio Oteli bunlardan yalnızca birkaçı. Las Vegas kesinlikle özgün bir yer ve arkadaşlarınızla harika vakit geçirebileceğiniz birkaç yerden biri.

 

>>Amerika'ya giderken yanınıza almanız gerekenleri buradan öğrenin!

 

Florida-Key West

 

 

Florida yalnızca temalı parklardan ibaret değil; güney kıyısına yakın Key West adası 4 mil uzunluğu ve2 mil genişliğiyle çok da büyük değil, ancak kesinlikle görülmeye değer bir güzelliğe sahip. Su sporlarını ve plaj voleybolunu deneyebileceğinizi sevimli plajlarıyla ünlü olan bu adada aynı zamanda şahane bir deniz yaşamına da tanık olacaksınız. Ayrıca botanik bahçesi ve muhteşem doğal yağmur ormanıyla karada da doğal yaşamın güzelliklerini görebileceğiniz bir yer.

 

Mackinac Adası

 

 

Mackinac adası Michigan'ın hemen kıyısında ve yalnızca gemi veya feribotla ulaşım sağlanabilen bir yerdir. 500 civarında nüfusa sahip adada yerliler ve turistler yalnızca yürüyerek, bisikletle veya at sırtında gezer çünkü otobüs ve motosiklet gibi motorlu taşıtları kullanmak yasaktır. Adada bisikletle turlamak adanın güzelliklerini keşfetmek için idealdir; hatta arkadaşınızla birlikte binmek için iki kişilik bisikletlerden de kiralayabilirsiniz. Mackinac adası aynı zamanda fudge'ı ile meşhurdur. Geleneksel fudge yapan mağazalardan bulabileceğiniz adada şahane, temiz sokakları gezerken tatlınızın tadını çıkarabilirsiniz.

 

>>Amerika'ya giderken yanınıza almanız gerekenleri buradan öğrenin!

 

Washington Şehri

 

 

Washington D.C. ABD'nin başkentidir. Beyaz Saray ve Washington anıtının yanı sıra gezilmeye değer bir bina olan Capitol'e de sahiptir. Washington bu özellikleri nedeniyle epey kalabalık olabilir; bu nedenle şehri keşfetmek için tercih edebileceğiniz yollardan biri de Capitol'e ait alışveriş merkezini gezmek, pek çok anıt ve müzeyi ziyaret etmek ve Lincoln Memorial'a kadar devam etmek olabilir. Tarihi özellikleri ile Washington ABD’ye gelen bir uluslararası öğrenci için kesinlikle görülmesi gereken bir mekandır.

 

ABD yapılmaya ve görülmeye değer pek çok şeyle donatılmış durumda; ve bir uluslararası öğrenci olarak siz de bunların keyfine varma ve ülkeyi oluşturan güzelliklere tanık olma şansına sahipsiniz.

 

>>San Francisco'da gezmeniz gerekenler yerleri buradan öğrenin!

Bölüm ara

Amerika Birleşik Devletleri
Dereceye göre *
YAZAR HAKKINDA

digital marketer for Hotcourses Turkey