Temel bilgiler
Yurtdışında eğitim : Üniversiteye Başvuru

5 Adımda IDP ile Kolay Danışmanlık

Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı

Yurtdışı eğitim almak istiyor, ancak ne yapacağınız konusunda kararsızlık çekiyorsanız size harika bir önerimiz var! 45 yıllık deneyimi ile 30 ülkede, 89 ofisiyle dünyanın her yerinden uluslararası öğrenciye yurtdışı eğitim konusunda hizmet veren IDP Education, bugüne kadar 400.000’den fazla öğrencinin bir eğitim kurumuna yerleştirilmesine yardımcı olmuştur. IDP yurtdışında okumak isteyen öğrencilere, aralarında Avustralya, Kanada, Amerika, Birleşik Krallık ve Yeni Zelanda’nında olduğu 5 ülkede eğitim alma imkanı sunar. Gelin IDP ile adım adım kolay danışmanlık fırsatına birlikte göz atalım!

 

1-Ülke Seçimi

 

IDP Education, yurtdışı eğitim almak isteyen yabancı öğrencilere, İngilizce’nin anadil olarak kullanıldığı ülkelerde öğrenim görme şansı verir. Öğrenciler genellikle hangi ülkeyi seçmeleri konusunda birilerine danışma ihtiyacı hissederken, uzmanlar bu konuda, becerileri ve deneyimleri ile sizlere yardımcı olurlar. Yurtdışı eğitim alacağınız ülkeyi seçerken çok yönlü düşünmeniz gerekir. Zira yabancı bir ülkede eğitim alırken bir yandan da ülkedeki yaşam ve çalışma koşulları hakkında araştırma yapmanız, mezuniyetten sonra iş imkanları olup olmadığını kontrol etmeniz önemlidir. Bu aşamada eğitim danışmanları, hem ülke seçimi hem de sonrasında öğrencilerin yanında olurken özellikle ülkedeki yaşam masrafları, konaklama seçenekleri, ulaşım imkanları konusunda öğrencileri bilgilendirir. Ülke seçiminin en önemli gerekliliklerinden biri de öğrenim göreceğiniz ülke için vize alıp almayacağınızdır. Vize işlemleri her ülkede farklılıklar gösterirken, IDP uzmanları bunlar konusunda her türlü bilgiye sahip olmakla kalmaz yeni çıkan haberler, mülakat ve belge hazırlık işlemlerinde de sizin yanınızda olurlar. 

 

Tüm Üniversitelerin Broşürlerini Ücretsiz İndirebilirsiniz!

 

2-Program Seçimi

 

Öğrencilerin yurtdışında okumak için çok farklı sebepleri vardır. Küresel bakış açısı elde etmek, yeni kültürleri tanımak, sosyal ağlarını güçlendirmek, iletişim becerilerini artırmak, güncel teknolojileri ve buluşları yerinde öğrenmek, dünya vatandaşı olmak bunlardan sadece birkaçıdır. Yurtdışı eğitim alma kararı verirken danışmanlık ihtiyacı çekeceğiniz en önemli konulardan biri de okumak istediğiniz konu alanını seçmektir. Zira geleceğinize yön verecek bu adımda yanınızda danışacağınız ve bu konuda bilgisi olan birilerinin olması önemlidir. Genel olarak danışmanlar; üniversiteler, bölümler, giriş koşulları, ücretler, ders yapıları ve başvuru tarihleri gibi birçok konuda doğru bilgiye ulaşmanızı sağlarken, seçeceğiniz programların mezuniyetten sonra kolay iş bulmanızı sağlayacak bölümler olmasına da dikkat ederler.

 

 

3-Üniversite Seçimi 

 

Yurtdışı üniversite seçimi öğrenciler için en zorlu ve önemli kararlardan biridir. Uluslararası diploma sahibi olmak ve sonrasında parlak bir gelecek elde etmek istiyorsanız eğer, okuyacağınız üniversitenin kaliteli eğitim sistemine ve dünya çapında tanınırlılığa sahip olması önemlidir. Zira eğitiminiz boyunca aklınızda tek bir soru olacaktır: mezuniyetten elde edeceğim diploma sayesinde bir iş bulabilcek miyim? Genel olarak yurtdışı eğitim deneyimi alan uluslararası öğrenciler, ülkelerine döndüklerinde işverenler tarafından daha çok tercih edilirken, yabancı bir ülkede eğitim aldıktan sonra o ülkenin yaşam koşullarına, kültürüne ve diline alışan çoğu öğrenci ise mezuniyetten sonra eğitim aldıkları üniversitede kalarak yurtdışı yüksek lisans avantajlarından faydalanırlar. 

 

4-Burs Rehberi

 

Yurtdışı eğitim gibi bir düşünceniz varsa eğer, ilk dikkat etmeniz konuların başında ülkelere ve üniversitelere göre verilen burslar gelmelidir. IDP Education tarafından yerleştirileceğiniz Amerika, Birleşik Krallık, Avustralya gibi ülkeler her ne kadar yüksek eğitim ücretleri ve yaşam pahalılığı ile dikkat çekse de, gideceğiniz ülkenin, eğitim ücreti ödeyen öğrencilere daha uygun koşullarda öğrenim sürdürebilmeleri için sağladığı sayısız burs fırsatı mevcuttur. Burslar genel olarak gitmeyi düşündüğünüz ülke hükümeti, özel kuruluşlar ya da üniversiteler tarafından öğrencilere sunulur. IDP uzmanları bu aşamada verilecek olan bursun tutarı, tarihleri, gerekli belgeler ve başvuru işlemleri konusunda sizi bilgilendirir ve yol gösterirler. Ülkelere göre burs imkanlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz;

 

 

5-Formu Doldur ve Uzmanlarımız Size Ulaşsın

 

Yurtdışı eğitim danışmanlığı hizmeti sunan IDP uzmanlarına ulaşmak ve yardım almak hiç bu kadar kolay olmamıştır. Hotcourses Turkey sitemiz size en iyi kursu bulmanızda, ne okumak istediğinize karar vermenizde, nerede okumak istediğinizden emin olmanızda kapsamlı bir araştırma imkanı sunarken, diğer yandan da sitemiz aracılığıyla dolduracağınız form sonrasında, IDP Education danışmaları sayesinde, dünyanın en popüler beş destinasyonunda üniversite, dil okulu ve kolejlere girme konusunda yurtdışı eğitim sürecinizi organize edebilirsiniz. 

 

Formu doldur ve uzmanlarımız size ulaşsın!